0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: nowa-matryca-stawek-vat

Artykuły:

Właściwa stawka VAT na sprzedawane towary i usługi a matryca stawek VAT

Na mocy wprowadzonych zmian, w obrocie gospodarczym obowiązuje nowa matryca stawek VAT. Spowodowało to zmiany stawek VAT na niektóre towary i usługi. Celem było ich uproszczenie i ujednolicenie. Jak powinna być ustalona właściwa stawka VAT? Sprawdź!

28 maja 2021

Nowa matryca stawek VAT - co musisz wiedzieć!

Kiedy zacznie obowiazywać nowa matryca stawek VAT? Początkowo termin wprowadzenia nowych zasad miał przypadać na 1 kwietnia 2020 roku, jednak z uwagi na panującą epidemię termin ten został przesunięty. Sprawdź, kiedy zmiany te wejdą w życie!

1 kwietnia 2021

Wiążąca informacja stawkowa – gwarancja ochrony podatników

Zróżnicowanie stawek podatku VAT i właściwe przypisanie ich do produktów może sprawiać podatnikom wiele problemów. Pomocą służy wiążąca informacja stawkowa (WIS), gdzie na wniosek podatnika, zostanie ustalona za niego właściwa stawka podatku. Przeczytaj

30 marca 2021

Kody CN na fakturze – czy są konieczne?

W związku z wprowadzeniem matrycy stawek VAT wielu przedsiębiorców ma wątpliwości, czy należy zawrzeć kody CN na fakturze sprzedaży. W artykule wyjaśniamy kwestię związaną z umieszczaniem kodów CN na fakturach – przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

5 lutego 2021

Zmiany w stawkach VAT od 31 sierpnia 2020 roku

Przedsiębiorco! Chcesz wiedzieć jakie zmiany w stawkach VAT zostaną wprowadzone wraz z nowym rozporządzeniem, które ma wejść w życie już 31 sierpnia 2020 roku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co zmieni kolejny projekt Ministerstwa Finansów!

28 sierpnia 2020

Nowa matryca stawek VAT od 2020 r. – jakie zmiany?

Od 1 lipca weszła w życie nowa matryca stawek VAT, gdzie podatnicy klasyfikują towary według Nomenklatury scalonej. PKWiU nadal obowiązuje, ale jest przypisana tylko i wyłącznie do usług. Sprawdź, jakie towary i usługi obowiązują nowe regulacje prawne!

7 sierpnia 2020

Nowa matryca stawek VAT dla urządzeń fiskalnych - co się zmieniło?

Podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej zobowiązani są do ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej. Dowiedz się, jak wygląda nowa matryca stawek VAT dla urządzeń fiskalnych.

18 maja 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów