0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Umowa o pracę na czas określony w kontekście limitu umów

Przepisy Kodeksu pracy przewidują możliwość zawierania umów o prace na czas określony. Ważne jednak aby przestrzegać limitu ilości takich umów. Sprawdźmy co głosi orzecznictwo w sprawie limitu umów kiedy zawarta jest umowa o pracę na czas określony!

19 marca 2024

Prawo gospodarcze

Czy wykonawca może zainicjować zerwanie umowy?

Podpisanie umowy oznacza co do zasady konieczność jej wykonania zgodnie z przyjętymi ustaleniami. Co jednak, gdy w kontrakcie nie wskazano możliwości jego wcześniejszego rozwiązania. Czy którakolwiek ze stron może zainicjować zerwanie umowy? Sprawdź!

19 marca 2024

Prawo pracy

Składka zdrowotna w działalności nierejestrowanej - czy jest obowiązkowa?

Działalność nierejestrowana jest dobrym rozwiązaniem dla osób stawiających pierwsze kroki w biznesie. Nie wymaga ponoszenia dużych kosztów i formalności. Czy składka zdrowotna w działalności nierejestrowanej również nie jest obowiązkowa?

19 marca 2024

Prawo gospodarcze

Zarejestrowany znak towarowy a zmiana danych firmy

Czasami zdarza się, że po zarejestrowaniu znaku towarowego przedsiębiorca zmienia zakres swojej działalności lub dane firmy. Czy takie modyfikacje wpływają na prawo ochronne udzielone na znak towarowy? Przeczytaj i dowiedz się!

15 marca 2024

Prawo pracy

Wypowiedzenie umowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim

Pracodawca może zwolnić pracownika bez względu na to, z jakiego urlopu wraca on do pracy. Czy wypowiedzenie umowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim jest możliwe? Jakie warunki należy spełnić? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

14 marca 2024

Prawo gospodarcze

Rozszerzenie powództwa – czy jest to możliwe?

W niektórych sytuacjach postępowanie sądowe trwa jednak na tyle długo, że pierwotne żądanie powoda może się powiększyć. Czy w polskim prawie dopuszczalne jest rozszerzenie powództwa? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

14 marca 2024

Prawo pracy

Świadczenia z ZFŚS w kilku miejscach pracy

W wielu firmach funkcjonują Zakładowe Fundusze Świadczeń Socjalnych. Ich głównym zadaniem jest oczywiście udzielanie wsparcia materialnego pracownikom. Czy możliwe jest jednak korzystanie z ZFŚS w kilku miejscach pracy? Sprawdź!

12 marca 2024

Prawo pracy

Niedozwolone przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę

Każdy rodzaj umowy o pracę może być rozwiązany zarówno przez pracownika, jak i pracodawcę. W jakich warunkach dopuszczalne jest stosowanie wypowiedzenia umowy, a kiedy nie wolno tego robić? Kto musi wykazać przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę? Sprawdź!

8 marca 2024

Prawo spółek

Czym jest klauzula tag along i drag along?

Dlaczego klauzule tag along i drag along mogą w istotny sposób wpłynąć na status wspólników w spółce? Czym są te klauzule i na czym polegają? W jakich przypadkach można je stosować? Przeczytaj poniższy artykuł i znajdź odpowiedzi na te pytania!

7 marca 2024

Prawo pracy

Czy zatrudnianie po znajomości może być karalne?

Zatrudnianie po znajomości samo w sobie nie jest przestępstwem. Jednakże w niektórych sytuacjach może ono stanowić czyn zabroniony i podlegać karze na gruncie prawa karnego. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat nepotyzmu w zakładzie pracy.

6 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów