0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: pakiet-vat-e-commerce

Artykuły:

Jak opodatkować VAT koszty wysyłki przy WSTO?

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość to określenie dla sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób prywatnych z innych krajów UE. Wielu podatników z początku ma problem, jak prawidłowo opodatkować VAT koszty wysyłki przy WSTO. Dowiedz się więcej!

24 maja 2022

Szczególna procedura VAT IOSS w zakresie importowanych towarów

Podatnicy, który dokonują sprzedaży do innych państw UE, mają możliwość skorzystania z uproszczonych procedur rozliczania podatku VAT. Jedną z nich jest procedura VAT IOSS. Co jednak w sytuacji, gdy podatnik nie korzysta z żadnej z procedur? Sprawdź!

8 lutego 2022

Na czym polega procedura VAT IOSS?

Procedura VAT IOSS jest związana ze sprzedażą na odległość towarów importowanych i stanowi uproszczenie w tym zakresie. Dzięki tej procedurze, import towarów w ramach SOTI jest zwolniony z podatku w całej UE. Przeczytaj o tym więcej!

10 sierpnia 2021

Pakiet VAT e-commerce – Senat zaproponował zmianę daty wdrożenia przepisów!

Nowelizacja ustawy o VAT przyniesie zmiany w opodatkowaniu transakcji zagranicznych. Przepisy mają wejść od 1 lipca br., jednak Senat zaproponował zmianę daty ich wdrożenia. Od kiedy zatem będzie obowiązywać nowy pakiet VAT e-commerce? Sprawdziliśmy!

22 czerwca 2021

Europejskie przepisy podatkowe dla właścicieli e-sklepów

Już w w połowie 2021r. sklepy internetowe będą musiały rozliczać VAT przez specjalną platformę! Czy nowe europejskie przepisy podatkowe dla właścicieli e-sklepów wpłyną na ceny oferowanych usług i produktów? Czym będzie Pakiet VAT e-commerce? Odpowiadamy!

24 marca 2021

Pakiet VAT e-commerce – zmiany w podatku VAT od 2021 roku

Rząd przygotowuje nowe zmiany w zakresie opodatkowania w handlu elektronicznym – pakiet VAT e-commerce. Zmiany mają wejść w życie od 2021 roku i pomogą w walce z oszustwami oraz ułatwią pobór podatku VAT. Dowiedz się, jakie zmiany zostaną wprowadzone!

16 października 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów