0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: przewlaszczenie-na-zabezpieczenie

Artykuły:

Przewłaszczenie na zabezpieczenie na gruncie podatku PIT i VAT

Przewłaszczenie na zabezpieczenie jest umową, w której wierzyciel nabywa własność rzeczy dłużnika, aby zabezpieczyć swoją wierzytelność. W większości przypadków obejmuje nieruchomości. Jakie skutki podatkowe niesie za sobą umowa przewłaszczenia? Sprawdź!

16 stycznia 2024

Przewłaszczenie na zabezpieczenie – sposób na odzyskanie pieniędzy?

Przewłaszczenie na zabezpieczenie to rodzaj zabezpieczenia wierzytelności, który może pomóc Ci w odzyskaniu długu. Dowiedz się, na czym polega ta forma umowy między wierzycielem a dłużnikiem oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę.

30 marca 2020

Przewłaszczenie na zabezpieczenie wierzytelności

Zabezpieczenie wierzytelności może odbyć się przez przeniesienie własności rzeczy z dłużnika na wierzyciela z zaznaczeniem, że rzecz ta wróci do dłużnika w momencie spłaty wierzytelności. Dowiedz się czym dokładnie jest przewłaszczenie na zabezpieczenie!

13 stycznia 2020

Czym jest przewłaszczenie na zabezpieczenie?

Przewłaszczenie na zabezpieczenie jest jedną z instytucji prawa cywilnego, mającą na celu ochronę wierzytelności, wynikających bezpośrednio z umów. Jak dokładnie funkcjonuje? Czyje prawa w szczególności chroni? Dowiedz się więcej!

7 lutego 2017

Przewłaszczenie na zabezpieczenie

Przewłaszczenie na zabezpieczenie to odmiana ochrony wierzytelności umownych występujących w obrocie gospodarczym. Przeczytaj, co mówi o nim polskie prawo, jakie są jego formy i czy w ogóle jest to działanie legalne!

20 kwietnia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów