0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Muzea, które mogą zadziwić: Polska

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Nietypowe muzea przyciągają turystów. Na całym świecie jest mnóstwo takich miejsc i niejednokrotnie mogą zaskoczyć. Wystarczy choćby wspomnieć o Muzeum Dusz Czyśćcowych w Rzymie czy Muzeum Lodów znajdującym się niedaleko Bolonii. Wydawać by się mogło, że z pewnych obiektów nie da się stworzyć wystawy, jednak nic bardziej mylnego. Jeżeli coś nas szczególnie interesuje, warto sprawdzić, czy gdzieś na świecie nie ma miejsca, w którym istnieją dokładnie takie nietypowe muzea, o jakich pomyśleliśmy. Nie oznacza to oczywiście, że moda na nietuzinkowe ekspozycje ominęła Polskę – wręcz przeciwnie. W naszym kraju również zobaczymy ciekawe i nieco dziwne eksponaty. Co warto odwiedzić?

Żaby i ich nietypowe muzeum

Pierwszym miejscem, o którym z pewnością warto wspomnieć jest Muzeum Żaby. Wiele osób brzydzi się takich stworzeń, jednak dla kogoś, kto nie nie boi się spotkania z tym płazem, miejsce będzie idealne. Tak naprawdę jednak nikt nie powinien mieć problemu z wizytą w tym muzeum, ponieważ eksponaty nie są żywe. Prawdziwe żaby zanurzone są w słojach z formaliną. Muzeum Żaby gromadzi przede wszystkim po prostu wszelkie figurki, przypinki, maskotki i innego tego rodzaju przedmioty, które przedstawiają te stworzenia dosłownie w każdej postaci. W związku z tym takie nietypowe muzeum to wspaniała zabawa dla dzieci i będąc w Kudowie-Zdroju z pewnością warto je tam zabrać.

Nietypowe muzea: muzeum w kopalni

Muzeum pod ziemią? Dlaczego nie! W Złotym Stoku znajduje się Kopalnia Złota, w której zobaczymy nietypowe Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli. Miejsce ma niesamowity klimat. Na ścianach podziemi przyczepionych jest bowiem bardzo dużo wszelkich tablic informacyjnych, pochodzących z czasów PRL-u. Znajdziemy na nich niemal wszystko, od absurdalnych przez całkiem zwyczajne do zabawnych haseł. „Rolniku! Daj krowie – krowa da tobie”, „Palenie wzbronione” czy „Co zrobiłeś dzisiaj dla obniżki kosztów własnych?” to tylko kilka przykładów. Ściany są pełne tablic, obejrzenie każdej z nich z pewnością zajmie trochę czasu, ale nikt nie będzie się nudził.

Nietypowe muzeum misiów

Muzeum Misia to kolejna propozycja idealna na wycieczkę z dziećmi. W Zakopanem obok Krupówek mieści się ten obiekt, w którym zobaczyć można ok. 700 przeróżnego kształtu i wielkości misiów. Dzieci mogą poznać historię pierwszych pluszaków, zobaczyć pokaz ruchomych misiów i sprawdzić, jak wyglądają zabawki kolekcjonerskie. W tym nietypowym muzeum znajdują się również takie zabawki, które wielkością przypominają człowieka, dlatego też są chętnie wykorzystywane przez zwiedzających do zrobienia ciekawego zdjęcia swoim pociechom.

Bilety do tak nietypowych muzeów zazwyczaj nie są drogie, a ich ekspozycje mogą zaciekawić. Dlatego też przebywając w mieście, gdzie znajduje się takie miejsce, warto się do niego wybrać. To nie tylko doskonała zabawa dla dzieci, lecz także dla dorosłych.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów