0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: niezlozenie-deklaracji-w-terminie

Artykuły:

Niezłożenie deklaracji podatkowej w terminie - jakie konsekwencje?

Czy zapłata podatku powoduje unikniecie poniesienia kary za niezłożenie deklaracji podatkowej?

6 września 2018

Odpowiedzialność karno skarbowa - jak jej uniknąć?

Nieuregulowanie należności publicznoprawnych w terminie generuje obowiązek poniesienia odpowiedzialności. Istnieją również sposoby na jej uniknięcie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy powstaje odpowiedzialność karno skarbowa oraz jak jej uniknąć!

4 września 2017

Niezłożenie deklaracji w terminie a odliczenie VAT

Zdarza się, że przedsiębiorca nie złoży deklaracji VAT w wyznaczonym terminie. Jakie skutki powoduje niezłożenie deklaracji w terminie? Czy zostaje utracone prawo do odliczenia podatku VAT? Dowiedz się więcej i sprawdź, jak skonstruować czynny żal.

29 sierpnia 2017

Instytucja czynnego żalu - czym jest i na czym polega ?

Każdy przedsiębiorca ma wobec urzędu skarbowego pewne zobowiązania, jednakże często są nieświadomi, że w przypadku popełnienia wykroczenia uchronić ich może instytucja czynnego żalu. Sprawdź, kiedy czynny żal uchroni podatnika przed karą!

28 sierpnia 2017

Niezłożenie deklaracji w terminie - co warto wiedzieć

Niezłożenie deklaracji w terminie stanowi czyn zabroniony w przepisach kodeksu karnego skarbowego. Jeżeli przedsiębiorca sam złoży zaległą deklarację i powoła się na instytucję czynnego żalu kara może go ominąć. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

18 września 2016

Jak uniknąć kary za wykroczenie skarbowe?

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej nietrudno popełnić wykroczenie skarbowe bądź przestępstwo skarbowe, jednak nie zawsze musi się to wiązać z karą. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat instytucji czynnego żalu.

2 marca 2015

Czynny żal sposobem na uniknięcie kary

Podstawowym obowiązkiem przedsiębiorcy jest opłacanie w odpowiednim terminie podatków oraz składanie koniecznych deklaracji. Czy jest jakiś sposób aby uniknąć konsekwencji przy niezapłaceniu zobowiązań? Z pomocą przychodzi czynny żal. Sprawdź!

25 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów