Artykuły z dnia: 2021-12-01

Artykuły:

Czym jest Google Adwords?

Google posiada swój system reklamowy, umożliwiający wyświetlanie w wyszukiwarce produktowej i tekstowej reklamy. Oprócz tego Google Adwords umożliwia również pokazywanie reklamy graficznej, czyli tzw. banerowej, w sieci Google Display Network.

1 grudnia 2021

Jak otworzyć własny sklep?

Działalność gospodarcza w postaci własnego sklepu spożywczego może być wyzwaniem dla początkującego przedsiębiorcy. By otworzyć sklep i prowadzić sprzedaż należy na start spełnić parę formalności. Sprawdź, jak otworzyć własny sklep!

1 grudnia 2021

Plan marketingowy - jaki powinien być?

Odpowiedni plan marketingowy może znacznie ułatwić uzyskanie sfinansowania nowej działalności. Odpowiedni plan marketingowy powinien zawierać właściwą strategie marketingową. Jak go stworzyć? Dlaczego plan marketingowy jest taki ważny? Odpowiadamy!

1 grudnia 2021

Zmiany w zakresie opłacania i odliczania składki zdrowotnej dla osób prowadzących jednoosobowe działalności i udziałowców w spółkach

Zmiany w związku z nowym ładem dosięgną niemal każdego obszaru gospodarki, nie inaczej jest zjeśli chodzi o zmiany w zakresie opłacania i odliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Jakie zmiany wejdą w życie? Jakie konsekwencje będą niosły?

1 grudnia 2021

Kara pieniężna a wypłata wynagrodzenia - najważniejsze informacje

Za jakie przewinienia przyznawana jest kara pieniężna? Czy określone są zasady według których przyznawana jest kara pieniężna? Sprawdź w naszym artykule czy kara pieniężna może zostać potrącona z wynagrodzenia i czy możliwe jest złożenie sprzeciwu!

1 grudnia 2021

Opis stanowiska pracy - co to jest i do czego przydaje się w firmie?

Jaki jest najprostszy sposób na zapoznanie nowego pracownika z zakresem jego obowiązków, uprawnień czy strukturą organizacyjną w firmie? Wystarczy sporządzony opis stanowiska pracy! Jak go stworzyć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co powinien zawierać!

1 grudnia 2021

Deklaracje ZUS – kiedy jakie składamy?

Przedsiębiorca zobowiązany jest złożyć do ZUS-u, zarówno podczas zakładania działalności gospodarczej, jak i w trakcie jej prowadzenia deklaracje. Deklaracje ZUS dzielą się na zgłoszeniowe oraz rozliczeniowe. Sprawdź kiedy należy je składać!

1 grudnia 2021

Okulary do pracy przy komputerze - czy pracodawca ma obowiązek finansowania okularów pracownika?

Osoby, które mają stwierdzone, że muszą nosić okulary do pracy przy komputerze, mają prawo zwrócić się do pracodawcy z prośbą o dofinansowanie szkieł korekcyjnych. Czy kwota takiej refundacji jest ograniczona? Przeczytaj i dowiedz się!

1 grudnia 2021

Umorzenie pożyczki udzielonej spółce z o.o. przez udziałowca

Finansowanie spółki z o.o. pożyczkami udzielonymi przez udziałowca jest korzystnym rozwiązaniem. Czy umorzenie pożyczki udzielonej spółce z o.o. przez udziałowca sprawia, że musi ona rozpoznać przychód podatkowy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

1 grudnia 2021

Jak uzyskać odpis z KRS dla spółki - praktyczne informacje

Krajowy Rejestr Sądowy jest miejscem, w którym można uzyskać informacje na temat podmiotu, który został do niego wpisany. Odpis z KRS zawiera wszystkie dane dotyczące konkretnie wskazanego podmiotu gospodarczego od początku jego istnienia. Jak go uzyskać?

1 grudnia 2021

Jak hosting i szybkość strony wpływają na SEO?

Hosting to usługa umożliwiająca opublikowanie strony www w Internecie. Firma hostingowa udostępnia zasoby serwera, którego zadaniem jest m.in. utrzymywanie stron internetowych, a także obsługa poczty elektronicznej. Czy hosting ma wpływ na SEO? Sprawdź!

1 grudnia 2021

Czasowy wynajem nieruchomości a prawo do ulgi mieszkaniowej

Jedną z najczęściej stosowanych ulg podatkowych jest zwolnienie od podatku od sprzedaży ze względu na wydatkowanie środków na własne cele mieszkaniowe. Czy przez czasowy wynajem nieruchomości traci się prawo do ulgi mieszkaniowej? Odpowiadamy!

1 grudnia 2021

Wniosek do KRS tylko online – zmiany w ustawie o KRS

Nowelizacja ustawy o Krajowym rejestrze Sądowym spowodowała, że wniosek do KRS przedsiębiorca złoży wyłącznie w formie elektroniczne. Czy to jedyne zmiany jakie wymusiła nowelizacja ustawy. W artykule przedstawiamy wprowadzone zmiany w ustawie o KRS!

1 grudnia 2021

Skutki podatkowe zwolnienia z długu przez dostawców

Z powodu licznych problemów z regulowaniem zobowiązań, przedsiębiorcy prosili kontrahentów o umorzenie długu. Wielu zgadzało się, ze względu na ciężką sytuację. Czy taka dobra wola kontrahentów niesie za sobą skutki podatkowe zwolnienia z długu ?

1 grudnia 2021

Wycofanie środka trwałego na cele prywatne

Wycofanie środka trwałego na cele prywatne powoduje skutki nie tylko w formie sporządzenia właściwej dokumentacji, ale także skutki na gruncie podatku VAT i PIT. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy i jaki podatek należy odprowadzić do urzędu skarbowego!

1 grudnia 2021

Czy można posiadać dwa telefony w jednoosobowej działalności gospodarczej?

Przedsiębiorcy, posiadając dwa telefony w jednoosobowej działalności gospodarczej, często zadają sobie pytanie, czy można ująć w kosztach uzyskania przychodu wydatki związane z ich zakupem oraz koszty abonamentu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

1 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów