0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

29 wyników dla tematu: ulga-na-zakup-kasy

Artykuły:

Zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej - jak wykazać ją w JPK_V7?

Przedsiębiorcy po spełnieniu konkretnych warunków mogą skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej. Zdarza się, że muszą oni ją zwrócić. Przeczytaj, w jaki sposób wykazać zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej będąc podatnikiem VAT czynnym lub zwolnionym!

20 lipca 2023

Rozliczenie zakupu kasy fiskalnej - jak wygląda?

Podatniku, kupiłeś kasę fiskalną? Czy wiesz, jak przebiega rozliczenie zakupu kasy fiskalnej, komu przysługuje skorzystanie z ulgi na zakup kasy fiskalnej oraz kiedy konieczny jest zwrot z ulgi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

10 lipca 2023

Likwidacja działalności a zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej

Likwidujesz działalność? Zastanawiasz się, jak należy wykazać zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej w strukturze pliku JPK_V7? Sprawdź!

22 czerwca 2023

Ulga na zakup kasy fiskalnej przy spóźnieniu z fiskalizacją

Czy wiesz, jakie są terminy w jakich konieczne jest zainstalowanie urządzenia fiskalnego dla dokumentowania sprzedaży na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych. Czy podatnikom przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej przy spóźnieniu z fiskalizacją?

20 kwietnia 2023

Ulga na zakup kasy fiskalnej - kiedy można z niej skorzystać?

Przedsiębiorca dokonujący zakupu kasy fiskalnej po spełnieniu pewnych wymogów ma możliwość odzyskania części kwoty jej zakupu. Ulga na zakup kasy fiskalnej przysługuje zarówno podatnikom VAT i zwolnionym z VAT. Dowiedz się, kiedy można z niej korzystać!

3 kwietnia 2023

Ulga na zakup kasy fiskalnej - 2023

Czy przedsiębiorcom, którzy dokonali zakupu kasy rejestrującej przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej? Jak mogą skorzystać z takiego prawa? Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, żeby odliczyć ulgę na zakup kasy fiskalnej online w 2023 roku!

1 stycznia 2023

Ulga na zakup kasy wirtualnej a czynni i zwolnieni podatnicy VAT

Kasa wirtualna ma postać oprogramowania, czyli może być zainstalowana na tablecie, smartfonie lub komputerze. Jaka jest różnica pomiędzy kasą fiskalną online a kasą wirtualną? Kogo dotyczy ulga na zakup kasy wirtualnej? Sprawdź jak z niej skorzystać!

14 lutego 2022

Ulga na zakup kasy fiskalnej - 2022

Czy przedsiębiorcom, którzy dokonali zakupu kasy rejestrującej przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej? Jak mogą skorzystać z takiego prawa? Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, żeby odliczyć ulgę na zakup kasy fiskalnej online w 2022 roku!

1 stycznia 2022

Przedłużenie terminu na zakup kasy online

Ustawodawca nałożył na podatników obowiązek instalacji kasy online. Sukcesywnie kolejne grupy przedsiębiorców zobowiązane są do instalowania kas online. Czy przedłużenie terminu na zakup kasy online jest możliwe? Co trzeba zrobić i kiedy? Sprawdź!

2 listopada 2021

Rozliczenia z urzędem skarbowym - krok po kroku

Jednym z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy jest płacenie podatków. Sposób w jaki to robimy regulowany jest licznymi przepisami omawiającymi rozliczenia z urzędem skarbowym. Sprawdź, jakie masz obowiązki względem US. Przeczytaj artykuł.

8 października 2021

Czy podatnik może skorzystać z ulgi przed obowiązkowym terminem wymiany kasy online?

Zgodnie z nowymi przepisami podatnicy obecnie muszą wymienić swoje kasy fiskalne na nowe kasy online w ustalonym terminie. Dowiedź się, czym jest kasa online oraz w jakim terminie trzeba wymienić kasę oraz jak skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej!

7 lipca 2021

Zakup kasy fiskalnej online a ponowna ulga na jej nabycie

Świadczę usługi mechaniki pojazdowej na rzecz osób fizycznych. Czy zakup kasy fiskalnej online umożliwia skorzystania z ulgi?

5 lipca 2021

Ulga na zakup kasy fiskalnej - 2021

Czy przedsiębiorcom, którzy dokonali zakupu kasy rejestrującej przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej? Jak mogą skorzystać z takiego prawa? Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, żeby odliczyć ulgę na zakup kasy fiskalnej online w 2021 roku?

1 stycznia 2021

Ulga na zakup kasy fiskalnej - 2020

Czy przedsiębiorcom, którzy dokonali zakupu kasy rejestrującej przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej? Jak mogą skorzystać z takiego prawa? Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, żeby odliczyć ulgę na zakup kasy fiskalnej online!

1 stycznia 2021

Ulga na zakup kasy fiskalnej a zawieszenie działalności

Przy zakupie urządzenia rejestrującego, ukłonem w stronę podatników jest tzw. ulga na zakup kasy fiskalnej. Co w przypadku zawieszenia działalności? Jakie konsekwencje niesie to za sobą? Czy przedsiębiorca może wówczas skorzystać z ulgi? Sprawdź!

3 listopada 2020

Ulga na zakup kasy fiskalnej - 2019

Czy przedsiębiorcom, którzy dokonali zakupu kasy rejestrującej przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej? Jak mogą skorzystać z takiego prawa? Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, żeby odliczyć ulgę na zakup kasy fiskalnej online!

2 października 2018

Lekarz a kasa fiskalna - kiedy jest niezbędna?

Od 2018 roku weszło nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z kas fiskalnych. Sprawdź, w naszym artykule: Lekarz a kasa fiskalna kiedy konieczna jest kasa fiskalna oraz jakich zasad przestrzegać ujmując usługi medyczne?

15 stycznia 2018

Zwrot wydatków na zakup kasy fiskalnej - procedura

Przedsiębiorcy, którzy zobowiązani są do ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej, mogą starać się uzyskać zwrot wydatków na zakup kasy fiskalnej w wysokości do 700 zł ( 90% ceny zakupu). Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat!

11 stycznia 2018

Ulga na zakup kasy fiskalnej - 2018

Czy przedsiębiorcy, który dokonał zakupu kasy rejestrującej przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej? Jak skorzystać z takiego prawa? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie warunki należy spełnić, żeby odliczyć ulgę na zakup kasy!

3 stycznia 2018

Kasy rejestrujące w działalności gospodarczej

Niektórych podatników obowiązuje bezwzględna konieczność posiadania takich urządzeń jak kasy rejestrujące w działalności gospodarczej, inni natomiast mogą korzystać ze zwolnienia. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w której grupie jest Twoja działalność!

7 września 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów