Ostatnie artykuły autora:

Prawa i obowiązki

Odpowiedzialność biura rachunkowego względem urzędu skarbowego

Prowadzenie spraw księgowych i podatkowych nie jest prostym zadaniem, dlatego wielu przedsiębiorców korzysta z usług biur rachunkowych. Co w sytuacji, gdy przedsiębiorca przekaże błędne informacje? Jaka jest odpowiedzialność biura rachunkowego? Sprawdź!

1 lipca 2022

Ochrona danych

Kiedy ma miejsce naruszenie dobrego imienia firmy?

Każdy przedsiębiorca dokonuje wszelkich starań aby zadbać o renomę swojego przedsiębiorstwa. Niekiedy jednak w wyniku nieuczciwych praktyk środowiska następuje naruszenie dobrego imienia firmy. Sprawdziliśmy, zatem jak skutecznie bronić dobrego imienia!

29 czerwca 2022

Urlopy i inne

Fałszowanie ewidencji czasu pracy

Ewidencja czasu pracy powinna odzwierciedlać faktycznie przepracowane przez pracownika godziny oraz zawierać informacje o nieobecnościach. Co w sytuacji, kiedy pojawią się w niej błędy? Sprawdź, co grozi za fałszowanie ewidencji czasu pracy!

29 czerwca 2022

Prawa i obowiązki

Windykacja twarda w biurze rachunkowym

Bura rachunkowe często zmagają się z nierzetelnym klientem, który nie spłaca nieuregulowanych faktur za wykonane usługi. Windykacja polega na odzyskiwaniu niezapłaconych należności. Sprawdź, czy w takim przypadku konieczna jest windykacja twarda?

28 czerwca 2022

Prawo spółek

Nabycie nieruchomości przez spółkę od członka zarządu - czy jest możliwe?

W praktyce spółka, która posiada osobowość prawną może wchodzić w posiadanie praw i zaciągać obowiązki. Czy spółka może nabywać obowiązki? Czy nabycie nieruchomości przez spółkę od członka zarządu jest możliwe? Jak rozliczyć taki zakup? Sprawdź!

27 czerwca 2022

Prawa i obowiązki

Reklamacja usług księgowych przez klienta biura rachunkowego

W przypadku błędnie wykonanej usługi przez biuro rachunkowe, klient ma możliwość złożenia reklamacji wskazując swoje roszczenia. Czego może dotyczyć reklamacja usług księgowych oraz w jakim czasie powinna ona zostać rozpatrzona? Odpowiadamy w artykule!

24 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Zarządca sukcesyjny w działalności - kiedy należy go ustanowić?

Z chwilą śmierci właściciela przedsiębiorstwa przepisy umożliwiają skorzystanie z instytucji zarządu sukcesyjnego. Jaką rolę w przedsiębiorstwie pełni zarządca sukcesyjny? Czy objęcie przez niego przedsiębiorstwa generuje konieczność zapłaty podatku VAT?

23 czerwca 2022

Prawo pracy

Zatrudnianie cudzoziemców – pytania i odpowiedzi

Czy zatrudnianie cudzoziemców w Polsce wiąże się z koniecznością spełnienia wielu warunków formalnych oraz uzyskania stosownych zezwoleń? Jakie formalności są niezbędne? Jakie dokumenty powinny być wymagane? Przeczytaj i dowiedz się więcej w tym temacie!

23 czerwca 2022

Prawa i obowiązki

Miękka windykacja w biurze rachunkowym - czy może być zastosowana?

Windykacja jest powszechną formą odzyskiwania pieniędzy dla wielu podmiotów. Biura rachunkowe również korzystają z takich usług w celu odzyskania należności. Jedną z form windykacji jest miękka windykacja. Sprawdź, kto może ją prowadzić i ile kosztuje!

17 czerwca 2022

Prawo pracy

Ustawa o obronie Ojczyzny – przepisy dotyczące prawa pracy

Wojna na Ukrainie przyspieszyły uchwalenie Ustawa o obronie Ojczyzny, która obowiązuje od marca 2022r. Nowe przepisy mają wpływ także na prawo pracy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się o czym powinien wiedzieć i pamiętać pracodawca!

14 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów