0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Zmiana nazwy pracodawcy – czy wymaga modyfikacji dokumentów kadrowych?

Czy zmiana nazwy pracodawcy będzie wymagała modyfikacji całej dokumentacji przedsiębiorstwa? Czy wymagane jest modyfikowanie dokumentów, które istniały przed omawianą zmianą – czy mogą one pozostać w swoim starym brzmieniu? Przeczytaj w naszym artykule!

23 listopada 2022

Prawo pracy

Czym jest samozatrudnienie i jakie obowiązki ma samozatrudniony?

Samozatrudnienie to wykonywanie pracy na własną rzecz i we własnym imieniu. Uprawnienia i obowiązki samozatrudnionego są w zasadzie rozłożone równomiernie. Jakie są wady i zalety samozatrudnienia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Restrukturyzacja a postępowania egzekucyjne

Restrukturyzacja jest narzędziem, które może uratować niejedną firmę przed bankructwem. Stanowi ona istotny wpływ na prowadzenie działalności ale nie tylko. W artykule przeanalizujemy, jaki związek ze sobą ma restrukturyzacja a postępowania egzekucyjne.

21 listopada 2022

Prawo pracy

Skarga na bezczynność organu przy wydawaniu zezwolenia na pracę dla cudzoziemca

Wielu osób dotyka problem bardzo długiego oczekiwania na wydanie decyzji w sprawie zezwoleń na pracę. Czy skarga na bezczynność organu przy wydawaniu zezwolenia na pracę dla obcokrajowca może przyspieszyć ten proces? Odpowiedź w artykule!

21 listopada 2022

Prawo pracy

Ustne rozwiązanie stosunku pracy - czy to możliwe?

Dobrą praktyką jest, aby wypowiedzenie umowy o pracę zostało odpowiednio udokumentowane. Ustne rozwiązanie stosunku pracy przynosi takie same skutki jak zakończenie współpracy poprzez wręczenie jednej ze stron odpowiedniego pisma? Przeczytaj i sprawdź!

18 listopada 2022

Prawo pracy

Umowa z testerem – jakie powinna zawierać elementy?

Testowanie może polegać na sprawdzaniu użyteczności przedmiotów, oprogramowania komputerowego lub aplikacji. W każdym przypadku tester powinien jednak posiadać umowę. Jak powinna wyglądać umowa z testerem? Przeczytaj w naszym artykule!

17 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Zwrot opłaty sądowej - kiedy można się o niego starać?

W niektórych sytuacjach wnioski rejestracyjne zostają zwracane przez sądy rejestrowe. Zwrot opłaconego, choć wadliwego wniosku o wpis do KRS nie powoduje automatycznego zwrotu uiszczonej opłaty sądowej. Jak ubiegać się o zwrot opłaty sądowej? Wyjaśniamy!

14 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Hipoteka przymusowa łączna a jej zastosowanie

Hipoteka jest jednym z lepiej poznanych ograniczonych praw rzeczowych w Polsce. Warto jednak mieć na uwadze, że hipoteka może występować w różnych formach. Na czym polega hipoteka przymusowa łączna? Kiedy ma ona zastosowanie? Odpowiadamy w artykule!

10 listopada 2022

Prawo pracy

Udzielenie urlopu w wyższym wymiarze - czym skutkuje?

Kodeks pracy określa wymiar urlopu wypoczynkowego, który przysługuje pracownikowi. Jednak co w sytuacji ma miejsce udzielenie urlopu w wyższym wymiarze niż faktycznie wymiar należny pracownikowi? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj konsekwencje!

9 listopada 2022

Prawo pracy

Czy monitorowanie pracy zdalnej pracowników jest zgodne z prawem?

Jak powinno wyglądać monitorowanie pracy zdalnej pracowników realizujących swoje zadania na home office? Jak do monitorowania pracy zdalnej odnoszą się przepisy RODO? Czy pracodawca ma obowiązek monitorować pracę zdalną? Przeczytaj i sprawdź!

9 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów