Artykuły z dnia: 2022-01-10

Artykuły:

Zatrudnienie radcy prawnego na etacie - czy jest możliwe?

Praca radcy prawnego jest bardzo specyficzna. Podpisanie umowy o pracę z taką osobą jest dopuszczalne, ale ważne jest spełnianie przy tym odpowiednich obowiązków. Jak wygląda zatrudnienie radcy prawnego na etacie? Przeczytaj i sprawdź!

10 stycznia 2022

Księgowanie wynagrodzenia za poprzedni miesiąc - co warto wiedzieć?

Pod jaką datą należy ująć listę płac w przypadku księgowania za ubiegły miesiąc? Rozwiej wątpliwości związane z zaliczeniem wynagrodzeń do kosztów firmy. Przeczytaj i zobacz, jak prawidłowo powinno wyglądać księgowanie wynagrodzenia za poprzedni miesiąc!

10 stycznia 2022

Grupa VAT - uproszczenia w rozliczeniach podmiotów powiązanych

Polski Ład od 1 lipca 2022 roku wprowadza uproszczenie dla przedsiębiorców. Zmiany dotyczą m.in. podatku od towarów i usług, a dokładniej upoważniają do tworzenia grup VAT pomiędzy podatnikami VAT czynnymi. Grupa VAT - sprawdź, kto może ją utworzyć!

10 stycznia 2022

Termin rejestracji do VAT OSS - co musisz wiedzieć!

Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą towarów na rzecz konsumentów poza granicami kraju muszą liczyć się z koniecznością rejestracji po procedury OSS. Kiedy mija termin rejestracji do VAT OSS? Czym jest wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość?

10 stycznia 2022

Przychody z dzierżawy społecznym agencjom najmu – nowe rozwiązanie PIT

Społeczna agencja najmu - czym jest, jak funkcjonuje oraz jakie cele posiada? Przychody z dzierżawy społecznym agencjom najmu - jak ich rozliczać oraz jakie mamy nowe konsekwencje podatkowe w świetle ustawy PIT? Na to odpowiadamy w artykule!

10 stycznia 2022

Kim jest franczyzobiorca? Jakie warunki należy spełnić, by prowadzić franczyzę?

Franczyza to model biznesowy chętnie wykorzystywany przez osoby, które nie chcą zaczynać budowania firmy od zera. Franczyzobiorca już na samym początku dysponuje rozpoznawalnym logotypem, asortymentem oraz gronem zaufanych klientów. Dowiedz się więcej!

10 stycznia 2022

Kiedy możliwe jest oprocentowanie nadpłaty podatku?

U podatnika, u którego powstała nadpłata podatku urząd ma obowiązek dokonać jej zwrotu. Jeśli nadpłata podatku nie zostanie zwrócona podatnikowi w terminie będzie ona podlegać opodatkowaniu. Sprawdź, ile wynosi oprocentowanie nadpłaty podatku!

10 stycznia 2022

Szybki zwrot VAT dla podatników bezgotówkowych - termin i warunki

Szybki zwrot VAT dla podatników bezgotówkowych, który obowiązuje od 2022 roku, ma na celu przyczynić się do popularyzacji obrotu bezgotówkowego. Podatnik, spełniający warunki ustawowe, może otrzymać zwrot VAT już w 15 dni. Dowiedz się więcej!

10 stycznia 2022

Sprzedaż piwa przez Internet - czy jest możliwa?

Popularność zakupów online rośnie. Coraz częściej Polacy decydują się na to, by zaspokoić braki bez wychodzenia z domu, dlatego sprzedawcy oferują przez Internet już niemal wszystko. Warto zastanowić się, czy sprzedaż piwa przez Internet jest możliwa?

10 stycznia 2022

PIT-11 - jak i gdzie składać tę deklarację za pracownika?

PIT 11 to formularz, który wskazuje w jakiej wysokości pracodawca wyliczył i odprowadził zaliczki na podatek dochodowy za pracowników w danym roku. Zobacz w jaki sposób przedsiębiorca ma obowiązek dostarczyć informację PIT-11! Przeczytaj!

10 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów