0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: ekwiwalent-za-pranie-odziezy-roboczej

Artykuły:

Ekwiwalent za pranie odzieży roboczej - oskładkowanie i opodatkowanie

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom odzieży roboczej, jeśli warunki pracy tego wymagają. W takiej sytuacji zatrudnionemu może przysługiwać ekwiwalent za pranie odzieży roboczej. Czy od tego świadczenia pobiera się ZUS i PIT? Sprawdź!

9 czerwca 2022

Ekwiwalent za pranie odzieży - kiedy przysługuje pracownikowi?

Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracodawca zobowiązany jest zapewnić pracownikowi strój roboczy gotowy do użytku. Czasami jednak, to pracownik odpowiada za czystość i stan swojego ubioru. Sprawdź czy należy mu się za to ekwiwalent za pranie odzieży!

25 lutego 2022

Ekwiwalent za pranie - kiedy przysługuje?

Masz obowiązek zapewnić swojemu pracownikowi odzież służbową? W niektórych sytuacjach należy wypłacić pracownikowi ekwiwalent za pranie. Kiedy pracodawca powinien go wypłacić pracownikowi? Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

27 maja 2021

Odzież robocza - ekwiwalent dla pracownika

Warunki pracy na niektórych stanowiskach nie pozwalają, aby pracownik korzystał z własnej odzieży. Odzież robocza - w jakim przypadku pracodawca jest zobowiązany zapewnić ją pracownikowi? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

13 lutego 2019

Jak rozliczyć wypłacany pracownikom ekwiwalent za pranie?

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pranie dostarczonej odzieży i obuwia pracownikowi. Jeżeli pracodawca nie ma takiej możliwości, pracownik może sam wykonać daną czynność otrzymując ekwiwalent pieniężny. Jakie skutki podatkowe wywołuje ekwiwalent za pranie?

28 września 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów