0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

36 wyników dla tematu: podroz-sluzbowa

Artykuły:

Podróż służbowa zleceniobiorcy – czy jest możliwa?

Podróż służbowa jest powszechnie stosowana, zazwyczaj jednak w stosunku do pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Czy zatem podróż służbowa zleceniobiorcy jest zgodna z przepisami? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

21 kwietnia 2023

Bilet lotniczy w kosztach firmowych a podróż służbowa przedsiębiorcy

Podróż służbowa przedsiębiorcy niejednokrotnie wiąże się z zakupem kart wstępu na pokład samolotu. Szybkie tempo życia sprawia, że większość osób wybiera ten środek transportu podczas wyjazdów. Zobacz, jak rozliczyć bilet lotniczy w kosztach firmowych!

17 kwietnia 2023

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2023

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2023? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

1 stycznia 2023

Podróż służbowa osoby współpracującej - jak rozliczyć?

Delegacja może odbyć każda osoba zatrudniona w firmie. Dotyczy to również przedsiębiorców i osób z nimi współpracujących. Czy podróż służbowa osoby współpracującej może być zaliczona do kosztów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

19 grudnia 2022

Delegacje pracownicze a zwrot kosztów wyżywienia

Pracodawca zamiast wypłacania diet pracownikowi będącemu w podróży służbowej może zwrócić mu kwotę wydatków na jedzenie, na podstawie przedstawionych przez pracownika rachunków. Sprawdź, czy pełny zwrot kosztów wyżywienia powinien być opodatkowany!

14 września 2022

Delegacje krajowe i zagraniczne pracowników

Delegacje krajowe i zagraniczne bardzo często występują w zakładach pracy. Czym różni się podróż służbowa krajowa od zagranicznej? Co można wliczyć w koszty podróży służbowej? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

5 września 2022

Zagraniczna podróż służbowa właściciela firmy

Właściciele przedsiębiorstw często wyjeżdżają w zagraniczne delegacje. Czy taka zagraniczna podróż służbowa może stanowić koszt uzyskania przychodu? Jak taką podróż poprawnie rozliczyć w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

15 lipca 2022

Obciążenie kontrahenta kosztami wyżywienia – jak udokumentować?

Dobre stosunki z kontrahentami wypływają na zachowanie dobrej pozycji firmy. Czy wiesz, jak powinno zostać udokumentowane obciążenie kontrahenta kosztami wyżywienia jakie przedsiębiorca ponosi w związku z podróżą służbową? Dowiedz się więcej!

2 czerwca 2022

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2022

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2020? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

1 stycznia 2022

Jak rozliczać delegację krajową przedsiębiorcy?

Przedsiębiorca nie może wyjechać w “delegację” - to pojęcie dotyczy pracowników, którzy na polecenie pracodawcy wyjeżdżają służbowo. Właściciel firmy może się udać w podróż służbową, a poniesione na ten cel wydatki zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu

7 czerwca 2021

Ujmowanie delegacji w KPiR - jak prawidłowo rozliczyć?

Wydatki poniesione w trakcie trwania podróży służbowej zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownika mogą stanowić koszt uzyskania przychodu, pod warunkiem, że są odpowiednio udokumentowane. Zobacz, jak powinno poprawnie wyglądać ujmowanie delegacji w KPiR!

4 czerwca 2021

Podróż służbowa - najważniejsze informacje

Podróż służbowa jest pojęciem znanym większości przedsiębiorców. Jednak nie każdy wie czym tak właściwe jest podróż służbowa, gdyż jest ona mylona z oddelegowaniem. Dowiedz się, co zalicza się do podróży służbowych oraz o czym należy dodatkowo pamiętać!

1 czerwca 2021

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2021

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2020? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

1 stycznia 2021

Podróż służbowa - małe kompendium wiedzy

Podróż służbowa to zdarzenie, które często wiąże się z powstaniem wielu wątpliwości u przedsiębiorcy. Jak dokumentować wydatki, wyliczyć diety i co na ten temat mówią przepisy? Odpowiedź na to i wiele innych pytań przedstawiamy w artykule. Sprawdź!

27 listopada 2020

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2020

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2020? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

17 listopada 2020

Podróż służbowa przedsiębiorcy - jak rozliczyć?

Jak prawidłowo rozliczyć delegacje właściciela firmy oraz jego pracowników? Są to najczęstsze pytania, jakie zadają sobie obecnie przedsiębiorcy. Niniejszy artykuł z pewnością wskaże jak powinna zostać rozliczona taka podróż służbowa przedsiębiorcy.

24 września 2020

Delegacja pracownika – czy pół roku to za długo?

Czy każdy wyjazd pracownika na zlecenie pracodawcy można nazwać służbowym? Ile czasu może trwać taka podróż? Na czym polega delegacja pracownika? Przeczytaj artykuł i poznaj przepisy z nią związane.

28 listopada 2019

Wypadek pracownika w podróży - kiedy jest wypadkiem przy pracy?

Kiedy wypadek pracownika w podróży służbowej powoduje wypłatę odszkodowania? Które zdarzenia można uznać za wypadek przy pracy? Czy fakt przebywania w podróży służbowej ma znaczenie? Przeczytaj artykuł i znajdź odpowiedzi na pytania dotyczące problemu!

15 kwietnia 2019

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2019

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wskaźniki!

1 stycznia 2019

Zagraniczna podróż służbowa prywatnym samochodem

Regulacji dotyczących rozliczania kosztów podróży służbowych nie znajdziemy zestawionych w jednym akcie prawnym.

6 stycznia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów