0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Hurtownia danych CEIDG i Biznes.gov.pl - już jest!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Powstała Hurtownia danych CEIDG i Biznes.gov.pl, czyli portal, który jest źródłem danych, statystyk i raportów dla przedsiębiorców zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Informacje są udostępniane bezpłatnie zgodnie z ideą open data (otwartych danych). Przeczytaj jak korzystać z portalu!

Jakie informacje można uzyskać z serwisu „Hurtownia danych”?

Hurtownia danych CEIDG i Biznes.gov.pl służy do generowania raportów o przedsiębiorcach. Użytkownik ma dostęp do:

  • aplikacji raportowej, gdzie może generować raporty;

  • bazy raportów, gdzie są przechowywane gotowe do pobierania automatycznie wygenerowane raporty.

Hurtownia danych umożliwia wytwarzanie raportów dotyczących wniosków składanych do CEIDG, działalności zarejestrowanych w CEIDG, raportów statystycznych w zakresie działalności i złożonych wniosków, takich jak np. struktura wiekowa przedsiębiorców czy liczba wniosków złożonych w danym województwie. Dostępne są także raporty dedykowane dla urzędników gmin – te w zależności od posiadanych uprawnień.

Hurtownia danych – jak z niej korzystać?

Hurtownia danychCEIDG i Biznes.gov.pl jest dostępna na stronie dane.biznes.gov.pl

Mogą z niej korzystać wszystkie osoby potrzebujące informacji o przedsiębiorstwach działających w Polsce. Użytkownikami serwisu mogą być m.in. firmy, banki, osoby prywatne i urzędnicy. Aby korzystać z portalu, najpierw należy się do niego zarejestrować bądź zalogować przez profil zaufany.

Wcześniejsi użytkownicy strony Datastore.ceidg.gov.pl po zalogowaniu się na biznes.gov.pl powinni ponownie przejść przez proces nadawania uprawnień do nowej platformy.

Hurtownia danych jest również dostępna przy pomocy API, czyli interfejsu programowania aplikacji (Application Programming Interface).

W celu wsparcia w korzystaniu z Hurtowni danych udostępniono instrukcje dla użytkowników i dokumentację API.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów