Artykuły z dnia: 2021-12-02

Artykuły:

PIT online 2021 - dlaczego warto rozliczać się przez internet?

Składanie PIT-u już od dawna przestało kojarzyć się wielu podatnikom ze staniem w długich kolejkach na poczcie lub w urzędzie skarbowym. Złożenie e-deklaracji PIT przez internet zaoszczędzi czas i pozwoli uniknąć błędów, aby później nie składać korekty.

2 grudnia 2021

Jak założyć działalność gospodarczą?

Chcesz rozpocząć działalność gospodarczą, ale nie wiesz co zrobić- przeczytaj artykuł i dowiedz się od czego zacząć oraz na co zwrócić uwagę. Sprawdź również nasze rady dotyczące sprzedaży internetowej oraz gdzie zakładać konta.

2 grudnia 2021

Sprzedaż samochodu a składka zdrowotna w 2022 roku!

Wskutek Polskiego Ładu zmianie ulegnie sposób obliczania składki zdrowotnej w zależności od formy opodatkowania. Od 2022 roku sprzedaż samochodu a składka zdrowotna będą pojęciami powiązanymi. Jak sprzedaż pojazdu wpłynie na wysokość składki zdrowotnej?

2 grudnia 2021

Sklep internetowy opodatkowany ryczałtem – czy to się opłaca?

Każdy przedsiębiorca zakładając działalność musi dokonać wyboru formy opodatkowania, która będzie najbardziej opłacalna. Jednym ze sposobów opodatkowania działalności gospodarczej jest ryczałt. Czy sklep internetowy opodatkowany ryczałtem sie opłaca?

2 grudnia 2021

Jak założyć firmę przez internet?

Zakładanie własnej działalności jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przedsiębiorcy, którzy pragną prowadzić własny biznes nie muszą juz udawać się w tym celu do urzędu, wszelkich formalności mogą dopełnić online. Jak założyć firmę przez internet?

2 grudnia 2021

Na czym polega wspólna działalność socjalna pracodawców?

Wspólna działalność socjalna pracodawców może być świadczona na podstawie zawartej przez nich umowy. Taka działalnośc obejmuje usługi socjalne śwadczone przez pracodawców na rzecz pracowników, jak np. udzielanie pomocy materialnej. Dowiedz się więcej!

2 grudnia 2021

Rozliczenie chorego przedsiębiorcy opłacającego pełne składki ZUS

Podatnik, który prowadzi działalność ma obowiązek opłacania podstawowych składek ZUS. Może też opłacać dobrowolne ubezpieczenie chorobowe. Jak wygląda rozliczenie chorego przedsiębiorcy opłacającego pełne składki wraz z chorobowym? Przeczytaj i sprawdź!

2 grudnia 2021

Ulga na powrót w ramach Polskiego Ładu - kto z niej skorzysta?

W ramach Polskiego Ładu wprowadzono kilka ulg i preferencji podatkowych. Jednym z przedstawionych projektów jest „ulga na powrót”, która ma zachęcić Polaków żyjących za granicą do powrotu do kraju. Jak ma działać? Odpowiadamy w artykule!

2 grudnia 2021

Obliczenie zaliczki w momencie przekroczenia pierwszego progu podatkowego

Od niedawna obowiązują nowe zasady dotyczące obliczania zaliczki na podatek w przypadku przekroczenia pierwszego progu podatkowego w trakcie miesiąca. Jak wyglądają obliczenia w świetle nowych przepisów? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

2 grudnia 2021

Plan spłaty wierzycieli w upadłości konsumenckiej

Z chwilą kiedy konsument ogłasza upadłość sąd wydaje postanowienie w zakresie majątku dłużnika, która staje się masą upadłości. Istotną kwestią jest również plan spłaty wierzycieli w upadłości konsumenckiej. W artykule omawiamy, czym jest plan spłaty!

2 grudnia 2021

Rozliczenie zagranicznej emerytury w Polsce

Warto wiedzieć że, emeryturę można pobierać nie tylko z polskiego systemu emerytalnego ale również w ramach wykonywanej pracy za granica kraju. Jak zatem wygląda rozliczenie zagranicznej emerytury na gruncie PIT w Polsce?

2 grudnia 2021

Porady dietetyka – czy przysługuje zwolnienie z VAT?

W społeczeństwie coraz więcej osób zaczyna walczyć zo otyłością. Przydatne w tym czasie są porady dietetyka. Ustawa o VAT ściśle określa zasady zwolnienia z VAT. Czy takie usługi dietetyka się zaliczają do zwolnienie z VAT? Czy są jakieś warunki?

2 grudnia 2021

Bezczynność organu podatkowego - co robić?

Każdy podatnik jest zainteresowany szybkim i efektywnym załatwieniem swojej sprawy podatkowej. Co jednak w sytuacji, gdy ma miejsce bezczynność organu podatkowego? Jakie działania może podjąć podatnik? Odpowiadamy w tym artykule! Przeczytaj i sprawdź!

2 grudnia 2021

Kary zastosowane w umowie zleceniu w praktyce

Zawierając umowę zlecenie, wielu przedsiębiorców zastanawia się jak zabezpieczyć swoje interesy. Kary zastosowane w umowie zleceniu mogą być odpowiedzią na obawy pracodawców. Zobacz, jakie zapisy można wprowadzić do umowy zlecenie. Przeczytaj!

2 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów