0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Darmowe oprogramowanie dla firmy - które najlepsze?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Rozpoczęcie własnego biznesu to spore wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Kwestie formalne i organizacyjne, a do tego dochodzi ciągłe liczenie się z wydatkami które są nieuniknione na starcie to nie lada wyzwanie. Szczególnie w początkowej fazie prowadzenie własnej firmy związane jest ze sporymi kosztami. Jednym z większych okazuje się często sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie dla firmy. Jednak dla wszystkich oszczędnych przedsiębiorców dobrą wiadomością jest fakt, iż istnieją darmowe programy dla firm, które mogą te koszty zdecydowanie obniżyć. A oszczędzone fundusze można wówczas przeznaczyć na inny cel związany ze startem własnego biznesu.

Oprogramowanie dla firmy - darmowy system operacyjny

Dysponując w firmie jednym, a często zdecydowanie większą ilością sprzętu komputerowego obliguje przedsiębiorcę do wyposażenia je w legalne oprogramowanie. Decydując się na wykup licencji Windowsa trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Dlatego też spore grono przedsiębiorców decyduje się na wykorzystanie Linuxa, którego instalacja darmowej wersji okazuje się atrakcyjną cenowo alternatywą.

Licencja Windows 8.1 na kilka czy kilkanaście komputerów to duży wydatek. Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na instalację darmowego oprogramowania dla firmy w postaci dystrybucji Linuksa. Warto pamiętać, że Linux to nie tylko system operacyjny ale także spora liczba jego odmian. Dzięki temu może zdecydować się na wybór tego najlepiej dopasowanego do jego potrzeb. W przypadku sprzętów mobilnych Mint czy Lubuntu, natomiast na na komputery stacjonarne do pracy w biurze można rozważyć instalację Ubuntu lub Fedora.

Dużą zaletą darmowych systemów operacyjnych jest bez wątpienia ich elastyczność i możliwości modyfikacji. Często też pakiety darmowego oprogramowania dla firm są w standardzie, stąd przeglądarki internetowe, edytory tekstu czy odtwarzacz multimedialne są od razu na komputerze, gotowe do pracy.

Oprogramowanie dla firmy - darmowy pakiet biurowy

Nie byłoby możliwości pracy w biurze, gdyby na komputerze brakowało pakietu biurowego. Najpopularniejszym jest Office firmy Microsoft. Jednak i on ma swoje darmowe alternatywy. Open Office czy Libre Office to tylko przykłady pakietów  biurowych które można mieć bez konieczności opłacenia licencji. Ciekawą propozycją, szczególnie dla firm, w których wymiana dokumentów odbywa się nieustannie i do tego w znacznych ilościach, jest wykorzystywanie narzędzi udostępnianych przez Google. Dokumenty Googla w licznych wersjach (tekstowe, arkusze kalkulacyjne, formularze, ankiety, prezentacje itd)  to nie dość że darmowe to niezmiernie wygodne rozwiązanie szczególnie że dostępne zdalnie w rożnych miejscach.

Dostępne na rynku są również darmowe wersje programów antywirusowych, czy systemów księgowych. Ale na nich skupimy się w kolejnej naszej publikacji, w której porusza się takie tematy, jak oprogramowanie dla firmy - zachęcamy do lektury!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów