0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: odpowiedzialnosc-czlonka-zarzadu

Artykuły:

Prawo do błędu - zasada odpowiedzialności członków zarządu

Osoby, które pełnią funkcję członków zarządu lub rad nadzorczych często muszą podejmować ryzykowane decyzje, które w późniejszej perspektywie czasu mogą okazać się nieopłacalne oraz przynieść negatywne skutki. Sprawdź, na czym polega prawo do błędu!

10 marca 2023

Odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania spółki

Czy członek zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za zobowiązania spółki, których nie można zaspokoić z jej majątku? Zobacz, jak wygląda odpowiedzialność członka zarządu spółki z o.o.!

29 listopada 2022

Odpowiedzialność członka zarządu za szkodę wyrządzoną na rzecz spółki

W kompetencji zarządu znajdują się sprawy niezastrzeżone przepisami dla innych organów. Pojawia się pytanie, w jakim zakresie odpowiada członek zarządu względem spółki? Czy odpowiedzialność członka zarządu obejmuje szkodę wyrządzoną na rzecz spółki?

21 września 2022

W jaki sposób ograniczyć odpowiedzialność członków zarządu?

Prowadząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiedzialność spoczywa na członkach powołanego zarządu. Czy można ograniczyć odpowiedzialność członków zarządu? Jakie warunki należy spełnić aby było to możliwe? Odpowiadamy w artykule!

14 lipca 2022

Odpowiedzialność cywilnoprawna członków zarządu spółki kapitałowej

Członkowie zarządu odpowiedzialni są za sprawy związane z prowadzoną spółką, dla których zastosowanie mają przepisy Kodeksu spółek handlowych. W artykule przedstawiamy, czym jest odpowiedzialność cywilnoprawna członków zarządu w spółce kapitałowej!

13 grudnia 2021

Odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania podatkowe spółki

Członkowie zarządu ponoszą tą samą odpowiedzialność względem prowadzonej spółki, ale czy jednak w każdym obszarze? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy występuje odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania podatkowe oraz czy można się od niej uwolnić!

29 listopada 2021

Odpowiedzialność członka zarządu po rezygnacji

Zarząd spółki bez względu na jego wielkość oraz to, jakiej spółki dotyczy posiada identyczny zakres odpowiedzialności za sprawy związane z tym podmiotem. Czy w przypadku rezygnacji odpowiedzialność członka zarządu nadal występuje? W artykule odpowiadamy!

26 listopada 2021

Odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe w przypadku zmiany zarządu spółki

Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa wskazuje sytuacje, w których członkowie zarządu mogą odpowiadać swoim majątkiem prywatnym za zobowiązania podatkowe spółki. Sprawdź kiedy członek zarządu odpowiada za długi spółki?

15 marca 2019

Odpowiedzialność zarządu za podatki spółki - kiedy się przedawnia?

Członkowie zarządu spółki z o.o. i akcyjnej odpowiadają swoimi prywatnymi majątkami za zaległości podatkowe spółek. Jak długo trwa odpowiedzialność zarządu za podatki? Ile lat musi minąć, żeby urząd skarbowy nie mógł się domagać zapłaty?

7 listopada 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów