0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Duplikat faktury - wszystko co warto wiedzieć

W przypadku zagubienia oryginału faktury przedsiębiorca może wystąpić o wydanie duplikatu. Duplikat faktury może stanowić podstawę ujęcia wydatku w kosztach podatkowych oraz odliczenia VAT. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 lutego 2023

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu firmowego - jak uniknąć podatku?

Czy sprzedaż samochodu firmowego, objęta jest podatkiem VAT? Czy podatnik sprzedający pojazd firmowy zobligowany jest do dokonania korekty VAT i stosowania GTU? Jakie są warunki zwolnienia z opodatkowania podatkiem transakcji sprzedaży pojazdu firmowego?

15 lutego 2023

Prawo pracy

Wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie miesiąca a wypłata wynagrodzenia

Wypłata wynagrodzenia jest jednym z wielu obowiązków pracodawcy. Jak prawidłowo wyliczy wynagrodzenie pracownika, jeśli zakończenie umowy o pracę odbywa się w trakcie miesiąca? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

15 lutego 2023

Samochód w firmie

Pełne odliczenie VAT od wydatków na samochód - kiedy przysługuje?

Warunki, które uprawniają do odliczenia 100% podatku VAT od kosztów związanych z samochodem wykorzystywanym w prowadzonej działalności zależne są od rodzaju pojazdu. Sprawdź, kiedy podatnikowi przysługuje pełne odliczenie VAT od wydatków na samochód!

10 lutego 2023

Podatek VAT

Obowiązek podatkowy w podatku VAT a moment jego powstania

Zgodnie z zasadą ogólną obowiązek podatkowy w VAT powstaje z chwilą dokonania dostawy towarów lub wykonania usługi. Jednak ustawa przewiduje szereg wyjątków, które księgując sprzedaż należy mieć na uwadze. Sprawdź, kiedy powstaje obowiązek podatkowy!

9 lutego 2023

Samochód w firmie

Wykup samochodu z leasingu a jego późniejsza sprzedaż

Leasing to coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców metoda finansowania zakupu auta. Często mogą bowiem odkupić pojazd od leasingodawcy po niższej cenie. Sprawdź, jak należy rozliczyć wykup samochodu z leasingu oraz jego późniejszą sprzedaż.

7 lutego 2023

Urlopy i inne

Obowiązek sporządzania harmonogramu a stały rozkład czasu pracy

Czy pracodawca zawsze ma bezwzględny obowiązek sporządzania harmonogramu czasu pracy? Czy istnieją wyjątki, dla których jest zwolniony z tego obowiązku? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy pracodawca ma obowiązek przygotować harmonogram czasu pracy!

31 stycznia 2023

Prawo pracy

Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy - jak obliczyć?

Pracownikowi, który przebywa na urlopie wypoczynkowym przysługuje wynagrodzenie, które otrzymałby, gdyby wykonywał swoje obowiązki związane z zatrudnieniem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo obliczyć wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy!

27 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Zwolnienie z kasy fiskalnej - komu przysługuje?

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych oraz rolników ryczałtowych powinna zostać zewidencjonowana na kasie fiskalnej, Jednak w niektórych przepadkach możliwe jest zwolnienie z kasy fiskalnej. Sprawdź, kto może skorzystać z tego rodzaju zwolnienia!

20 stycznia 2023

Podatki dochodowe

Ulga dla wspierających sport, kulturę i edukację – ile wynosi?

Resort Finansów wprowadził kolejną ulgę dla przedsiębiorców. Tym razem jest to ulga dla wspierających sport, kulturę i edukację. Ile wynosi i komu przysługuje? Sprawdź w naszym artykule! Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

5 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów