0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Umowa SAAS - zakres oraz charakterystyka

Rozwój nowych technologii siłą rzeczy wymógł stosowanie nowych typów umów. Jednym z przykładów jest chociażby umowa w modelu SAAS. Czym zatem jest umowa SAAS? Jaki jest jej zakres oraz czym się charakteryzuje? Najważniejsze informacje w artykule!

24 marca 2023

Prawo gospodarcze

Sprzedaż przedsiębiorstwa a obowiązki formalne

Sprzedaż przedsiębiorstwa wymaga zachowania odpowiedniej formy oraz dopełnienia kilku formalności. Jaka jest forma sprzedaży przedsiębiorstwa? Jaki są skutki podatkowej tej transakcji? O czym należy jeszcze pamiętać? Odpowiadamy w artykule!

23 marca 2023

Prawo gospodarcze

Sprzedaż przedsiębiorstwa a prawo rękojmi

Przedmiotem umowy sprzedaży może być wiele różnych rzeczy. Dotyczy to także przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części. Czy sprzedaż przedsiębiorstwa zobowiązuje sprzedawcę do rękojmi wobec kupującego? Odpowiadamy w artykule!

22 marca 2023

Prawo gospodarcze

Czym jest Portfel Tożsamości Cyfrowej?

Identyfikacja elektroniczna upraszcza załatwianie różnych spraw urzędowych i pozwala na ograniczenie liczby papierowych dokumentów. Rozwiązaniem w tym zakresie może być Portfel Tożsamości Cyfrowej. Czym dokładnie jest Portfel Tożsamości Cyfrowej?

21 marca 2023

Prawo pracy

Zerowy PIT w miesiącu ukończenia 26 lat - jak wygląda rozliczenie?

Ulga jaka jest zerowy PIT dla młodych, ma na celu zwiększenie zarobków, osób które dopiero zaczynają swoje doświadczenie na rynku pracy. Czy warto skorzystać z tej ulgi? Jak rozliczyć zerowy PIT w miesiącu ukończenia 26 lat? Przeczytaj artykuł!

20 marca 2023

Prowadzę biuro

PKD biura rachunkowego - z doradztwem czy bez?

PKD to Polska Klasyfikacja Działalności, czyli oznaczenia numeryczne przypisywane do danej branży gospodarczej, które pozwalają ustalić, czym zajmuje się prowadzący działalność gospodarczą. Czy wiesz, jak wybrać PKD biura rachunkowego? Podpowiadamy!

17 marca 2023

Prawo spółek

Sprawozdanie finansowe - kto je podpisuje przy zmianie wspólników?

Prowadzący spółkę muszą liczyć się z wieloma obowiązkami administracyjnymi, takimi jak podpisywanie uchwał, czy sporządzonych sprawozdań finansowych. Czy wiesz, kto podpisuje sprawozdanie finansowe w przypadku zmiany wspólników spółki? Wyjaśniamy!

14 marca 2023

Księgowość firm

Wezwanie do zapłaty z doliczeniem rekompensaty 40 Euro – wzór z omówieniem

Wezwanie do zapłaty jest formą przedsądowego dochodzenia należności od dłużnika, który z różnych przyczyn nie chce uregulować swojego zobowiązania. Przeczytaj i sprawdź, jakie dane powinno zawierać wezwanie do zapłaty z doliczeniem rekompensaty 40 Euro!

13 marca 2023

BHP w firmie

Wymagania, jakie musi spełniać specjalista BHP spoza zakładu pracy

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w każdej firmie powinno stać zawsze na pierwszym miejscu. Pracodawca ma obowiązek wyznaczyć specjalistę BHP. W artykule opisujemy, jakie wymagania musi spełniać specjalista BHP spoza zakładu pracy!

10 marca 2023

Prawo pracy

Odszkodowanie od byłego pracownika za błędy w pracy

Pracownik może być pociągnięty do odpowiedzialności za nieprawidłowe wykonywanie swoich obowiązków, które doprowadziło do powstania szkody. Jednak, czy były pracodawca może starać się o odszkodowanie od byłego pracownika? Wyjaśniamy w poniższym artykule!

9 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów