0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Wycofanie środka trwałego na gruncie składki zdrowotnej w 2024 roku

Przedsiębiorca, który posiada w majątku firmowym środki trwałe może dokonać ich wycofania do majątku prywatnego. Czy wiesz, jak takie zdarzenie wpływa na składkę zdrowotną? Sprawdź, jak wykazać wycofanie środka trwałego na gruncie składki zdrowotnej!

26 lutego 2024

Podatki dochodowe

Prawo do ulgi na dziecko w zeznaniu rocznym a rozwód małżonków

Prawo do ulgi na dziecko jest korzystne dla wielu podatników. Jednak zdarzają się przypadki specjalne kiedy to rodzice są w separacji lub po rozwodzie. Dowiedz się, od czego zależy możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej w przypadku rozwodu rodziców!

1 lutego 2024

Podatek VAT

Transport własny przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów a VAT

Przedsiębiorcy sprzedający towar do krajów UE, realizują tak zwane WDT i niekiedy, chcąc zachęcić klienta, oferują transport sprzedawanego towaru. Czy transport własny przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów umożliwia zastosowanie stawki 0% VAT?

17 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Przychód osiągnięty przez członka zarządu z ZEA a podatki

Jeżeli osoba z ZEA, powołana na funkcję członka zarządu, posiada certyfikat rezydencji, to może on dokumentować miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce albo w ZEA. Jak należy opodatkować przychód osiągnięty przez członka zarządu z ZEA?

16 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Opodatkowanie prokury - skutki w podatku dochodowym i ZUS

Prokura jest szczególnym rodzajem pełnomocnictwa, które obejmuje umocowanie do dokonywania czynności związanych z prowadzeniem firmy. Wynagrodzenie prokurenta wywołuje określone skutki podatkowe. Czy wiesz jakie jest właściwe opodatkowanie prokury?

15 stycznia 2024

Podatek VAT

Szkoda całkowita w samochodzie firmowym a podatek VAT

Niektóre uszkodzenia pojazdu kwalifikują się do tzw. szkody całkowitej. Powstaje wówczas pytanie. co z podatkiem VAT u otrzymującego odszkodowanie? Sprawdź, jak wygląda szkoda całkowita w samochodzie firmowym na gruncie VAT! Odpowiadamy w artykule!

12 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Przeksięgowanie nadwyżki w VAT na zaliczkę PIT - kiedy jest możliwe?

Przedsiębiorcy często stosują przeksięgowanie nadwyżki w VAT na zaliczkę PIT. Jakie wyróżnia się sytuację przeksięgowania bądź zaliczenia nadwyżki VAT? W jaki sposób należy poinformować urząd skarbowy o tym fakcie? Odpowiadamy w artykule!

11 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Kiedy możliwa jest jednorazowa amortyzacja licencji?

W trakcie prowadzenia działalności przedsiębiorcy nabywają różne licencje. Niekiedy dotyczą one kilku dat, w różnych okresach podatkowych. Kiedy możliwa jest jednorazowa amortyzacja licencji? Czy licencje można ująć jednorazowo w koszty? Sprawdź!

10 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Opodatkowanie PCC umowy spółki - kiedy jest konieczne?

Umowa lub zmiana umowy spółki osobowej oraz kapitałowej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Czy wiesz, jak wygląda opodatkowanie PCC umowy spółki oraz kto jest zobowiązany do zapłaty podatku PCC-3? Wyjaśniamy w artykule!

9 stycznia 2024

Podatek VAT

Najem biura położonego za granicą - rozliczenie na gruncie podatku VAT

Przedsiębiorcy mogą wynajmować pomieszczenia biurowe na terenie kraju, ale również za granicą. Jak w takim przypadku ustalić miejsce świadczenia? Czy najem biura położonego za granicą będzie stanowił u polskiego przedsiębiorcy import usług? Wyjaśniamy!

8 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów