0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Jednoczesny zasiłek chorobowy z działalności i etatu

Przedsiębiorca może pobierać jednocześnie zasiłek chorobowy z działalności i etatu pod warunkiem, że z tytułu prowadzenia własnego biznesu opłaca składkę chorobową. Czy zawsze można się do niej zgłosić dobrowolnie? Dowiedz się!

23 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Czym są oszustwa inwestycyjne i jak się przed nimi bronić?

Wraz z rozwojem nowych technologii zmieniają się metody działania przestępców. Jak w tym wypadku wyglądają oszustwa inwestycyjne i w jaki sposób można im zapobiegać? Jak działają oszuści? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

23 lipca 2024

Prawo pracy

Wypowiedzenie, rozwiązanie, wygaśnięcie umowy - na czym polega różnica?

Wypowiedzenie, rozwiązanie, wygaśnięcie umowy - to pojęcia często używane zamiennie. Jednak czy słuszenie? Czym różni się zakończenie umowy w jeden z podanych sposobów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 lipca 2024

Prawo pracy

Wypowiedzenie umowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim

Pracodawca może zwolnić pracownika bez względu na to, z jakiego urlopu wraca on do pracy. Czy wypowiedzenie umowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim jest możliwe? Jakie warunki należy spełnić? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 lipca 2024

Prawo pracy

Czy możliwe jest przejęcie pracownika przez innego przedsiębiorcę?

W obecnych czasach pracownicy mogą zmieniać miejsce zatrudnienia w zasadzie dowolną liczbę razy. Co, jednak jeśli to pracodawca zechce przejąć osobę pracującą w innej firmie? Czy prawo dopuszcza przejęcie pracownika przez innego pracodawcę? Sprawdź!

11 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Patronite – jak działać zgodnie z zasadami serwisu?

Patronite to platforma wspierająca twórców poprzez finansowanie projektów przez patronów. Aby działać na niej zgodnie z zasadami, należy spełniać określone warunki i unikać łamania regulaminu. Dowiedz się więcej o zasadach korzystania z Patronite!

11 lipca 2024

Prawo spółek

Wypłata pieniędzy ze spółki - 8 sposobów jak to zrobić

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest tylko jedną z form prowadzenia działalności gospodarczej. Wypłata pieniędzy ze spółki z o.o. jest możliwa na 8 różnych sposobów. Poznaj je wszystkie! Więcej informacji przeczytasz w naszym artykule!

9 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Co zrobić, gdy zwrot podatku nie przyszedł?

Zwrot podatku może być dodatkowym zastrzykiem gotówki, ale tylko jeżeli rozliczenie podatkowe wygenerowało nadpłatę. Co jeśli jednak zwrot podatku nie dotrze do podatnika? Czy można w jakiś sposób odzyskać należne pieniądze? Przeczytaj!

4 lipca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Jak rozliczyć zwolnienie lekarskie przedsiębiorcy pracującego na etacie?

Gdy osoba prowadząca własną działalność gospodarczą zachoruje, to może otrzymać zasiłek z ZUS jeśli podlega ubezpieczeniu chorobowemu. Czy zwolnienie lekarskie przedsiębiorcy pracującego na etacie rozlicza się podwójnie? Przekonaj się!

1 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Umowa cesji – najważniejsze informacje o zobowiązaniu

Kodeks cywilny zawiera regulacje dotyczące wielu rodzajów umów, a wśród nich również takich jak np. umowa cesji. Czym się ona charakteryzuje, jakie są strony pomiędzy którymi jest zawierana i po co ją stosować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

28 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów