0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgowość internetowa dla spółek cywilnych

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Księgowość internetowa jest dostępna nie tylko dla jednoosobowych działalności gospodarczych -  może ją prowadzić również spółka cywilna. Szukając wygody, oszczędności czasu i pieniędzy oraz coraz bardziej pożądanej mobilności, wspólnicy spółki cywilnej mogą zdecydować się na korzystanie z aplikacji webowych. Ich potrzeby w zakresie księgowości oraz narzędzi przydatnych do prowadzenia firmy uwzględniają dostawcy mobilnej księgowości - w tym wfirma.pl. Jak działa księgowość internetowa dla spółek cywilnych?

Spółka cywilna może prowadzić KPiR!

Do czasu, kiedy przychody netto ze sprzedaży towarów lub usług nie przekroczą kwoty 2.000.000 euro, wspólnicy spółki cywilnej mogą podjąć decyzję o wyborze prowadzenia uproszczonej księgowości podatkowej w postaci podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

 

Limit pełnych ksiąg w EUR

Limit pełnych ksiąg 2017

2.000.000 EURO

   8.595.200 PLN

 

Księga przychodów i rozchodów powinna być prowadzona chronologicznie wg dat zdarzeń gospodarczych mających wpływ na powstanie obowiązku podatkowego, a co ważne - jej wydruk powinien być zgodny ze wzorem wskazanym w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 26.08.2003 r. w sprawie prowadzenia KPiR.

 undefined

Na wydruku księgi powinny widnieć dane firmy (nazwa oraz adres), a jej strony muszą być ponumerowane. Prowadzenie księgowości internetowej nie wymaga dodatkowego ręcznego wypełniania KPiR - wydruk jest zgodny ze wzorem rozporządzenia.

 undefined

Zalety księgowości internetowej dla spółki cywilnej

Spółki cywilne prowadzące uproszczoną księgowość podatkową mogą rozliczać się samodzielnie. Z pomocą przyjdzie im księgowość internetowa. Jakie są jej atuty?

Intuicyjne schematy księgowe

Przy dodawaniu wydatków nie trzeba znać układu kolumn księgi. Wystarczy przenieść dane z faktury do systemu, wybrać rodzaj wydatku (właściciel najlepiej wie, czemu służył zakup), a po zapisaniu wartość trafi do odpowiedniej kolumny w KPiR. Jeżeli spółka zarejestrowana jest jako czynny podatnik VAT, to zapis pojawi się również w rejestrze VAT.

undefined

Darmowe aktualizacje programu księgowego

W przypadku księgowości internetowej aktualizacje dokonywane są na bieżąco, i to bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat. Dzięki temu użytkownik oszczędza pieniądze (aktualizacje są darmowe), czas (nie trzeba zamawiać nakładek na oprogramowanie ani angażować informatyków), a na dodatek zyskuje gwarancję bezpieczeństwa (zgodność z bieżącymi przepisami).

Wydatków nie musisz wprowadzać chronologicznie - system układa je za ciebie

W przeciwieństwie do papierowych dokumentów pracując na systemie księgowości internetowej, dokumenty można wprowadzać już w trakcie miesiąca. System sam układa je w kolejności chronologicznej według dat zdarzeń gospodarczych mających wpływ na podatki. W ten sposób już podczas trwania miesiąca można prognozować wartość podatków do zapłaty za dany okres.

undefined

Wyliczanie zaliczek na podatek dochodowy i generowanie rocznych PIT wspólników w jednym systemie

Jeden pakiet, do którego mają dostęp wszyscy wspólnicy, to duża oszczędność. Wyliczenia okresowych zaliczek na podatek dochodowy oraz roczne deklaracje PIT można generować dla każdego ze wspólników oddzielnie, według podziału udziałów.

undefined

Wszyscy wspólnicy spółki cywilnej mają wgląd do danych firmy i mogą wystawiać równolegle faktury

Każdy ze wspólników spółki posiada dostęp do konta w księgowości internetowej, dzięki czemu swoją firmę ma zawsze pod kontrolą. Każdy więc może działać na innym terenie, jednocześnie mając wgląd do danych i narzędzi wspomagających zarządzanie i prowadzenie spółki. Wszyscy wspólnicy mogą wystawiać faktury sprzedaży kiedy i gdzie chcą!

Księgowość internetowa jest zatem wygodnym rozwiązaniem nie tylko dla jednoosobowych działalności gospodarczych, ale też i dla spółek cywilnych. Zalet jest wiele - dlaczego więc nie spróbować?

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów