Artykuły z dnia: 2022-01-11

Artykuły:

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Każdemu pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę przysługuje 20 lub 26 dni urlopu wypoczynkowego. Od czego zależy staż urlopowy? Jak w praktyczny sposób dokonać jego wyliczeń? Przeczytaj artykuł i sprawdź ile Tobie należy się dni urlopu!

11 stycznia 2022

Kierowca w podróży służbowej – co trzeba wiedzieć?

Za podróż służbową kierowcy należy zapłacić, kierowcy należą się m.in. diety oraz inne uprawnienia. Czy kierowca w podróży służbowej powinien mieć zapewnione usługi hotelarskie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz siec więcej na ten temat!

11 stycznia 2022

Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych od GiaCon odbędzie się już 27 stycznia!

Wydarzenie dedykowane jest kierownikom działów IT, oficerom bezpieczeństwa, managerom IT, administratorom sieci i systemów zabezpieczeń oraz wszystkim osobom odpowiedzialnym za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa systemów w firmie

11 stycznia 2022

Umowa zlecenie jako częsta forma zatrudnienia - podstawowe informacje

Umowa zlecenie - jakie elementy powinna zawierać? Jakie składki są naliczane z tytułu tego typu umów? Czy pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy? Ile wynosi stawka godzinowa na umowie zlecenie? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

11 stycznia 2022

Działalność firmy w Polsce i za granicą a podatek dochodowy

Zasady rozliczania podatku dochodowego w przypadku prowadzenia firmy w Polsce są dla przedsiębiorców klarowne, inaczej jest jeśli przedsiębiorca prowadzi działalność firmy w Polsce i za granicą. Jak rozliczyć podatek prowadząc biznes w dwóch krajach?

11 stycznia 2022

Jak wyliczać wynagrodzenie chorobowe?

Każdemu pracownikowi za okres niezdolności do pracy przysługuje wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy. Przez jaki okres i według jakich zasad wyliczane jest wynagrodzenie za czas choroby? Przeczytaj artykuł i przekonaj się jak wygląda ta kwestia!

11 stycznia 2022

Usługi budowlane na ryczałcie ewidencjonowanym

Przedsiębiorcy mogą wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jako formę opodatkowania swojej działalności. Ryczałt charakteryzuje się płatnością wyłącznie od przychodów, dlatego też często korzystają z niego podatnicy wykonujący usługi budowlane.

11 stycznia 2022

Przedpłata a moment powstania przychodu w PIT

Kwoty, pobrane na poczet przyszłego świadczenia usług lub dostawy towarów są traktowane jako przedpłaty. Przedpłata a moment powstania przychodu w PIT - zasady prawidłowego opodatkowania oraz zaksięgowania zaliczek. O tym rozmawiamy w artykule!

11 stycznia 2022

Kontrola podatników w 2022 i 2023 roku na skutek Polskiego Ładu

Polski Ład wprowadził rewolucję podatkową dla przedsiębiorców. Skutkiem czego kontrola podatników może być nieunikniona. W jakich sposób urzędy będą kontrolować podatników? W artykule przedstawiamy, jakie narzędzia mogą wykorzystać organy podatkowe!

11 stycznia 2022

Grupa VAT – wspólne rozliczenie podatku VAT

Grupa VAT jako nowa kategoria podatnika. Czym jest grupa VAT, kto może być jej uczestnikiem oraz jakie są zasady dokonywania rozliczenia? Proces rejestracji grupy VAT i jej reprezentacja według Nowego Ładu. Poznaj szczegóły w poniższym artykule!

11 stycznia 2022

Zgłoszenie CEEB – czym jest i kiedy należy je złożyć?

Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel i zarządca budynku ma obowiązek zgłosić źródła ogrzewania i spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Jakie informacje powinno zawierać zgłoszenie CEEB i kiedy należy je złożyć? Sprawdź!

11 stycznia 2022

Benefity, które warto wprowadzić do systemu motywacyjnego

Benefity, czyli dodatki motywacyjne, często wdrażane są do systemów motywacyjnych przedsiębiorstw. Które z nich skutecznie motywują pracowników do wydajniejszej pracy? Jakie benefity wybrać, aby mieć rzeczywisty wpływ na motywację zatrudnionych osób?

11 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów