0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Płatny YouTube? Co warto wiedzieć o YouTube Red

Wielkość tekstu:

Informacje o płatnym dostępie do serwisu YouTube zaniepokoiły internautów. Umieszczane tam filmy są w końcu coraz bardziej popularne i wiele osób wybiera właśnie tę stronę zamiast telewizji. Uspokajamy, płatne subskrypcje nie będą obowiązkowe, co więcej YouTube Red nadal nie jest dostępny w Polsce. O co w tym wszystkim chodzi i co zyskają internauci, którzy wykupią tę usługę? Co z youtuberami, którzy zarabiają na reklamach? Sprawdziliśmy!

YouTube Red - brak reklam za 9,99 dolarów

YouTube Red jest płatną subskrypcją dla każdego, kto nie chce oglądać reklam na YouTube. Wystarczy niecałe 10 dolarów, aby cieszyć się filmami bez przerwy. Oczywiście nie jest to jedyny plus tej usługi. Oprócz tego osoby, które wykupią dostęp, będą mogły zobaczyć specjalnie stworzone dla YouTube Red produkcje najlepszych i największych youtuberów (np. mini-serial PewDiePie). Subskrybenci otrzymają również dostęp do usługi YouTube Music, będą mogli ściągać filmiki na urządzenie mobilne i oglądać je offline, a dodatkowo aplikacja zadziała w tle, co będzie doskonałym rozwiązaniem np. podczas słuchania muzyki i używania innych programów.

Czy muszę wykupić YouTube Red?

Jeżeli nie przeszkadzają ci reklamy czy nie używasz YouTube’a na urządzeniu mobilnym lub po prostu nie widzisz sensu w płaceniu – nie musisz tego robić. Otrzymasz taki sam dostęp do kanałów, jak dotychczas. YouTube Red nie jest nową wersją serwisu, to ułatwienia  i kilka dodatkowych funkcji dla tych, którzy korzystają z tej strony chętnie często.

Czy youtuberzy przestaną lokować produkty na YouTube Red?

YouTube Red ma wpływ na reklamy wyświetlane przed filmem czy w jego trakcie. Jeżeli jednak youtuber zdecyduje zareklamować jakiś produkt, serwis mu tego nie zabroni, ponieważ nie będzie ingerował w treści produkcji. Youtuberzy, którzy zarabiają na swoich kanałach, będą musieli podpisać nowy regulamin, gdyż muszą się zgodzić na nową sytuację i być jej świadomymi.

Co YouTube Red zrobi z pieniędzmi, które zapłacą subskrybenci?

Tak jak do tej pory, większość zysku z abonamentu będzie przekazywana youtuberom. Wszystko zależy od tego, jak długo subskrybent będzie oglądał dany kanał.

Subskrypcja dostępna na każdym urządzeniu?

Raz wykupiona usługa YouTube Red będzie działała nie tylko w przeglądarce, lecz także we wszystkich urządzeniach mobilnych. Nie powstanie inna aplikacja, to tylko część serwisu YouTube.

Czy YouTube Red jest dostępny w Polsce?

YouTube Red wystartował pod koniec października w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie jest dostępny w Polsce i nie jest znana dokładna data, kiedy sytuacja ta się zmieni.

YouTube Red będzie wybawieniem dla wszystkich, którzy spędzają wiele czasu, oglądając filmy i słuchając muzyki na YouTube. Pozbędą się oni reklam, które psują odbiór i otrzymają inne, ciekawe funkcje, dodatkowo uzyskają dostęp do produkcji, które wydają się naprawdę ciekawe. Na razie jednak w Polsce nie możemy uruchomić płatnej subskrypcji. Pamiętajmy jednak, że YouTube nie stanie się płatny i będziemy mogli z niego korzystać tak jak do tej pory.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów