0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: transakcje-lancuchowe

Artykuły:

Transakcje łańcuchowe z kontrahentem spoza UE a podatek VAT

Transakcje łańcuchowe oznaczają sprzedaż tego samego towaru poprzez kilku uczestników transakcji z różnych krajów. Artykuł przedstawia zasady ustalania miejsca opodatkowania dostawy, gdy zawierane są transakcje łańcuchowe z kontrahentem spoza UE!

23 marca 2022

Transakcje łańcuchowe w JPK V7 - jak należy wykazywać?

W jaki sposób transakcje łańcuchowe w JPK będą wykazywane? Czy analogicznie jak transakcja trójstronna?

14 sierpnia 2020

Komunikat w sprawie implementacji dyrektywy Quick Fixes

Pakiet Quick Fixes ma na celu harmonizację i uproszczenia niektórych przepisów podatku VAT, obejmujących handel między państwami członkowskimi. System ma ujednolicić oraz przyspieszyć rozliczenie transakcji towarowych pomiędzy krajami z UE. Sprawdź!

14 maja 2020

Transakcje łańcuchowe - jakie zmiany zajdą w ich rozliczaniu? (cz.2)

Odpowiednie zidentyfikowanie sposobu opodatkowania poszczególnych części transakcji łańcuchowych może być problematyczne dla przedsiębiorców. Jak odpowiednio rozliczyć transakcje łańcuchowe? Dowiedz się jakie zmiany zajdą w sposobie ich identyfikowania!

12 grudnia 2019

Transakcje łańcuchowe - jakie zmiany zajdą w ich rozliczaniu? (cz.1)

Prawidłowe rozliczenie transakcji łańcuchowej przez wszystkie podmioty w niej uczestniczące często stwarza problemy. Jak zatem rozliczyć transakcje łańcuchowe? Jak zmiany wchodzące w życie od stycznia, wpłyną na transakcje łańcuchowe? Sprawdź!

11 grudnia 2019

Transakcje łańcuchowe i trójstronne w praktyce gospodarczej

Transakcje łańcuchowe zwane są inaczej transakcjami trójstronnymi. Wiele z nich budzi wątpliwości wśród przedsiębiorców. W poniższym artykule przedstawialiśmy orzecznictwa interpretujące przepisy regulujące te transakcje. Przeczytaj o tym!

14 lutego 2018

Transakcje łańcuchowe - wszystko co powinieneś wiedzieć

Transakcje łańcuchowe oznaczają sprzedaż tego samego towaru poprzez przynajmniej trzech uczestniczących w niej podmiotów zgodnie z określonymi przepisami. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj podstawowe zasady jakim podlegają tego typu transakcje. Sprawdź!

25 października 2017

Transakcje wielostronne - czym są i czym się charakteryzują? cz.1

W toku prowadzenia działalności można spotkać się z wieloma rodzajami transakcji, zarówno krajowymi jak i zagranicznymi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozpoznać transakcje wielostronne, jakie są ich rodzaje i czym dokładnie się charakteryzują!

9 października 2017

Rozliczenie WNT, gdy sprzedawcą jest firma spoza UE

WNT jest obecnie coraz bardziej popularną transakcją występującą w większych przedsiębiorstwach. Dokonywane są często w ramach tzw. transakcji łańcuchowych zawieranych pomiędzy kilkoma kontrahentami. Wbrew pozorom takie transakcje nie należą do rzadkości.

2 listopada 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów