0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ochrona laptopa na wakacjach i w podróży

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi wyjazdy oraz dalsze lub bliższe podróże. Za każdym razem nasz bagaż wygląda tak samo: krem do opalania, okulary przeciwsłoneczne i kilka najpotrzebniejszych ubrań. Jednak czasami do tego zestawu musimy dołączyć także nasz komputer. Co zrobić, aby uchronić jego delikatną powłokę przed uszkodzeniami? Jak sprawić, aby ochrona laptopa przyniosła efekty?

Przechowywanie i ochrona laptopa w podróży

To, co sprawdza się na co dzień w pracy, nie zawsze jest dobrym pomysłem w czasie wakacji. Wybierając się w podróż samolotem lub pociągiem, tam gdzie mamy ograniczoną ilość bagażu, niechętnie widzimy jeszcze dodatkową teczkę na laptopa. Dlatego warto z niej zrezygnować już na samym początku planowania wyjazdu. Dodatkowo, różne linie lotnicze mają ograniczenia w zakresie gabarytu bagażu podręcznego - wystarczy, że mamy nieco większy laptop, a już ryzykujemy, że nasza torba może być zbyt duża. Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się na takie rozwiązanie - warto sprawdzić regulamin danych linii lotniczych, aby uniknąć dodatkowych opłat.

Alternatywą dla sztywnej (i ciężkiej) torby na ramię jest zamykany na suwak pokrowiec np. z neoprenu. Wtedy ochrona laptopa będzie skuteczna, a do tego łatwo go wyjąć podczas kontroli na lotnisku. Także bez problemu możemy go umieścić w plecaku podróżnym, bez obawy o dodatkowe kilogramy. Pokrowce z neoprenu są też bardzo grube, dlatego nie musimy się obawiać, że laptop porysuje się o inne rzeczy, które znajdują się w bagażu podręcznym. Dobrym pomysłem jest również schowanie ładowarki w bagażu rejestrowanym, aby nie nosić na ramieniu dodatkowych kilogramów.

Ochrona laptopa w czasie wakacji

Komputery nie lubią wody, ani piasku. Dlatego zdecydowanie, trzeba zrezygnować za noszenia laptopa na plażę. Jeżeli już musimy mieć dostęp do internetu, to warto zastanowić się nad zabraniem tabletu lub po prostu smarfona. Niestety one także nie słyną z wysokiej odporności na wakacyjne warunki atmosferyczne. Nawet jeżeli posiadamy specjalne tzw. skiny silikonowe, to musimy uważać na jedną pułapkę - temperaturę. O ile skiny chronią przed mechanicznymi uszkodzeniami, o tyle w upalne dni powodują, że urządzenia się przegrzewają i są bardziej podatne na awarię. Grozi to utratą danych lub nagłym zaprzestaniem działania urządzenia.

Warto na czas podróży zaopatrzyć się w folie ochronne oraz specjalne naklejki z utwardzoną powłoką. Dzięki temu, sprzęty będą chronione delikatną warstwą grubego laminatu, bez ryzyka ograniczenia wentylacji. Po powrocie do domu będziemy mogli odkleić taką folię i wygląd naszego komputera będzie taki sam, jak przed wyjazdem.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów