8 wyników dla tematu: ewidencja-oczywistych-pomylek

Artykuły:

Ewidencja oczywistych pomyłek na kasie fiskalnej - wzór z omówieniem

Osoba obsługująca kasę fiskalną może popełnić błąd. Przepisy dotyczące rejestrowania sprzedaży uwzględniają taką możliwość. Dowiedz się, jak powinna wyglądać ewidencja oczywistych pomyłek na kasie fiskalnej i pobierz wzór w formacie PDF lub DOC!

9 sierpnia 2022

Anulowanie paragonu błędnie wystawionego na kasie fiskalnej

W przypadku konieczności rejestracji sprzedaży na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych na kasie fiskalnej może dojść do pomyłki. Czy wiesz, jak przebiega anulowanie paragonu błędnie wystawionego na kasie fiskalnej? Sprawdź w naszym artykule!

2 maja 2022

Kasa fiskalna - ewidencja zwrotów towarów

Dokonując sprzedaży towarów handlowych niejednokrotnie sprzedawcy otrzymują ich zwroty i reklamacje. Czy kasa fiskalna ujmuje bezpośrednio zwroty? Jak wówczas dokonać prawidłowej ewidencji takich zdarzeń gospodarczych? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

21 września 2021

Ewidencja zwrotu towarów i reklamacji oraz pomyłek na kasie fiskalnej

Prowadząc sprzedaż na kasie fiskalnej sprzedawca musi liczyć się z możliwością wystąpienia zwrotów bądź pomyłek w ewidencjonowaniu. Wówczas konieczna jest ewidencja zwrotu towarów oraz ewidencja oczywistych pomyłek. Sprawdź, jakie dane powinny zawierać!

1 grudnia 2020

Ujęcie błędnych paragonów z kasy fiskalnej w KPIR

Podatnicy ewidencjonujący sprzedaż na kasie fiskalnej niejednokrotnie mogą spotykać się ze zwrotem towarów lub wystąpieniem oczywistych pomyłek. Jak należy postępować, aby ujęcie błędnych paragonów zaksięgować poprawnie zewidencjonowane w KPIR? Sprawdź!

20 listopada 2020

Jak księgować błędne paragony w księdze przychodów i rozchodów?

Przedsiębiorcy, którzy mają obowiązek rejestrować sprzedaż na kasie fiskalnej, często mają styczność z omyłkowo nabitymi paragonami, a także zwrotami i reklamacjami zgłaszanymi przez klientów. Jak księgować błędne paragony w takich sytuacjach? Przeczytaj!

3 listopada 2020

Paragon fiskalny - jak go poprawić w nietypowych sytuacjach?

Zdarza się, że klient chce zwrócić towar czy wymienić na nowy lub ze względu na wadę domaga się rabatu. Jak poprawić paragon fiskalny, gdy towar już został nabity na kasę, a raport okresowy został już ujęty w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł!

7 września 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów