0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Muzea, które mogą zadziwić: Muzeum Lodów

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Myślicie, że muzeum to synonim nudy? Nic bardziej mylnego. Na świecie istnieje mnóstwo nietypowych muzeów, które z całą pewnością zachwycą i są ekscytujące. Jednym z nich jest zdecydowanie Muzeum Lodów w Anzola dell’Emilia obok Bolonii we Włoszech. Wielbiciele słodkości będą z pewnością zachwyceni. Co czeka nas w tym miejscu?

Muzeum Lodów: co zobaczymy?

Z pewnością już sama nazwa podpowiada, że w Muzeum Lodów możemy poznać ich historię. Zobaczymy urządzenia, które kiedyś służyły do produkcji tego rodzaju słodkości. Poznamy też najwcześniejsze przepisy i poznamy rozwój tej gałęzi przemysłu dzięki wszystkim znajdującym się w muzeum fotografiom.

Muzeum Lodów: historia specjału

Muzeum Lodów we Włoszech to absolutnie nie przypadek. W końcu naród ten znany jest z wykonywania przepysznych lodów, a tradycja ta sięga zamierzchłych czasów. Starają się więc oni, aby również muzeum tego specjału było niesamowite i przyciągało turystów z całego świata. Przykładowo dzięki temu miejscu dowiemy się, że lody, początkowo dostępne tylko dla ludzi zamożnych, rozpowszechnił wśród reszty społeczeństwa Procopio Cuto. Pod koniec XVII wieku otworzył on bowiem w Paryżu lodziarnię. Dodatkowo poznamy również braci Poerio i Bruto Carpigiani, którzy wymyślili i upowszechnili w 1945 roku maszynę do lodów. Do dzisiaj często jemy tzw. lody włoskie z automatu właśnie dzięki nim. Dlatego też nie ma nic dziwnego w tym, że muzeum nazywa się właśnie Carpigiani Gelato Museum. W tym miejscu zobaczymy również inne maszyny do wyrobu mrożonych słodkości.

Muzeum Lodów: nie tylko oglądanie

Z pewnością każdy spacerując po muzeum, będzie miał ogromną ochotę na lody. Nie powinno to wywoływać zdziwienia - w takim miejscu nie da się myśleć o niczym innym. Tym bardziej wszyscy będą zachwyceni degustacją lodów wytwarzanych na miejscu. Dodatkowo możemy spotkać się z naprawdę ciekawymi i nietypowymi smakami, takimi jak na przykład lody o smaku czerwonego wina czy bazylii.

Historia lodów i ich wytwarzania jest naprawdę fascynująca i przyjeżdżając do Włoch, z pewnością warto poznać to miejsce, w którym możemy dowiedzieć się o nich wszystkiego. Każdy miłośnik tego specjału na pewno będzie zachwycony ekspozycją. Temat jest naprawdę ciekawy. Trudno bowiem znaleźć kogoś, kto nie przepada za lodami i wydawać by się mogło, że tak jest od zawsze. Dzięki takim miejscom możemy dowiedzieć się wszystkiego o tym, jakby się mogło wydawać, zwyczajnym deserze. Muzeum Lodów jest zdecydowanie bardzo nietypowe i zaciekawi każdego, kto przekroczy jego próg.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów