Artykuły z dnia: 2022-01-13

Artykuły:

Procedura VAT IOSS czyli pakiet VAT e-commerce przy imporcie towarów

Ze względu na wzrost popularności zakupów online, ustawodawca ujednolicił przepisy dotyczące sprzedaży towarów importowanych, wprowadzając pakiet VAT e-commerce przy imporcie towarów. Procedura VAT IOSS - poznaj szczegóły w artykule!

13 stycznia 2022

Zasiłek macierzyński a własna działalność gospodarcza - najważniejsze informacje

Prowadzenie własnej działalności powoduje u wielu kobiet wątpliwości, czy należy im się zasiłek macierzyński. W tym przypadku kluczowa jest składka na ubezpieczenie chorobowe. Zasiłek macierzyński a własna działalność - co warto wiedzieć? Sprawdź!

13 stycznia 2022

Niezapłacony podatek VAT przez sprzedawcę a odpowiedzialność nabywcy

Odpowiedzialność za wszelkie uchybienia związane z zapłatą podatku VAT co do zasady ponosi sprzedawca oferujący produkt lub usługę. W niektórych sytuacjach jest jednak możliwe, by niezapłacony podatek VAT przez sprzedawcę był odpowiedzialnością nabywcy.

13 stycznia 2022

Amortyzacja nieruchomości położonej za granicą

Amortyzacja nieruchomości, która jest wykorzystywana na poczet działalności firmy pozwala na obniżenie kwoty podatku dochodowego. Amortyzacji podlegają nie tylko nieruchomości w kraju, amortyzacja nieruchomości położonej za granicą również jest możliwa!

13 stycznia 2022

Dzień wolny na szczepienie - kto może skorzystać?

Czy pracownikowi przysługuje dzień wolny na szczepienie przeciwko COVID-19? Z jakich uprawnień może skorzystać w takiej sytuacji? Czy pracodawca jest zobowiązany do przyznawania profitów z tego tytułu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

13 stycznia 2022

Ulga sponsoringowa w PIT dla wspierających sport, edukację i kulturę

Nowa ulga sponsoringowa daje przedsiębiorcom możliwość odliczenia 50% kosztów związanych z działalnością kulturalną i sportową w zeznaniu rocznym. Ma ona sprawić, by wspieranie działalności w tych obszarach stało się atrakcyjniejsze. Dowiedz się więcej!

13 stycznia 2022

Zwrot PCC przy zerwaniu umowy - kiedy jest możliwy?

Kupujący nabywając od osoby prywatnej nieruchomość zobowiązany jest do uregulowania z tytułu tego zdarzenia podatku od czynności cywilnoprawnych. Czy jest możliwy zwrot PCC przy zerwaniu umowy o zakup nieruchomości? W artykule analizujemy ten przypadek!

13 stycznia 2022

Wprowadzenie rocznego okresu rozliczeniowego jest opłacalne!

Wprowadzenie rocznego okresu rozliczeniowego w określonych przypadkach może być bardzo opłacalne. Jednak należy przy tym pamiętać o wielu zmiennych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy wprowadzić dłuższy okres rozliczeniowy!

13 stycznia 2022

PIT-11 w 2022 roku - terminy i sposoby przesyłania formularzy

Każdy pracodawca, jako płatnik, jest zobowiązany do przekazywania deklaracji PIT-11 swoim pracownikom oraz urzędowi skarbowemu. Jakie są obowiązujące terminy na dostarczenie deklaracji w 2021 roku oraz jak dokonać jej wysyłki? Przeczytaj i sprawdź!

13 stycznia 2022

Zgłoszenie wspólnika do ZUS-u

Czy wspólnik spółki jest zobowiązany do opłacania składek ZUS? Czy ma on prawo do korzystania ulg przewidzianych dla przedsiębiorców? Jakie deklaracje powinien przekazać do ZUS? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak wygląda zgłoszenie wspólnika do ZUS-u!

13 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów