0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Oprogramowanie dla firmy - za darmo (część 2)

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Niedawno opublikowaliśmy pierwszą część artykułu na temat darmowego oprogramowania dla firmy. Przedstawiliśmy tam kilka propozycji darmowych systemów operacyjnych oraz pakietów biurowych, które można wykorzystać prowadząc własną firmę nie ponosząc żadnych kosztów. Tym razem zaproponujemy alternatywy dla płatnych programów antywirusowych, bez których włączenie komputera mogłoby być bardzo ryzykowne. Pokażemy także możliwości jakie są dostępne w obszarze prowadzenia działań związanych z księgowością w firmie, które znacznie redukują związane z tym koszty.

Oprogramowanie dla firmy - program antywirusowy

Wirusy atakujące dyski twarde to zmora każdego posiadacza komputera. Oprogramowanie dla firmy zwalczające takie insekty okazuje się absolutną koniecznością. Na rynku oczywiście jest spora ilość odpłatnych programów pozwalających bezpiecznie czuć się pracując na tego typu sprzęcie i zapewniając maksymalną ochronę systemu, a regularne ich aktualizacje pozwalają dodatkowo na ochronę przed tymi nawet nie tak dawno odkrytymi. Jednym z darmowych programów antywirusowych jest  AVAST! Antivirus. Jednak jego minusem jest fakt, iż jest przeznaczony do niekomercyjnych zastosowań. Darmową wersją jest również Comodo AntiVirus przeznaczony do czyszczeniu dysku z różnego rodzaju cyfrowych mikrobów. Dla fanów Windowsa udostępniona jest ponadto aplikacja  Microsoft Security Essentials, której licencja obejmuje nie więcej niż 10 stanowisk w firmie. Również nieodpłatną opcją jest Malwarebytes Anti-Malware, który zapewne nie zamyka kompletnej listy darmowych programów pozwalających zwalczać wirusy komputerowe.

Warto również nie zapominać o darmowych próbnych okresach umożliwiających korzystanie także tych odpłatnych w późniejszym czasie programów antywirusowych. Jest to wprawdzie zajęcie pochłaniające zdecydowanie więcej czasu, jednak umożliwia podobnie jak wyżej przedstawione korzystanie z systemów antywirusowych za  darmo.

Oprogramowanie dla firmy - księgowość online

Konieczność prowadzenia księgowości w odniesieniu do każdej firmy nie ulega wątpliwości. Można to robić oddając sprawy w ręce biura rachunkowego, jednak jest też zdecydowanie tańsza alternatywa, którą stanowi księgowość online. Dla przedsiębiorców nie bojących się nowości i otwartych na innowacyjne działania jest to idealne rozwiązanie. Tego typu usługi bywają darmowe, ale z reguły w bardzo okrojonym zakresie lub czasie korzystania. Niektóre systemy księgowości internetowej przykładowo oferują darmowe okresy testowe, dzięki którym każdy przedsiębiorca  może sam sprawdzić czy takie samodzielne prowadzenie księgowości mu odpowiada. Warto pamiętać, iż nawet wersje płatne tego typu systemów jest sporo tańszą opcją niż księgowość tradycyjna. Usługa ta jest jednak kierowana w głównej mierze do małych i mikro przedsiębiorstw.

Jak okazuje się oprogramowanie dla firmy niekoniecznie musi kosztować wiele pieniędzy. Są na rynku dostępne zastępcze produkty, które nie odbiegają znacznie pod kątem jakości, a mogą być wykorzystane zupełnie za darmo co pozwoli wielu  przedsiębiorcom na redukcję kosztów związanych z prowadzeniem własnego biznesu.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów