0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Czy odwołanie zrzeczenia się dziedziczenia jest możliwe?

Zrzeczenie się dziedziczenia tylko za życia spadkodawcy! Czy możliwe jest odwołanie zrzeczenia się dziedziczenia? Sprawdź informacje dotyczące rezygnacji z dziedziczenia czyli odsunięcia spadkobiercy od spadku i pozbawienie go prawa do zachowku.

15 lipca 2022

Prawo gospodarcze

Czym jest testament urzędowy?

Testament urzędowy, zwany inaczej allograficznym, obecnie nie jest taki popularny wśród testatorów. Czy to dlatego, że mało kto wie o nim, czy jednak z powodu posiadania jakiś wad? Dowiedz się, czym jest i co należy o nim wiedzieć!

25 czerwca 2022

Prawo spółek

Upadłość spółki cywilnej - czy jest możliwe jej ogłoszenie?

Praktycznie każda działalność gospodarcza ma możliwość ogłoszenia upadłości z różnych powodów. Czym jest ogłoszenie upadłości? Czy jest możliwa upadłość spółki cywilnej a raczej jej ogłoszenie. Sprawdź, jakie są obowiązki upadłościowe spółki cywilnej!

16 lutego 2022

Ochrona danych

Wyciek danych osobowych u pracodawcy – czy można żądać odszkodowania?

Każdy pracodawca ma obowiązek zabezpieczenia danych osobowych swoich pracowników przed osobami niepowołanymi. A co jeśli, dane wyciekną na zewnątrz? Czy pracownik może dostać odszkodowanie za wyciek danych osobowych u pracodawcy? Przeczytaj i sprawdź!

9 października 2021

Prawo gospodarcze

Mienie pracownicze - czym jest i kto za nie odpowiada?

Pracownicy często korzystają ze swoich prywatnych przedmiotów w pracy, może być to laptop używany w celach prywatnych i służbowych, telefon i inne przedmioty. Czym jest mienie pracownicze i kto za nie odpowiada? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Odszkodowanie za przewlekłość postępowania sądowego

Sprawy sądowe mogą nieraz ciągnąc się latami, nie wszyscy wiedzą, że mogą ubiegać się o odszkodowanie za przewlekłość postępowania sądowego. W artykule wyjaśniamy, kiedy można starać się o odszkodowanie i jaka jest wysokość odszkodowania za przewlekłość!

18 lipca 2022

Podatki dochodowe

W jaki sposób następuje opodatkowanie umowy franczyzy?

Co do zasady, obowiązujące w polskim prawie umowy cywilnoprawne cechują się znacznym zróżnicowaniem, gdzie przedmiotem umowy mogą być różne przedmioty. Co ważne, wiele z nich jest opodatkowana. Jak zatem wygląda opodatkowanie umowy franczyzy? Przeczytaj!

24 maja 2022

Prawo gospodarcze

Przedsiębiorstwo w sądzie – co powinieneś wiedzieć?

Prowadząc działalność gospodarczą, może się zdarzyć, że zaistniałe spory będą musiały zostać rozwiązane na drodze sądowej. W związku z tym, pojawia się pytanie, kto ma prawo reprezentować dane przedsiębiorstwo w sądzie? Wyjaśniamy w poniższym artykule!

23 października 2020

Prawo pracy

Premia frekwencyjna - czy jest dopuszczalna w każdym zakładzie pracy?

Czym jest premia frekwencyjna? Jakie są zasady przyznawania premii frekwencyjnej? Kiedy można wprowadzić premię frekwencyjną? Jakie są zasady ustalania parametrów takiej premii? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Nabycie nieruchomości rolnej przez przedsiębiorcę

Kiedy możliwe jest nabycie nieruchomości rolnej? Czy konieczne jest uzyskanie zgody Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób przedsiębiorca może uzyskać prawo do nabycia nieruchomości rolnej!

16 lutego 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów