Artykuły z dnia: 2022-06-28

Artykuły:

Przedsiębiorco, ważny wniosek tylko do końca czerwca – US-9!

Nieterminowe opłacenie składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe lub opłacanie niepełnej kwoty do końca 2021 roku skutkowało ustaniem ubezpieczenia. Wniosek US-9 złożony w odpowiednim terminie pozwala zachować ciągłość ubezpieczenia. Przeczytaj!

28 czerwca 2022

Przejście z podatku liniowego na skalę po zakończonym 2022 roku

Do kiedy muszę zgłosić przejście z podatku liniowego na skalę jeżeli chce się rozliczać na zasadach ogólnych za 2022 rok?

28 czerwca 2022

Blokada rachunku bankowego – kiedy bank ma do tego prawo?

Większość ludzi wierzy, że środki pieniężne przechowywane na rachunku bankowym należą do właściciela konta. Czy na pewno tak jest? Niekoniecznie. Sprawdź, kiedy może nastąpić blokada rachunku bankowego i zamrożenie wpłaconych środków!

28 czerwca 2022

Najem powierzchni reklamowej na stronie internetowej – czy można stosować ryczałt?

Media społecznościowe, strony internetowe to narzędzia, które to służą do pozyskania klientów. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców decyduje się udostępniać miejsca reklamowe. Sprawdź, czy najem powierzchni reklamowej można opodatkować ryczałtem?

28 czerwca 2022

Badania techniczne z opóźnieniem a odliczenie 100% VAT

Podatnicy użytkując auto na potrzeby działalności mają możliwość odliczenia podatku VAT od kosztów użytkowania i eksploatacji w 50% lub 100%. Badania techniczne z opóźnieniem a odliczenie 100% VAT - czy to możliwe? Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić!

28 czerwca 2022

Wyodrębniona jednostka organizacyjna jako pracodawca

Wyodrębniona jednostka organizacyjna może być rozwiązaniem, które pozwoli na decentralizację zarządzania sprawami zatrudnienia, co przysłuży się podejmowaniu bardziej racjonalnych decyzji w tym zakresie. Jakie warunki musi ona spełnić, by móc zatrudniać?

28 czerwca 2022

Różnice kursowe na ryczałcie ewidencjonowanym - kiedy występują?

Podatnicy maja obowiązek rozliczania różnic kursowych. Również rozliczając się rycz ryczałtem jest ten obowiązek. Jednak różnice kursowe na ryczałcie ewidencjonowanym rozlicza się nieco inaczej, zwłaszcza ujemne różńcie kursowe. Wyjaśniamy, jak rozliczać!

28 czerwca 2022

Składki ZUS w przypadku początkujących przedsiębiorców

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą mają prawo do skorzystania z ulgi dotyczącej wysokości składki ZUS. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się ile obecnie wynoszą składki ZUS. Dowiedz się więcej na temat składek ZUS nowego przedsiębiorcy!

28 czerwca 2022

Składki ZUS przedsiębiorcy pracującego na etacie

Przedsiębiorcy czasem decydują się także na pracę na etacie. Muszą jednak pamiętać, że jednoczesne wykonywanie działalności oraz pracowanie na etacie może mieć wpływ na kształtowanie się wysokości składki ZUS przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej!

28 czerwca 2022

Zapomoga z kasy zapomogowo-pożyczkowej – czy jest objęta egzekucją?

Jednym z celów działania kasy zapomogowo-pożyczkowej jest udzielanie jej członkom pomocy materialnej w formie nieoprocentowanych pożyczek. Czy zapomoga z kasy zapomogowo-pożyczkowej jest objęta egzekucją? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

28 czerwca 2022

Windykacja twarda w biurze rachunkowym

Bura rachunkowe często zmagają się z nierzetelnym klientem, który nie spłaca nieuregulowanych faktur za wykonane usługi. Windykacja polega na odzyskiwaniu niezapłaconych należności. Sprawdź, czy w takim przypadku konieczna jest windykacja twarda?

28 czerwca 2022

Amortyzacja samochodu osobowego firmowego

Kiedy samochód osobowy może stanowić środek trwały firmy? Jakie są metody amortyzacji? Zobacz, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i czy przy wyborze amortyzacji istotny jest fakt, że samochód był używany lub eksploatowany w trudnych warunkach!

28 czerwca 2022

Nocleg ze śniadaniem w podróży przedsiębiorcy - jak rozliczyć?

Nocleg ze śniadaniem w podróży przedsiębiorcy może stanowić problem podczas rozliczania wydatków związanych z tą podróżą. Sprawdź, jak prawidłowo rozliczyć podróż służbową w sytuacji, gdy usługa hotelowa i wyżywienie są ujęte na jednej pozycji faktury!

28 czerwca 2022

Usługi gastronomiczne i cateringowe - prawo do odliczenia VAT

Czy usługi gastronomiczne i cateringowe to jedno i to samo? Jakie są miedzy nimi różnice i jak rozpoznać czy mamy do czynienia z usługa gastronomiczną czy cateringową? Która z wymienionych usług daje prawo do odliczenia VAT i czy stanowią koszt? Sprawdź!

28 czerwca 2022

Jak naliczać 40 Euro rekompensaty za opóźnienie w płatności

Prowadzisz własną działalność i masz problem ze ściąganiem należności? Możesz ubiegać się o 40 euro rekompensaty z tytułu zwłoki w płatnościach kontrahentów! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy przysługuje rekompensata i jak ją przeliczać!

28 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów