0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak zdobyć darmowe oprogramowanie dla firmy

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Rozpoczęcie działalności gospodarczej i pierwsze miesiące jej prowadzenia to spore koszty. Rachunki zdają się nie mieć końca - czynsz, elektryczność, wyposażenie… Do tego trzeba zakupić oprogramowanie na firmowe komputery, które jest niezbędne do podstawowych zadań w biurze. Koszt pakietu biurowego czy komercyjnego systemu operacyjnego jest wysoki. Na szczęście da się go uniknąć, wybierając bezpłatne alternatywy. Przedstawiamy dobre darmowe oprogramowanie dla firmy!

Oprogramowanie dla firmy za darmo

Licencja Windows 8.1 na kilka czy kilkanaście komputerów to duży wydatek. Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na  darmowe oprogramowanie dla firmy w postaci dystrybucji Linuksa. Linux to nie jeden system operacyjny, a ich ogromna rodzina - na bazie wolnej licencji powstały do tej pory setki jego odmian. Przedsiębiorca może dopasować dystrybucję do swoich potrzeb. Dla sprzętów mobilnych dobrym wyborem są np. Lubuntu czy Mint. Do komputerów stacjonarnych w biurze znakomicie będą się nadawać dystrybucje Fedora lub Ubuntu. Jeśli potrzebne jest oprogramowanie do profesjonalnych zastosowań (np. jako serwer), wówczas warto zainwestować w komercyjne pakiety z serii Red Hat Enterprise, Mandriva Linux (mocno podobny do Windowsa) czy SuSE Linux Enterprise Server. Wielką zaletą takich systemów jest elastyczność - można je modyfikować idealnie pod zapotrzebowanie i profil firmy. Ponadto dystrybucje zwykle zawierają pakiety darmowego oprogramowania, które są domyślnie w nich zainstalowane i gotowe do uruchomienia (przeglądarki internetowe, edytory tekstu, odtwarzacze multimedialne itp.).

Darmowy pakiet biurowy

Najpopularniejszy pakiet biurowy to Office od Microsoftu, aktualnie w wersji 365. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na licencję, postaw na darmowe oprogramowanie dla firmy - takie jak np. Open Office czy Libre Office. Innym rozwiązaniem, idealnym dla firm, w których pracownicy intensywnie wymieniają się dokumentami i na nich równolegle pracują, jest korzystanie z Dokumentów Google. W ich ramach można tworzyć, edytować i udostępniać pliki tekstowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, formularze oraz rysunki. W standardzie każdy dostaje 15 GB darmowe miejsca na Dysku Google, co powinno spokojnie zaspokoić potrzeby firmy, w ramach której pracuje się głównie na plikach tekstowych.Bezpłatny antywirus

Oprogramowanie zwalczające internetowe szkodniki, które dostają się na dyski twarde firmowych komputerów, to rzecz absolutnie niezbędna. Zalecamy korzystanie z płatnych programów, które gwarantują maksymalną osłonę systemu i bieżącą aktualizację bazy wirusów. Darmową wersję takiej aplikacji ma np. bardzo dobry AVAST! Antivirus - jest to jednak oferta do zastosowań niekomercyjnych. Do wyboru są także pakiety płatne dla firm, zapewniające kompleksową ochronę komputerów. Zupełnie darmową opcją jest Comodo AntiVirus, skuteczne narzędzie do czyszczenia dysku z wszelkich cyfrowych mikrobów. Użytkownicy Windowsa mogą za darmo skorzystać z aplikacji Microsoft Security Essentials - licencja dotyczy maksymalnie 10 stanowisk w biurze. Inną ciekawą alternatywą jest bezpłatny Malwarebytes Anti-Malware, często uaktualniany program skanujący.

Bardziej czasochłonnym rozwiązaniem jest korzystanie z darmowych okresów próbnych - większość programów antywirusowych udostępnia przynajmniej bezpłatny miesiąc. Po jego upływie można przerzucić się na inną aplikację - i tak dalej, i tak dalej.

Księgowość internetowa - darmowy pakiet na 30 dni

Księgowość internetowa to niezbędna rzecz dla każdej nowoczesnej firmy, która nie boi się innowacji przynoszących realne zyski. Takie usługi co prawda nie są darmowe - bo jakość ma swoją cenę - ale każdy może skorzystać z promocyjnych 30 dni testowania dowolnego pakietu interaktywnej księgowości online za darmo. Nie daj się wyprzedzić konkurencji - zaufaj unikatowej technologii i doświadczeniu naszych ekspertów.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów