Artykuły z dnia: 2021-12-08

Artykuły:

Grupa VAT - Polski Ład

Polski Ład wprowadza nową grupę tzw. grupę VAT, czyli podmioty powiązane ze sobą finansowo, ekonomiczne i organizacyjnie. Grupa ma być reprezentowana przez przedstawiciela VAT. Zobacz jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać grupą VAT oraz jak ją stworzyć

8 grudnia 2021

Remanent, czyli spis z natury na koniec roku

Na koniec grudnia każdego roku podatkowego podatnicy prowadzący księgę przychodów i rozchodów zobowiązani są do sporządzenia spisu z natury inaczej zwanego remanent lub inwentaryzacja. Dowiedz się, jak prawidłowo sporządzić spis z natury na koniec roku!

8 grudnia 2021

Amortyzacja jednorazowa de minimis - kto może skorzystać?

Czy przysługuje mi amortyzacja jednorazowa de minimis dla zakupionego komputera o wartości powyżej 10 000 zł?

8 grudnia 2021

Limit ryczałtu dla małżonków przy najmie

Usługi związane z najmem mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Ważne jest kontrolowanie sumy przychodów z najmu uzyskanego w trakcie roku, czyli limitu100 000zł. Sprawdź, czy limit ryczałtu dla małżonków jest taki sam!

8 grudnia 2021

Połączenie spółek a korygowanie błędnych danych w fakturach

Połączenie spółek polega na przejęciu innej spółki lub na zawiązaniu nowej, na którą przechodzi majątek łączących się spółek. Działanie to ma na celu np. poprawę sytuacji finansowej lub zwiększenie zasięgu działalności. Jak wygląda takie łączenie? Zobacz!

8 grudnia 2021

Kradzież towaru - czy jest dostawą opodatkowaną podatkiem VAT?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ponoszeniem ryzyka gospodarczego. Kradzież towaru jest z pewnością taką sytuacją w przedsiębiorstwie, która generuje straty. Jak ją traktować w odniesieniu do podatku VAT? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

8 grudnia 2021

Produkt niebezpieczny - jaką odpowiedzialność ponosi producent?

Aby wprowadzić nowy produkt na rynek do użytku trzeba mieć na uwadze wszystkie przeszkody i restrykcje. Nowy produkt jest szczegółowo przebadany. Bywa, że na rynek wychodzi produkt niebezpieczny. Kto zawinił w takiej sytuacji? Sprawdziliśmy!

8 grudnia 2021

Czym jest rada dyrektorów? Jakie pełni funkcje w przedsiębiorstwie?

Każda kapitałowa spółka prawa handlowego musi składać się z odpowiednich organów, które będą wykonywały odpowiednie funkcje. Jednym z takich organów jest rada dyrektorów. Jakie pełni funkcje w prowadzeniu przedsiębiorstwa? Przeczytaj i dowiedz się!

8 grudnia 2021

Dział spadku i jego wpływ na podatek od spadków i darowizn

Dział spadku jest określeniem wartości majątku wchodzącego w skład spadku oraz jego podziale pomiędzy poszczególnych spadkobierców. Czy dział spadku podlega opodatkowaniu podatkiem od spadku i darowizn? Sprawdź, jak przepisy regulują to zagadnienie!

8 grudnia 2021

Tworzenie kampanii Google Ads w e-commerce

Choć pozycjonowanie strony internetowej pod wyszukiwarkę Google ma ogromny wpływ na sprzedaż w sklepie internetowym, to jednak czasem warto postawić także na płatną reklamę w tej wyszukiwarce. Tworzenie kampanii Google Ads - jak robić to skutecznie?

8 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów