0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Współpraca z Vlogerami - szybki spacer po YouTube

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

YouTube skutecznie wypiera niegdyś najpopularniejsze blogi. Coraz chętniej sięgamy po format video dla rozrywki, ale i edukacji. Zobacz, kto dziś rządzi YouTube!
Przez ostatnie lata YouTube rozwijał się w naprawdę szalonym tempie. Ponad 100 polskich kanałów na YouTube przekroczyło próg miliona subskrybentów, pojawiły się nowe gwiazdy i agencje zajmujące się YouTuberami. Dziś YouTube to prawdziwy biznes, na którym można zarobić naprawdę duże pieniądze. Twórcy nie tylko podejmują się licznych współprac, ale i tworzą własne produkty chętnie kupowane przez obserwatorów. Sprawdź, kogo warto znać na YouTube i jak znaleźć idealną osobę do współpracy.

Popularne formaty

Do bardzo popularnych formatów na YouTube można zaliczyć filmy z komentarzami. Bardzo wiele znanych kanałów zajmuje się komentowanie filmów innych twórców, a także aktualnych wydarzeń politycznych, społecznych i kulturalnych. Prócz tego formatem, który zyskał popularność kilka lat temu, są vlogi. To krótkie nagrania, które prezentują w skrócie cały dzień YouTubera. Pokazuje on na nich urywki z codzienności. Na YouTube nie brakuje także filmów edukacyjnych, komediowych, pogadanek, filmów kosmetycznych, makijażowych, kulinarnych, fitnessowym i wielu innych. Bez problemu można znaleźć osobę, która zajmuje się czymś zbliżonym do Twojej branży i jest świetna w tym, co robi!

Najwięksi YouTuberzy

Wśród najpopularniejszych polskich YouTuberów należy wymienić Blowka, który ma kilka milionów widzów i nagrywa treści związane z humorem i grami. Na drugim miejscu jest Stuu, który zasłynął dzięki serii o grze Minecraft. Aktualnie vloguje, nagrywa pranki oraz challenge. Na 3 miejscu w rankingu popularności znajduje się SA Wardęga, czyli nie kto inny, jak najbardziej znany polski prankster i pierwszy YouTuber, który zdobył milion subskrypcji w Polsce. Na 4 miejscu gości reZigiusz, który tak samo jak Stuu zaczął od serii filmów o Minecrafcie. Aktualnie jego filmiki dotyczą także innych zagadnień. Piąte miejsce rankingu obejmuje grupę komediową Abstrachuje TV, szóste Lorda Kruszwila, który zasłynął filmami o luksusie. Na 7 miejscu znajduje się Naruciak komentujący paradokumenty, na 8 kanał z ciekawostkami — Planeta Faktów, na 9 grupa 5 sposobów na, a na 10 Friz, który także zyskał popularność dzięki filmom o grach Pokemon Go.
Prócz wymienionych YouTuberów znajdzie się wiele innych, którzy cieszą się sporą popularnością. Wśród nich można wymienić między innymi: Krzysztofa Gonciarza, Paulinę Mikułę, Zuzannę Borucką, Ewę Grzelakowską-Kostoglu, Agnieszkę Grzelak i wielu innych. Tym samym warto prócz śledzenia rankingów sprawdzać także innych twórców, bo na YouTube z pewnością różnorodności nie zabraknie.

Jak znaleźć osobę idealną do współpracy?

By znaleźć idealną osobę do współpracy, warto zrobić wcześniejsze rozeznanie. Zapoznać się z całą historią danego twórcy, czy dowiedzieć się kim są jego odbiorcy. Prócz zasięgów i statystyk liczy się to, by wybrany YouTuber pasował do marki bądź produktów, które chcesz promować. Dzięki takiemu podejściu znajdziesz odpowiednią dla siebie osobę. Współpraca z twórcami internetowymi jest naprawdę opłacalna i kreatywna. YouTuberzy mają wiele ciekawych pomysłów, dzięki którym zadbasz o wyjątkową promocję. Taką, która faktycznie zapadnie w pamięć i przyciągnie do Ciebie nowych klientów.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów