0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Google Maps nie tylko dla kierowców - możliwości aplikacji

Wielkość tekstu:

Czy jeszcze kilka lat temu mogliśmy sobie wyobrazić, że będziemy w stanie zaplanować swoją podróż przy pomocy internetu? Czy spodziewalibyśmy się, że papierowa, mało wygodna mapa zostanie zastąpiona tą w formie internetowej? Czy mogłeś przypuszczać, że podczas planowania biznesowego spotkania, będziesz mógł dostarczyć swoim pracownikom czytelną mapkę dojazdu do wyznaczonego celu, przygotowaną w formie elektronicznej lub wydrukowaną w czytelny i obrazowy sposób? Google Maps, czyli niestandardowe mapy w formie elektronicznej, do których dostęp masz przez laptop, tablet czy smartfon, zapewniają nam to wszystko.

Dla początkujących - poznaj Google Maps

Nie potrzebujesz dużej mapy, mało praktycznej kiedy prowadzisz samochód, kompasu czy przewodnika. Wystarczy, że będziesz miał urządzenie mobilne, które umożliwi ci korzystanie z aplikacji Google Maps. W telefonie mamy już praktycznie wszystko, dlaczego zatem nie mieć również map i GPS-u? Obecnie są to jedne z podstawowych aplikacji w każdym urządzeniu mobilnym.

Jeżeli nie korzystałeś jeszcze z map przy pomocy telefonu, warto wiedzieć, jak szybko i łatwo poznać ich możliwości.

  • Musisz wyrazić zgodę na skorzystanie z usług lokalizacji Google. W ten sposób nawigacja będzie miała dostęp do GPS i tym samym zlokalizuje twoje położenie.

  • Konieczne jest również zalogowanie się na konto Google. Jeżeli nie posiadasz go jeszcze, potrzebna będzie rejestracja.

  • Aby móc korzystać z Google Maps, musisz mieć dostęp do WiFi bądź korzystać ze swojego transferu danych. Możesz to robić codziennie i bez żadnych obaw, ponieważ aplikacja zużywa bardzo mało transferu.

  • Po dokonaniu konfiguracji i zalogowaniu się na Google, w bardzo prosty sposób wyznaczysz trasę do interesującego cię miejsca. Wystarczy wpisać adres bądź nazwę instytucji lub firmy, aby GPS znalazł dla ciebie najlepszą drogę.

Zaplanuj trasę - szeroki wybór alternatywnych tras

Google Maps nie tylko pozwala na ustalenie trasy z punktu A do punktu B, lecz także umożliwia przeanalizowanie czasu jej trwania. Już nie spóźnisz się na spotkanie z klientem, nie będziesz stał godzinami, zaskoczony długimi korkami i nie będziesz musiał wyjeżdżać zapobiegawczo kilka godzin wcześniej.

Kiedy wpiszemy w odpowiednie pola dwie lokalizacje tzn. obecną, w której się znajdujemy i docelową, ukaże nam się kilka tras. Mamy zatem możliwość wyboru tej najlepszej dla nas. Jedni wolą poruszać się autostradami, inni zaś wybierają drogi przez miasta czy wioski. Nic nie jest narzucone. Chodzi o to, aby podróż była przede wszystkim bezpieczna i komfortowa dla nas, dlatego Google Maps nie ogranicza się tylko do jednej opcji.

Duży wpływ na to, którą drogę wybierzemy, ma również czas, jaki ukaże nam się po najechaniu na konkretną trasę. To oczywiście nie wszystko. Dostępne są do wyboru opcje POGODA i KORKI, zatem dowiemy się, jak obecny ruch na drodze i warunki atmosferyczne wpływają na komfort jazdy i opóźnienia na drodze.  

Dla Google Maps większość kierowców zawodowych i takich, którzy sporadycznie wyjeżdżają w dalsze bądź bliższe podróże, porzuciło tradycyjną papierową mapę. W formie elektronicznej jest praktyczniejsza, dokładniejsza i bardzo intuicyjna. Wszystko wykonuje za nas aplikacja. Co więcej, otrzymujemy szereg dodatkowych informacji, co znacznie usprawnia nam planowanie podróży.

Dla zwolenników transportu publicznego

Mimo że w Polsce ta opcja nie jest jeszcze dobrze rozwinięta, to za granicą sprawdza się doskonale. Oprócz tego, że możemy zaplanować podróż własnym samochodem, mamy podobną możliwość, jeżeli chodzi o transport publiczny. Wyobraź sobie, że znalazłeś się w nieznanym ci mieście, nie wiesz nawet, w którą stronę iść, ani na jakiej ulicy właśnie stoisz. Uruchamiając Google Maps i wybierając odpowiednią opcję, nie tylko dowiemy się, gdzie się obecnie znajdujemy, lecz także czym możemy dotrzeć w określone miejsce. W dzisiejszych czasach z takimi możliwościami bardzo trudno jest się zgubić nawet w największym mieście świata.

Google Maps dla firm

Podstawową funkcją aplikacji jest oczywiście wyznaczanie trasy i lokalizacja naszego położenia, ale z racji tego, że technologia się rozwija, a Google lubi być krok przed swoją konkurencją, udostępnił świetną opcję dla firm, która również jest przydatna dla przeciętnego użytkownika. Mapy Google to źródło bardzo ważnych informacji o firmach, hotelach i restauracjach. Jeżeli masz swoją firmę, warto jest pomyśleć o dodaniu wizytówki do Google Maps. Zajmie ci to zaledwie kilka minut.

Wystarczy, że wybierzesz opcję UMIEŚĆ SWOJĄ FIRMĘ W SERWISIE MAPY GOOGLE i wpiszesz dane firmy. Podaj wszystkie istotne informacje, jak nazwę, numer telefonu, adres, formę działalności, godziny pracy i formy akceptowanych płatności. Jeżeli jeszcze bardziej chcesz wpłynąć na swoich potencjalnych klientów, umieść dodatkowo kilka zdjęć i filmików prezentujących swoją działalność. Dla osób, które cię jeszcze nie znają, może to być bodziec, który wpłynie na to, że wybiorą właśnie twoje usługi.

Aplikacja dla każdego

Google Maps to już nie tylko elektroniczne mapy, lecz także źródło bardzo przydatnej wiedzy. Coraz więcej firm decyduje się na umieszczenie swoich danych w tym miejscu, co ma znaczący wpływ na liczbę klientów. Ciekawą opcją jest również to, że w kilka chwil możemy przenieść się w dowolne miejsce na świecie i dzięki zdjęciom satelitarnym zobaczyć najpiękniejsze zabytki lub przespacerować się uliczkami Wenecji czy zwiedzić Bangkok. Jest to zatem aplikacja dla wszystkich: dla kierowcy, podróżnika, przedsiębiorcy, dziecka, nastolatka czy osoby starszej. Każdy odnajdzie tutaj coś, co będzie mu przydatne na co dzień, pomoże rozwiązać problemy z komunikacją, znaleźć hotel, odpowiednie miejsce na kolację czy firmę, której potrzebujemy. Co więcej, jest to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne i bez żadnych ograniczeń możemy z niej korzystać również w momencie, kiedy nie mamy przy sobie laptopa.

Google zmienia się z miesiąca na miesiąc, zaskakuje i jednocześnie bardzo ułatwia codzienne życie. Wielu nie wyobraża sobie dnia bez niego i wykorzystuje go zarówno w pracy, jak i w domu. Google Maps to odpowiedź na potrzeby współczesnego społeczeństwa, które chce szybkiego działania, natychmiastowej reakcji, otrzymywania najistotniejszych informacji, sprawnego wyszukiwania ciekawych miejsc i możliwości korzystania z aplikacji z każdego miejsca na ziemi.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów