0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: powodztwo-przeciwegzekucyjne

Artykuły:

Powództwo przeciwegzekucyjne - jakie są rodzaje?

Kiedy egzekucja przeciw dłużnikowi zostanie dokonana niezgodnie z prawem, dłużnik bądź osoba trzecia, która została poszkodowana w postępowaniu egzekucyjnym, może chronić swoje interesy. Szansę taką daje powództwo przeciwegzekucyjne. Jakie są rodzaje?

21 października 2019

Powództwo przeciwegzekucyjne - czym jest?

Co zrobić w momencie, gdy wszczęte postępowanie egzekucyjne przez komornika nie jest według dłużnika słuszne? Czym charakteryzuje się powództwo przeciwegzekucyjne i jakie są jego rodzaje? Kto może z takim powództwem wystąpić? Sprawdź w artykule!

23 września 2019

Komornik ma prawo zająć rzeczy nienależące do dłużnika - sprawdź kiedy

Choć może to wydawać się nielegalne, komornik ma prawo zająć rzeczy nienależące do dłużnika. Wystarczy, że dana rzecz znajduje się w posiadaniu dłużnika lub komornik uzna, że dłużnik dysponuje daną rzeczą. Jak zachować się w takiej sytuacji?

24 stycznia 2018

Egzekucja komornicza - co może zająć komornik?

Egzekucja komornicza to ostateczność w postępowaniu o odzyskanie zaległych wierzytelności. Pojawia się zatem pytanie co może zająć komornik. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat! Wyjaśniamy w artykule!

18 stycznia 2018

Prawa dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym, czyli jak bronić swoich racji

Nie wolno zapomnieć, że podczas egzekucji komorniczej dłużnik posiada swoje prawa! W poniższym artykule zostało przedstawione jak w praktyce wyglądają prawa dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

21 czerwca 2017

Wstrzymanie czynności egzekucyjnych w postępowaniu egzekucyjnym

Niemal nieodłącznym elementem postępowania egzekucyjnego są czynności komornicze. Kiedy może mieć miejsce wstrzymanie czynności egzekucyjnych w postępowaniu egzekucyjnym? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej! Odpowiedź znajdziesz w artykule!

3 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów