0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Import usług dokonany przed rejestracją VAT-UE - jak rozliczyć?

Import usług dokonany przed rejestracją VAT-UE jest często spotykaną sytuacją. Czy w przypadku złożenia VAT-R, ale braku unijnego NIP? Czy można dokonać wtedy importu usług? Jak dokonać rozliczenia VAT w tym przypadku? Odpowiadamy w artykule!

5 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Faktury sprzedaży na poczet przyszłych świadczeń - jak je rozliczać?

Różnorodność klientów wymaga unikatowego podejścia do rozwiązywania ich problemów w celu zaspokojenia ich potrzeb. Częstym problemem klientów są faktury sprzedaży na poczet przyszłych świadczeń. Na co należy uważać i jakie warunki należy spełnić? Sprawdź!

4 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Rozliczenie umowy leasingu po zamknięciu działalności - jak wygląda?

Przedsiębiorcy często korzystają z formy finansowania jaką jest leasing. Może zdarzyć się jednak sytuacja, gdy firma posiadająca aktywne umowy leasingowe kończy swoją działalność. Sprawdź, jak wygląda rozliczenie umowy leasingu po zamknięciu działalności!

3 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Przedawnienie zobowiązań w podatku dochodowym a przychód powstały w wyniku korekty rozliczeń z ZUS

Osoby prowadzące działalność napotykają się na konieczność dokonania korekt kosztów składek ZUS, które poniesione zostały kilka lat temu. Jak powinna wyglądać korekta rozliczeń ZUS, kiedy miejsce ma przedawnienie zobowiązań w podatku dochodowym? Sprawdź!

2 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Prawo do odliczenia darowizn w zeznaniu rocznym

Podatnicy w zeznaniu rocznym mają prawo do odliczenia darowizn przekazanych na cele pożytku publicznego. Jakie przepisy obowiązują w takiej sytuacji? Na jakich zasadach można odliczyć podatek PIT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

22 grudnia 2023

Podatek VAT

Pierwsze zasiedlenie na podstawie wyroków – studium przypadków

Ustalenie kwestii, jaką jest pierwsze zasiedlenie, ma znaczenie w celach określenia, czy dana transakcja sprzedaży nieruchomości będzie opodatkowana VAT, czy nie. Jednakże określenie pierwszego zasiedlenia jest problematyczne dla wielu przedsiębiorców.

19 grudnia 2023

Prawo gospodarcze

Przekształcenie stowarzyszenia rejestrowego w zwykłe - czy możliwe?

Prowadzenie stowarzyszenia może odbywać się w formie rejestrowej, czyli z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego bądź w formie zwykłej. Czy wiesz, kiedy możliwe jest przekształcenie stowarzyszenia rejestrowego w zwykłe? Wyjaśniamy w artykule!

18 grudnia 2023

Podatek VAT

Zaliczka otrzymana przez czynnego podatnika VAT a powrót do zwolnienia z VAT

Przedsiębiorcy będący dotychczas czynnymi podatnikami VAT po wyliczeniu opłacalności, często powracają do zwolnienia z VAT. Powstaje zatem pytanie co, kiedy miejsce ma zaliczka otrzymana przez czynnego podatnika VAT a a powrót do zwolnienia z VAT? Sprawdź

15 grudnia 2023

Podatek VAT

Obowiązek złożenia informacji VAT-23 przed rejestracją samochodu

Czynny podatnik VAT, który chce zakupić samochód od kontrahenta z Unii Europejskiej musi dopełnić wielu obowiązków. Jednym z nich jest obowiązek złożenia informacji VAT-23 przed rejestracją samochodu. Dowiedź się więcej o obowiązkach i przeczytaj artykuł!

14 grudnia 2023

Podatki dochodowe

Przedawnienie zobowiązania a ulga na złe długi na ryczałcie

Przedsiębiorcy może się zdarzyć nie uregulować niektórych zobowiązań wynikających z otrzymanych faktur dotyczących zakupów firmowych. Czy dla przedsiębiorcy, który wybrał ryczałt jako formę opodatkowania ma zastosowanie ulga na złe długi na ryczałcie?

13 grudnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów