0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: konstytucja-biznesu

Artykuły:

Działalność nierejestrowana - czym jest i co mówi o niej ustawa?

Zgodnie z obowązującymi przepisami dozwolone jest prowadzenie działalności nierejestrowanej. Na czym polega działalność nierejestrowana? Jak rozliczać ZUS, PIT oraz VAT w momencie jej prowadzenia? Czy należy wystawiać faktury sprzedaży? Sprawdź!

30 maja 2022

Na czym polega i czym się charakteryzuje działalność sezonowa?

Działalność sezonowa ogranicza się do prowadzenia firmy przez określoną część roku i może polegać np. na sprzedaży lodów, dekoracji świątecznych itd. Podczas prowadzenia takiej działalności należy regulować w pierwszym sezonie jedynie składki zdrowotne!

5 sierpnia 2021

Konstytucja Biznesu – najważniejsze korzyści dla przedsiębiorców

Konstytucja biznesu została stworzona z myślą o przedsiębiorcach. Jakie ułatwienia już wprowadziła, a jakie jeszcze są przewidziane? Przeczytaj artykuł i poznaj najważniejsze korzyści dla przedsiębiorców jakie wprowadza Konstytucja Biznesu!

27 stycznia 2020

Jakie zmiany wprowadziła Konstytucja Biznesu?

Konstytucja biznesu, ma na celu usprawnić prowadzenie działalności polskim przedsiębiorcą. Jakie zmiany wprowadziła konstytucja Biznesu, kogo te zmiany dotyczą i kto skorzysta na usprawnieniach? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

7 stycznia 2020

Konstytucja Biznesu - pakiet zmian dla przedsiębiorcy

Konstytucja Biznesu to pakiet zmian w przepisach dotyczących przedsiębiorców. Wprowadza m.in. pojęcie prowadzenia działalności nierejestrowanej - firma na próbę, ulgę na start czyli zwolnienie przez 6 mcy ze składek ZUS oraz inne zmiany. Poznaj szczegóły!

18 stycznia 2019

Prokura dla przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność

Prokura dla przedsiębiorcy jest rodzajem pełnomocnictwa i musi zostać udzielona na piśmie. Prokurentem może zostać osoba fizyczna, nie będąca członkiem rady nadzorczej ani komisji rewizyjnej spółki z o.o. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

13 września 2018

Automatyczny wpis w KRS o wznowieniu działalności gospodarczej

Automatyczny wpis w KRS o wznowieniu działalności, który ma wejść na mocy ustawy o Prawie przedsiębiorców w 1 lutego 2019 roku, ma znacznie zautomatyzować "odwieszanie" działalności. Dowiedź się, na czym ma on polegać!

11 czerwca 2018

Czy działalność nierejestrowa i nieewidencjonowana to to samo?

Działalność nierejestrowa i nieewidencjonowana to pojęcia Konstytucji biznesu. Czy oba te pojęcia dotyczą tego samego?

21 maja 2018

Punkt informacji dla przedsiębiorcy - najważniejsze funkcje PIP

Punkt informacji dla przedsiębiorcy to jedna ze zmian wprowadzonych dzięki Konstytucji biznesu. Ma na celu udostępnienie przedsiębiorcom jednego systemu informatycznego, gdzie będą mogli realizować i pozyskiwać informacje od różnych organów administracji.

11 maja 2018

Ustawa Prawo przedsiębiorców a zmiany relacji z organami skarbowymi

Prawo przedsiębiorców jest jedną z ustaw Konstytucji biznesu. Wprowadza rzeczowe zapisy m.in. o tym, że co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone oraz o domniemaniu uczciwości przedsiębiorcy. Sprawdź, co jeszcze niesie ze sobą nowa ustawa.

9 maja 2018

Stopniowa likwidacja numeru REGON a Konstytucja biznesu

Konstytucja biznesu to pakiet pięciu ustaw stanowiących prawo dla przedsiębiorców. Jedną ze zmian jest stopniowa likwidacja numeru REGON oraz uznanie NIP-u jako numeru podstawowego identyfikującego przedsiębiorcę. Czy REGON rzeczywiście zaniknie?

7 maja 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów