0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: umowa-na-okres-probny

Artykuły:

Umowa o pracę na okres próbny a limit czasowy

W Kodeksie pracy ustalono maksymalne limity czasu trwania umowy o pracę na okres próbny. Ich przekroczenie może rodzić dla pracodawcy i pracownika pewne konsekwencje. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się ile może trwać umowa o pracę na okres próbny!

9 czerwca 2023

Przyczyny uzasadniające wypowiedzenie umowy na okres próbny

Umowa o pracę na okres próbny stanowi szczególny rodzaj umowy o pracę. Dotyczą jej nieco odmienne zasady, w tym także te związane z jej wypowiadaniem. Sprawdź jakie mogą być przyczyny uzasadniające wypowiedzenie umowy na okres próbny!

6 czerwca 2023

Umowa na okres próbny – zmiany w Kodeksie pracy

Polska dostosowała przepisy Kodeksu pracy do dyrektyw unijnych. Nowymi regulacjami została objęta także umowa na okres próbny. Co się zmieniło w tym zakresie? O czym należy pamiętać podpisując taką umowę? Przeczytaj artykuł i sprawdź to!

26 kwietnia 2023

Komu przysługują dni wolne na poszukiwanie pracy?

Kodeks pracy przewiduje dni wolne na poszukiwanie pracy. Kto możne skorzystać z tych dni wolnych i w jakich przypadkach? Jakie warunki muszą zostać spełnione? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się w artykule. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

22 marca 2023

Umowa o pracę na okres próbny - ile razy można zawrzeć z pracownikiem?

Umowa o pracę na okres próbny to częste rozwiązanie przy zatrudnianiu nowego pracownika. Taka umowa ma za zadanie pomóc przedsiębiorcy w decyzji co do nowo zatrudnionego i jego dalszego zatrudnienia w firmie. Ile razy można ją zawrzeć? Sprawdź!

9 stycznia 2023

Nakładanie się dat umowy o pracę u tego samego pracodawcy

Pracodawcę może równocześnie łączyć z tym samym pracownikiem jedna umowa o pracę. Uznaje się jednak za dopuszczalne kontynuowanie w tym samym czasie dwóch umów o pracę. Czym skutkuje nakładanie się dat umowy o pracę u tego samego pracodawcy? Przeczytaj!

10 października 2022

Zmiany w prawie pracy – o czym powinien pamiętać przedsiębiorca?

W sierpniu 2022 r. mają zostać wprowadzone zmiany w zakresie prawa pracy w związku z wdrożenia do polskiego porządku prawnego dwóch dyrektyw Parlamentu Europejskiego i Rady UE. Zmiany w prawie pracy mają dotyczyć m.in umów na okres próbny i urlopów.

13 lipca 2022

Umowa na zastępstwo – rozwiązanie i ponowna rekrutacja

Umowa na zastępstwo, choć ze swej istoty ma charakter doraźny, może trwać niekiedy dość długo, np. gdy zastępowany pracownik korzysta z następujących po sobie urlopów związanych z rodzicielstwem. Przeczytaj i dowiedz się więcej ile może trwa taka umowa!

20 maja 2022

Czy umowa na okres próbny może zostać zawarta kilka razy?

Umowa na okres próbny to umowa którą zwykle poodpisuje się na początku zatrudnienia. W okresie tej umowy pracodawca weryfikuje pracownika. Przeczyta artykuł i sprawdź czy pracodawca może kilka razy zatrudnić pracownika na próbę​?

2 lipca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów