0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Obsługa płatności za podatki, faktury, rachunki i polisy on-line

Wielkość tekstu:

Wyzwanie, czy rozwiązanie?

Płatności elektroniczne to przedmiot zainteresowania już nie tylko sklepów internetowych. Masowi wystawcy faktur, a więc rozmaite instytucje, Urzędy Miast czy nawet towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej wdrażają takie usługi wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, ale także po to aby usprawnić wewnętrzne procesy.

Odbiorcy płatności, tacy jak dostawcy energii, urzędy miast, czy też ubezpieczyciele, z reguły korzystają z systemów bankowych, dzięki którym mogą przyjmować wpłaty na wirtualne rachunki czy też subkonta dedykowane swoim klientom lub abonentom. Operatorzy płatności elektronicznych, jak Dotpay, nie tylko wspierają takie rozwiązania, ale także oferują dodatkowe funkcjonalności pozwalające na swobodne dysponowanie gromadzonymi środkami.

Przykładowo dzięki funkcjonalności masscollect dostarczanej przez Dotpay, płatności od abonentów mogą być automatycznie kierowane do zaksięgowania i wypłaty na dedykowany temu abonentowi wirtualny numer rachunku bankowego. To rozwiązanie pozwala na zautomatyzowanie procesu księgowania zachowując przy tym standardy szybkości obsługi natychmiastowych transakcji Pay by Link. Łączy w sobie zalety i dla Płacących (możliwość dokonania szybkiej płatności z dowolnego miejsca i urządzenia) oraz odbiorców (pełna automatyzacja procesu).

To jednak nie wszystko co mogą zyskać takie podmioty. Niektórzy operatorzy płatności online dają im coś więcej. Przykładowo możliwość automatycznego generowania linków do dokonania płatności na określoną kwotę i wstawiania ich do faktur dla klientów. Wykorzystanie tego rozwiązania daje możliwość wysłania klientowi faktury z zaszytym linkiem do płatności przez Dotpay lub wstawiania linku płatności wprost w mailu, czy nawet w SMS’ie wysyłanym do klienta. Zdecydowanie przyspiesza to czas dokonania wpłaty oraz umożliwia sprawną obsługę płatności także w obszarze m-commerce. Wpłaty można bowiem dokonać z dowolnego urządzenia, czyli tak z komputera stacjonarnego, jak z tabletu czy smartfona wystarczy tylko dostęp do Internetu. Dodatkowo sam proces płatności jest zawsze tak samo łatwy i wygodny niezależnie od tego na jakim urządzeniu jest realizowany.

Umożliwienie Klientowi dokonanie szybkiej płatności online nie tylko za zakupy w e-sklepie, ale także za rachunki czy podatki zwiększa jego komfort, oszczędza czas i zdecydowanie wpływa na wizerunek instytucji, która jest odbiorcą płatności. Uwagę warto zwrócić także na to, że takie rozwiązanie daje pewność, iż wpłata dojdzie na czas. Bez konieczności stania w kolejce na poczcie, czy w okienku banku.

Dziś płatności internetowe kojarzą się już nie tylko z serwisami i sklepami internetowymi. Rozmaite instytucje idą z duchem czasu i umożliwiają dokonywanie szybkich przelewów, a korzyści z tego czerpią wszystkie zaangażowane w proces podmioty od płatnika, abonenta czy klienta po dostawcę prądu, odbiorcę podatku czy ubezpieczyciela. Jedynym warunkiem jest aby te instytucje miały wdrożone rozwiązania dostarczane przez takich operatorów płatności elektronicznych klasy e-biznes jak wspomniany już Dotpay.

Ewelina Jurczak, Dotpay.pl

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów