0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: slim-vat

Artykuły:

SLIM VAT 3 - analiza kluczowych zmian w opodatkowaniu VAT

Już wkrótce w życie wejdzie trzecia odsłona SLIM VAT! SLIM VAT 3 obejmuje kluczowe aspekty w zakresie zmian w opodatkowaniu VAT. Zmiany dotyczą m.in. WNT, WDT, sprzedaży mieszanej oraz faktur zaliczkowych. Czy zmiany będą korzystne dla podatników?

5 września 2022

Faktura w walucie obcej a Slim VAT – kiedy stosować uproszczenie?

Jaki kurs wybrać oraz kiedy warto stosować dostępne uproszczenie? Faktura w walucie obcej a Slim VAT jak powinienem stosować?

7 czerwca 2022

SLIM VAT – na czym polega nowy projekt dotyczący podatku VAT?

SLIM VAT ma na celu zmniejszenie obowiązków ciążących na podatnikach małych i średnich firm! Dowiedz się, w jaki sposób nowe zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług wprowadzają uproszczenie rozliczania podatku przez podatników VAT!

27 października 2020

SLIM VAT – ułatwienia dla eksporterów

Od stycznia 2021 roku mają wejść w życie zmiany sprzyjające funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Będą one obejmować cztery obszary. Jakie zmiany szykuje Ministerstwo Finansów? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie ułatwienia dla eksporterów szykuje MF!

27 sierpnia 2020

Wspólne kursy walut z podatkiem dochodowym - zmiany w VAT od 2021 roku

Nowe przepisy w zakresie rozliczania podatku VAT mają wejść w życie już na początku 2020 roku! Projekt Ministerstwa Finansów przewiduje m.in. wspólne kursy walut z podatkiem dochodowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie zmiany wprowadza SLIM VAT!

27 sierpnia 2020

Proste fakturowanie korekt sprzedaży - w nowelizacji ustawy o VAT!

18 sierpnia 2020 roku przedstawiony został projekt ustawy o VAT. Nowelizacja ustawy zakłada wprowadzenie uproszczeń dotyczących rozliczenia podatku VAT. Jedną z propozycji jest proste fakturowanie korekt sprzedaży. Jak będą rozliczane korekty? Sprawdź!

24 sierpnia 2020

Zmiany upraszczające rozliczenie podatku - nowelizacja ustaw w III kwartale 2020 roku

Rząd zapowiedział, że slim VAT, zwrot podatku podróżnym tzw. TAX FREE, zostaną wprowadzone w nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz prawa bankowego. Kiedy rząd wprowadzi zmiany upraszczające rozliczenie podatku? Odpowiedź w artykule!

18 sierpnia 2020

SLIM VAT - na czym ma polegać unowocześnienie rozliczeń VAT?

SLIM VAT to kolejna propozycja rządu, mająca na celu uszczelnienie podatku VAT i ułatwienie sprawozdawczości. Władze już przedstawiły jego główne założenia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, od kiedy obowiązywać będzie SLIM VAT i jakie są jego założenia!

17 lipca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów