Artykuły z dnia: 2022-06-29

Artykuły:

Co zabrać w podróż samochodem: niezbędne akcesoria

Wybierając się w długą podróż samochodem należy pamiętać aby zabrać ze sobą rzeczy, które mogą okazać się niezbędnę. Przeczytaj artykuł i dowiedz się co powinieneś zabrać w długą podróż samochodową.

29 czerwca 2022

Zasiłki dla mam niepracujących oraz inne świadczenia rodzinne

Opieka na dzieckiem obejmuje sobą między innymi wymiar finansowy. Co w sytuacji gdy rodziców bezrobotnych nie stać na utrzymanie rodziny? Jakie są dostępne zasiłki dla mam niepracujących oraz z jakich świadczeń mogą korzystać rodziny w potrzebie? Sprawdź!

29 czerwca 2022

Zakup budynku mieszkalno-usługowego a podatek VAT - jak rozliczyć?

Podatnicy dokonujący zakupu nieruchomości z przeznaczeniem mieszkalno-usługowym mają często problem z poprawnym rozliczeniem tej transakcji na gruncie podatku od towarów i usług. Sprawdź, jak rozliczyć zakup budynku mieszkalno-usługowego a podatek VAT!

29 czerwca 2022

Eksport towarów partiami - jak rozliczać VAT?

Wielu podatników ma problem z wyborem odpowiedniej stawki VAT w transakcja zagranicznych, czyli świadczenia usług lub wywozu towarów poza granice kraju. W tym artykule omawiamy rozliczenie VAT, gdy ma miejsce eksport towarów partiami. Dowiedz się więcej!

29 czerwca 2022

Kiedy ma miejsce naruszenie dobrego imienia firmy?

Każdy przedsiębiorca dokonuje wszelkich starań aby zadbać o renomę swojego przedsiębiorstwa. Niekiedy jednak w wyniku nieuczciwych praktyk środowiska następuje naruszenie dobrego imienia firmy. Sprawdziliśmy, zatem jak skutecznie bronić dobrego imienia!

29 czerwca 2022

Fałszowanie ewidencji czasu pracy

Ewidencja czasu pracy powinna odzwierciedlać faktycznie przepracowane przez pracownika godziny oraz zawierać informacje o nieobecnościach. Co w sytuacji, kiedy pojawią się w niej błędy? Sprawdź, co grozi za fałszowanie ewidencji czasu pracy!

29 czerwca 2022

Świadczenia rzeczowe dla pracowników oraz ubiór służbowy – rozliczenie w PIT

Istnieją różnego rodzaju świadczenia rzeczowe przysługujące pracownikom. Od ich charakteru zależy sposób opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Które świadczenia przyznawane pracownikom podlegają zwolnieniu z PIT? Przeczytaj artykuł!

29 czerwca 2022

Zwolnienie z vat w kolejnej działalności gospodarczej

W toku prowadzonej działalności może dojść do konieczności zawieszenia działalności czy jej zamknięcia. Przy ponownym otwarciu działalności, wątpliwa jest kwestia czy przysługuje zwolnienie z vat w kolejnej działalności gdy takie zwolnienie przysługiwało.

29 czerwca 2022

Ile ważne jest skierowanie na badania lekarskie?

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest wysłanie pracownika na wstępne badania lekarskie do lekarza medycyny pracy. W tym celu musi wystawić pracownikowi skierowanie na badania lekarskie. Sprawdź, ile ważne jest skierowanie na badania lekarskie?

29 czerwca 2022

Czy pracownikowi przysługuje urlop wypoczynkowy za niepełny miesiąc pracy?

W jakim przypadku pracownikowi przysługuje urlop wypoczynkowy za niepełny miesiąc pracy? Nasz ekspert odpowiada!

29 czerwca 2022

Praca w szczególnych warunkach - kto może liczyć na wcześniejszą emeryturę?

Osobom, które pracują w szkodliwych warunkach przysługują różne przywileje. Jednym z nich jest prawo do wcześniejszej emerytury. Jednak praca w szczególnych warunkach lub szczególnym charakterze musi posiadać pewne cechy, aby została za taką uznana!

29 czerwca 2022

Zmiana formy opodatkowania – analiza opłacalności

Czy wiesz, jak zmiana formy opodatkowania wpływa na wysokość podatku dochodowego? Polski Ład 2.0. wprowadza możliwość przejścia z ryczałtu na skalę podatkową w trakcie roku lub koniec roku. Sprawdź, która opcja jest bardziej opłacalna na przykładzie!

29 czerwca 2022

Dochód a przychód - jaka jest między nimi różnica?

Nie każdy wie, że dochód i przychód oznaczają coś innego. Należy jednak pamiętać, że pojęcia te mają istotne znaczenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaka jest różnica między określeniem dochód a przychód.

29 czerwca 2022

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych spoza Unii Europejskiej a VAT

Jaką stawką VAT powinnam opodatkować sprzedaż na rzecz osób fizycznych spoza Unii Europejskiej?

29 czerwca 2022

Faktura do paragonu dla osoby prywatnej nieprowadzącej działalności

Czy faktura do paragonu musi zostać wystawiona na żądanie nabywcy nawet jeżeli nie zawiera jego numeru NIP?

29 czerwca 2022

Opodatkowanie ryczałtem usług montażu i serwisowania instalacji elektrycznych w ramach prowadzonej działalności

Zastanawiasz się nad założeniem działalności w ramach której będą wykonywane usługi montażu instalacji elektrycznych wraz z ich serwisowaniem. Sprawdź, czy opodatkowanie ryczałtem usług montażu i serwisowania instalacji elektrycznych będzie możliwe.

29 czerwca 2022

Urząd Skarbowy może zajrzeć na rachunek bankowy podatnika

Podatnicy powinni być świadomi tego, że urząd skarbowy może w każdej chwili zajrzeć do posiadanych przez nich rachunków bankowych. Jaka jest procedura kontroli urzędu skarbowego? Kiedy urząd może uzyskać dostęp na rachunek bankowy podatnika? Sprawdź!

29 czerwca 2022

Zadatek a zaliczka - jakie są różnice i co lepiej zabezpiecza?

Zadatek a zaliczka - jakie są różnice, co jest bardziej korzystne? Co przepada, a co trzeba zwrócić? Co lepiej zabezpiecza wykonanie umowy? Wyjaśniamy w danym artykule, czym się różnią zaliczka i zadatek i kiedy warto je stosować.

29 czerwca 2022

Zaliczka na podatek dochodowy - zasady opłacania

Zaliczka na podatek dochodowy może wywoływać niepokój wśród początkujących przedsiębiorców. Jaki jest termin opłacania zaliczki na podatek dochodowy? Czy trzeba składać deklarację? Poznaj szczegółowe zasady opłacania zaliczki na podatek dochodowy!

29 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów