0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak napisać CV? Kilka dobrych porad

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Pracodawca, który aktualnie prowadzi rekrutację, w odpowiedzi na ogłoszenie każdego dnia otrzymuje kilkaset CV. Przy tak dużej liczbie kandydatów osoba przeglądająca nadesłane CV nie ma zbyt dużo czasu na bardzo dokładne i szczegółowe zapoznanie się z nimi.

Dlatego ważne jest to, aby twoje CV było przejrzyste, czytelne oraz przede wszystkim żeby posiadało to “coś”, co będzie wyróżniało je na tle innych. To właśnie od tego zależy, czy potencjalny pracodawca zwróci na ciebie uwagę i zaprosi cię na spotkanie kwalifikacyjne.

Co więc zrobić, aby poprzez CV zaimponować rekruterowi?

Dane kontaktowe w CV

Ważne jest to, aby osoba prowadząca rekrutację miała jak najwięcej możliwości skontaktowania się z tobą. W swoim CV umieść numer telefonu oraz dodatkowo adres e-mail. Pamiętaj jednak, żeby już od tego momentu zacząć budować swój wizerunek. Nie używaj w adresie e-mail pseudonimu czy liczby. Najlepiej, aby zawierał on imię i nazwisko lub samo nazwisko. Dzięki temu wzbudzisz zaufanie.

Doświadczenie zawodowe w CV

W tym punkcie powinieneś jak najlepiej przedstawić obraz twoich dotychczasowych obowiązków. Sama nazwa stanowiska jeszcze nic nie mówi o zakresie zadań, które w ramach niego wykonywałeś. Dlatego też wyczerpująco opisz to, czym się zajmowałeś.

Nie wszystkie firmy są popularne i dobrze znane. Osoba, która czyta twoje CV, nie musi znać każdego z twoich pracodawców. Przy wpisywaniu nazwy swojego byłego miejsca pracy możesz króciutko opisać, czym dana firma się zajmuje.

Dodatkowe umiejętności w CV

Przedstaw czytelny obraz wszystkich swoich umiejętności przydatnych na stanowisku, o które się ubiegasz. Wspomnij także o tych, które mogłyby wyróżnić cię spośród innych kandydatów.

Na sam koniec, po stworzeniu CV, przeczytaj je oraz rzetelnie i obiektywnie oceń. Zastanów się, czy gdybyś był pracodawcą, który otrzymał taki życiorys, to czy byłbyś nim zainteresowany? Czy zdecydowałbyś się skontaktować z autorem i zaprosić go na rozmowę kwalifikacyjną? Czasami kluczem do sukcesu jest umięjętność zamiany ról i spoglądania na świat oczami odbiorcy. Jeśli chcesz inspiracji przy pisaniu, znajdź w internecie wzory CV napisane przez profesjonalistów.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów