0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Przekazanie towaru na degustację na gruncie podatku VAT i PIT

Przedsiębiorca, który chce zareklamować swój produkt może zaoferować klientowi próbkę danego towaru w celu jego degustacji. W artykule omawiamy, jak rozliczyć nieodpłatne przekazanie towaru na degustację na gruncie podatku dochodowego i podatku VAT!

2 stycznia 2023

Ubezpieczenie ZUS

Pułapki w uldze Mały ZUS Plus w 2023 roku

Przedsiębiorca, który chce wykorzystać w 2023 roku z naliczania składek społecznych od dochodu musi spełnić wiele warunków. Mały ZUS Plus może dać wiele korzyści, ale nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Na co uważać korzystając z tej ulgi? Sprawdź!

27 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Ulga „Mały ZUS plus” w trakcie roku i nie tylko – w praktyce

Ulga mały ZUS plus jest przeznaczona dla przedsiębiorców, których dochód nie jest większy niż 120 tysięcy rocznie. Przedsiębiorcy zadają sobie pytania, ile wynosi ulga w praktyce i co zrobić by ją uzyskać. Zobacz, jak jak ubiegać się o ulgę!

13 grudnia 2022

Ordynacja podatkowa

Ryczałt a usługi transportowe i usługi pomocnicze - opodatkowanie

Podatnicy wybierając formę opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych napotykają na wątpliwości co do właściwej stawki ryczałtu dla usług transportowych towarów. Ryczałt a usługi transportowe- sprawdź, jak należy je opodatkować!

8 grudnia 2022

Prawo gospodarcze

Świadczenie usług dla spółki z o.o. przez członka zarządu

Członkowie zarządu podpisują różnego rodzaju umowy na świadczenie usług lub świadczenie pracy na rzecz spółki, w której sprawują także inne funkcje. Czy zatem świadczenie usług dla spółki z o.o. przez członka zarządu jest dozwolone? Odpowiadamy!

6 grudnia 2022

Sprawozdawczość

Przychody wliczane do wyliczenia składki zdrowotnej

Na skutek Polskiego Ładu zmienił się sposób wyliczenia składki zdrowotnej. Pojawią się wątpliwości, czy wszystkie uzyskane przychody wliczane do wyliczenia składki zdrowotnej mają wpływ na jej wysokość? Sprawdź, jak ustalić wysokość składki zdrowotnej!

16 listopada 2022

Prawa i obowiązki

Tłumaczenie dokumentów w biurze rachunkowym - obowiązek klienta czy biura?

Jakie typowe zadania wykonuje biuro rachunkowe? Czy poza standardowymi zadaniami jego obowiązkiem jest tłumaczenie dokumentów klienta sporządzonych w języku obcym? Czy tłumaczenie dokumentów w biurze rachunkowym to obowiązek klienta czy biura? Wyjaśniamy!

4 listopada 2022

Ordynacja podatkowa

Rezydencja podatkowa a działalność gospodarcza - jak rozliczyć podatek?

Czy wiesz, w jaki sposób należałoby spojrzeć na kwestię przeniesienia ośrodka interesów życiowych poza terytorium RP i otwarcia działalności w Polsce? Rezydencja podatkowa a działalność gospodarcza - podpowiadamy, gdzie rozliczyć podatek!

31 października 2022

Kasy rejestrujące

Wycofanie kasy fiskalnej z działalności gospodarczej a obowiązki formalne

Jakie są wymagane czynności po zakończeniu pracy z kasą rejestrującą? Co podatnik powinien zrobić w związku z wycofaniem kasy? Sprawdź, jakie obowiązki formalne musi wypełnić przedsiębiorca, jeśli ma miejsce wycofanie kasy fiskalnej z działalności!

28 października 2022

Podatek VAT

Zwolnienie z VAT przy zbyciu nieruchomości niemieszkalnej

Planujesz sprzedać lub wycofać z firmy posiadane mieszkanie w ramach działalności? Tego rodzaju zdarzenie może generować skutki na gruncie VAT. Sprawdź, czy w tym przypadku będzie przysługiwać zwolnienie z VAT przy zbyciu nieruchomości niemieszkalnej!

24 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów