0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Odszkodowanie medyczne z FKZM - w jaki sposób można je otrzymać?

Dochodzenie odszkodowania medycznego w Polsce było procesem długotrwałym. Wskutek nowelizacji wprowadzonej we wrześniu 2023 roku poszkodowani pacjenci będą mogli szybciej uzyskać należne im pieniądze. Jak otrzymać odszkodowanie medyczne z FKZM? Sprawdź!

28 marca 2024

Prawo gospodarcze

Zwłoka a opóźnienie – czy oznaczają to samo?

Rzetelne wykonywanie umów jest jedną z naczelnych zasad prawa zobowiązań. Niestety strony kontraktu nie zawsze wykonują swoje obowiązki w terminie. Zwłoka a opóźnienie - czym się od siebie różnią? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź!

26 marca 2024

Prawo pracy

Praca w niedziele i nadgodziny przy umowie zlecenia - czy to możliwe?

Zasady rekompensaty za dodatkowe godziny osobie zatrudnionej na umowę o pracę nie budzą wątpliwości. Inaczej wygląda sytuacja przy umowie zlecenia, choć i tutaj praca w niedziele i nadgodziny daje możliwości dodatkowego wynagrodzenia. Więcej w artykule!

25 marca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Zgłoszenie do KRUS-u - dokumenty i procedura

Ubezpieczenie w KRUS-ie stanowi alternatywę dla ubezpieczenia w ZUS-ie. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać rolnicy, ich domownicy i najbliżsi współpracownicy. O tym jak przebiega zgłoszenie do KRUS-u i kto podlega ubezpieczeniu piszemy poniżej!

25 marca 2024

Prawo gospodarcze

Czy przedsiębiorca może być ukarany za niestawiennictwo w sądzie?

Czy wiesz, co grozi w sytuacji gdy strona, świadek lub uczestnik postępowania nie pojawi się w sądzie? Czy przedsiębiorcy są traktowani inaczej niż osoby prywatne? Czy mogą być ukarani za niestawiennictwo w sądzie? Sprawdź, ile wynosi kara finansowa!

22 marca 2024

Prawo pracy

Czy wykroczenia i mandaty pracownika mogą być podstawą do jego zwolnienia?

Przed podjęciem decyzji o zwolnieniu pracownika należy ocenić ciężar wykroczenia, jego skutki dla pracodawcy oraz dotychczasową bezawaryjną pracę pracownika. Wykroczenia i mandaty pracownika mogą być podstawą do zwolnienia, ale nie zawsze. Sprawdź to!

21 marca 2024

Prawa autorskie

Informacje prasowe – wykorzystanie zgodnie z prawem autorskim

Treści internetowe są popularne na całym świecie, nie oznacza to jednak, że można z nich korzystać w zupełnie dowolny sposób. Przykładem niech będą informacje prasowe, które podlegają szczególnej ochronie ze strony prawa autorskiego. Czym są? Przeczytaj!

21 marca 2024

Prawo pracy

Umowa o pracę na czas określony w kontekście limitu umów

Przepisy Kodeksu pracy przewidują możliwość zawierania umów o prace na czas określony. Ważne jednak aby przestrzegać limitu ilości takich umów. Sprawdźmy co głosi orzecznictwo w sprawie limitu umów kiedy zawarta jest umowa o pracę na czas określony!

19 marca 2024

Prawo gospodarcze

Czy wykonawca może zainicjować zerwanie umowy?

Podpisanie umowy oznacza co do zasady konieczność jej wykonania zgodnie z przyjętymi ustaleniami. Co jednak, gdy w kontrakcie nie wskazano możliwości jego wcześniejszego rozwiązania. Czy którakolwiek ze stron może zainicjować zerwanie umowy? Sprawdź!

19 marca 2024

Prawo pracy

Składka zdrowotna w działalności nierejestrowanej - czy jest obowiązkowa?

Działalność nierejestrowana jest dobrym rozwiązaniem dla osób stawiających pierwsze kroki w biznesie. Nie wymaga ponoszenia dużych kosztów i formalności. Czy składka zdrowotna w działalności nierejestrowanej również nie jest obowiązkowa?

19 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów