0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-06-24

Artykuły:

Sprzedaż spółki jawnej na gruncie PIT i VAT

Mówiąc o sprzedaży spółki jawnej, mamy na myśli sytuację, w której dochodzi do zbycia posiadanych przez wspólnika udziałów w niej. W jaki sposób rozliczyć sprzedaż spółki jawnej? Czy sprzedaż podlega opodatkowaniu PIT i VAT? Przeczytaj i sprawdź!

24 czerwca 2022

Czynsz za najem mieszkania w innej miejscowości w kosztach podatkowych

Niektórzy lekarze zmuszeni są podjąć się pracy poza miejscem zamieszkania, co rodzi wydatek w postaci czynszu za najem mieszkania w innej miejscowości. Czy lekarz może uwzględnić czynsz za najem mieszkania w innej miejscowości w kosztach? Przeczytaj

24 czerwca 2022

Czy wiesz kto kryje się za Poradnikiem Przedsiębiorcy?

Codziennie nasz portal - Poradnik Przedsiębiorcy, dociera do ok. 6 milionów czytelników. Jednak mało osób wie, kto jest twórcą naszych treści. Dowiedz się, czym zajmuje się WINS Wydawnictwo!

24 czerwca 2022

Nietrzeźwy pracownik - jakie konsekwencje?

Część pracodawców zapewne miała okazję spotkać się z sytuacją, kiedy do pracy przychodzi nietrzeźwy pracownik. Zdarzają się również sytuacje, kiedy alkohol jest spożywany na terenie zakładu pracy. Co na ten temat mówią przepisy? Przeczytaj!

24 czerwca 2022

Reklamacja usług księgowych przez klienta biura rachunkowego

W przypadku błędnie wykonanej usługi przez biuro rachunkowe, klient ma możliwość złożenia reklamacji wskazując swoje roszczenia. Czego może dotyczyć reklamacja usług księgowych oraz w jakim czasie powinna ona zostać rozpatrzona? Odpowiadamy w artykule!

24 czerwca 2022

Domena internetowa - sposoby ochrony oraz zagrożenia

Obecnie to Internet jest największą oraz najważniejszą platformą marketingową. Konsumenci nie zdają sobie sprawy z procesów tam działających, podejmując lekkomyślne decyzje. W artykule omówimy czym jest domena internetowa oraz w jaki sposób ją chronić

24 czerwca 2022

Zawieszenie działalności opodatkowanej ryczałtem ewidencjonowanym

Zawieszenie działalności opodatkowanej ryczałtem ewidencjonowanym jest możliwe, jednak może ono generować konsekwencje, które powodują pewne ograniczenia. Jakie prawa i obowiązki posiada przedsiębiorca, który decyduje się zawiesić działalność? Sprawdź!

24 czerwca 2022

Urlop macierzyński zleceniobiorcy – w jakim wymiarze przysługuje?

Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenie mają możliwość skorzystania z podobnych uprawnień związanych z rodzicielstwem co pracownicy. Przez jaki czas trwa urlop macierzyński zleceniobiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

24 czerwca 2022

Urlop wypoczynkowy młodocianego w okresach nieferyjnych wolnych od nauki

Urlop wypoczynkowy powinien być dla pracowników młodocianych czasem odpoczynku zarówno od pracy, jak i od szkoły. W jakich okresach można udzielić urlopu pracownikom młodocianym? Jaki jest jego wymiar? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

24 czerwca 2022

Wniosek o kontrolę zwolnienia lekarskiego pracownika – darmowy wzór do pobrania

Kiedy należy złożyć wniosek o kontrolę zwolnienia lekarskiego pracownika oraz jakie dane należy umieścić we wniosku o kontrolę? Przeczytaj artykuł, poznaj odpowiedzi na powyższe pytania oraz pobierz wzór wniosku OL-2!

24 czerwca 2022

Zatrudnienie u dwóch pracodawców a urlop wypoczynkowy

Równoległe zatrudnienie u dwóch pracodawców powoduje, że pracownikowi przysługuje urlop wypoczynkowy odrębnie z każdego stosunku pracy. Jeżeli kolejne zatrudnienie miało miejsce w trakcie roku, urlop nalicza się proporcjonalnie. Przeczytaj o tym!

24 czerwca 2022

Do jakich ubezpieczeń powinien zgłosić się niepełnosprawny przedsiębiorca?

Niepełnosprawny przedsiębiorca ma prawo starać się o refundację składek ZUS z PEFRON ale również może korzystać z ulg w składkach. Przeczytaj artykuł i dowiedź się z jakich ulg w opłacaniu składek skorzysta niepełnosprawny przedsiębiorca!

24 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów