0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Siła wyższa w umowie - orzecznictwo i praktyka

Często w umowach znajduje się zapis o sile wyższej. Co tak naprawdę w praktyce oznacza pojęcie "siła wyższa"? Co na ten temat mówi orzecznictwo i jak to wygląda w praktyce? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się co oznacza siła wyższa w umowie!

2 października 2023

Podatek VAT

Zbiorcza faktura korygująca a zasady jej wystawienia

Zbiorcza faktura korygująca to rodzaj faktury korygującej, która może być wystawiona w celu korekty kilku faktur pierwotnych dotyczących sprzedaży towarów lub usług na rzecz jednego odbiorcy w danym okresie. Kiedy można ją wystawić? Sprawdź!

27 września 2023

Prawo gospodarcze

Beneficjent rzeczywisty - kim jest i jaka jest jego rola?

Prowadzenie firmy może wymagać dodatkowych obowiązków, jak wpis do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. W tym rejestrze należy wskazać osobę - jaką jest beneficjent rzeczywisty, która sprawuje rzeczywistą kontrolę nad przedsiębiorstwem.

26 września 2023

Obowiązki pracownika

Sąd – choroba pracownika a kontakt z pracodawcą

Choroba pracownika a kontakt z pracodawcą. Czy takowy jest w ogóle możliwy? Czy choroba pracownika zwalania go z kontaktu i współpracy z przełożonym lub pracownikami? Jakie stanowisko w tym zakresie przyjmują wyroki sądowe? Przeczytaj nasz artykuł!

25 września 2023

Podatek VAT

Zwolnienie z VAT usług dentystycznych - czy zawsze przysługuje?

Świadczenie wielu usług opodatkowane jest podatkiem VAT. Niektóre usługi mogą jednak korzystać ze zwolnienia. Należą do nich usługi dentystyczne, które są zwolnione z podatku VAT. Czy zawsze? Kiedy nie jest możliwe zwolnienie z VAT usług dentystycznych?

25 września 2023

Ordynacja podatkowa

Opodatkowanie spadku z zagranicy - co warto wiedzieć?

Jak wygląda opodatkowanie spadku z zagranicy? Czy w takiej sytuacji możemy mieć do czynienia z podwójnym opodatkowaniem, a może obowiązku podatkowego nie będzie w ogóle? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

22 września 2023

Prawo pracy

Czy praca bez wynagrodzenia jest możliwa?

Pracownik zatrudniony na umowę o pracę nie może zrzec się swojej pensji. Pracodawca także nie może zmusić zatrudnionego do darmowej pracy. A czy praca bez wynagrodzenia jest możliwa w przypadku umowy zlecenie lub o dzieło? Przeczytaj artykuł!

21 września 2023

Środki trwałe

Zwrot środka trwałego uzyskanego w ramach pomocy de minimis a limity

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z różnego rodzaju wsparcia finansowego. Co jeżeli dojdzie do zwrotu uzyskanej zapomogi? Jak wygląda zwrot środka trwałego uzyskanego w ramach pomocy de minimis? Czy powoduje on powrót do pierwotnego limitu pomocowego?

21 września 2023

Prawo gospodarcze

Wniosek restrukturyzacyjny - jakie powinien zawierać elementy?

Restrukturyzacja to szansa dla firmy na uniknięcie ogłoszenia upadłości. Aby ją wykorzystać, należy złożyć wniosek restrukturyzacyjny. Czy wiesz, jakie elementy powinien zawierać taki wniosek restrukturyzacyjny? Kiedy można go złożyć? Wyjaśniamy!

20 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Likwidacja etatu w świadectwie pracy wydawanym pracownikowi

Tryb rozwiązania umowy o pracę podaje się w dokumentach wydawanych byłemu pracownikowi. Czy likwidacja etatu w świadectwie pracy będzie prawidłowym zapisem? Jakie dane podaje się, kiedy pracodawca likwiduje stanowisko? Przeczytaj i dowiedz się!

19 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów