Artykuły z dnia: 2022-06-27

Artykuły:

Konferencja Cyfrowa Transformacja w Biznesie. Jak rozpocząć proces zmiany i zadbać o rozwój technologiczny firmy?

Już 30 czerwca odbędzie się wydarzenie online Cyfrowa Transformacja w Biznesie! Analityka danych, digitalizacja procesów czy automatyzacja to tylko część z tematów, które zostaną poruszone. Dowiedz się więcej i zapisz się już dziś!

27 czerwca 2022

Jak stworzyć własną stronę WWW?

Dotarcie do nowych klientów w przypadku niektórych biznesów może być tylko możliwe za pośrednictwem internetu. Czy wiesz jak stworzyć własną stronę WWW, która przyciągnie nowych odbiorców i stanie się twoją wizytówką? Przeczytaj nasz artykuł!

27 czerwca 2022

Nabycie nieruchomości przez spółkę od członka zarządu - czy jest możliwe?

W praktyce spółka, która posiada osobowość prawną może wchodzić w posiadanie praw i zaciągać obowiązki. Czy spółka może nabywać obowiązki? Czy nabycie nieruchomości przez spółkę od członka zarządu jest możliwe? Jak rozliczyć taki zakup? Sprawdź!

27 czerwca 2022

Wypłata dywidendy rzeczowej a podatek PCC

Umowa sprzedaży nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem PCC. Co jednak, gdy ma miejsce wypłata dywidendy rzeczowej np. w formie mieszkania. Czy również podlega opodatkowaniu PCC? Sprawdź, jak rozliczyć dywidendę niepieniężną!

27 czerwca 2022

Urlop wychowawczy w raporcie imiennym ZUS RSA

Urlop wychowawczy udzielony może być obojgu rodzicom. Jakie warunki trzeba spełnić, aby z niego skorzystać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób wykazywać taką przerwę w świadczeniu pracy w deklaracjach rozliczeniowych ZUS!

27 czerwca 2022

Podwyższenie podstawy ubezpieczenia chorobowego

Czy możliwe jest podwyższenie podstawy ubezpieczenia chorobowego? Czy w takim wypadku przedsiębiorca będzie płacił wyższe składki na ubezpieczenie społeczne dzięki czemu zasiłek chorobowy będzie wyższy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 czerwca 2022

Ulga dla klasy średniej – dla kogo i jak wyliczyć?

Ulga dla klasy średniej będzie polegać na zmniejszeniu podstawy opodatkowania o określoną kwotę. Kwota ta będzie wyliczana na podstawie wzoru. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat sposobu naliczania ulgi dla klasy średniej!

27 czerwca 2022

Nielegalne zatrudnienie – konsekwencje dla pracodawcy

Od dnia 1 stycznia 2022 roku to wyłącznie pracodawca ponosi pełną odpowiedzialność za nielegalne zatrudnienie pracownika. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat konsekwencji zatrudniania na czarno oraz płacenia pod stołem. Sprawdź to!

27 czerwca 2022

Składki ZUS przedsiębiorcy z uwzględnieniem wszystkich ulg

Niezależnie od tego, czy pierwszy raz zakładasz działalność gospodarczą, czy masz już wieloletnie doświadczenie na rynku – warto wiedzieć, ile będą wynosiły Twoje składki ZUS przedsiębiorcy oraz jakie masz możliwości ich wyboru. Sprawdź!

27 czerwca 2022

Uregulowanie zobowiązania w formie rzeczowej a przychód podatkowy

Przedsiębiorca może przyjąć zapłatę od klienta za zobowiązanie w różnej formie. Jednak czy uregulowanie zobowiązania w formie rzeczowej przez kontrahenta będzie powodować powstanie przychodu po stronie sprzedawcy? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

27 czerwca 2022

Darowizna samochodu osobowego po wykupie z leasingu na cele prywatne

Obecne sprzedaż samochodu wycofanego z działalności, przed upływem 6 lat skutkuje opodatkowanym tej sprzedaży w działalności. Wyjaśniamy, jakie zobowiązania podatkowe powoduje darowizna samochodu osobowego po wykupie z leasingu na cele prywatne. Sprawdź!

27 czerwca 2022

Zmiana formy opodatkowania w trakcie roku lub na koniec roku a Polski Ład 2.0

W związku z nowelizacją Polskiego Ładu wielu przedsiębiorców ma wątpliwości co do wyboru opodatkowania w 2022 roku. Kiedy zmiana formy opodatkowania w trakcie roku jest możliwa, a kto może zmienić formę opodatkowania za 2022 rok na początku 2023 roku?

27 czerwca 2022

Zmiany w składce zdrowotnej od lipca 2022 roku a Polski Ład

Ustawodawca wprowadza kolejne zmiany w składce zdrowotnej od lipca 2022 roku w ramach Polskiego Ładu. Stosując ryczałt lub podatek liniowy możliwe jest odliczenie zapłaconej składki zdrowotnej obniżając tym samym zaliczkę na podatek dochodowy!

27 czerwca 2022

Progi podatkowe 2022 po zmianach Polskiego Ładu

Podatnicy którzy wybrali jako formę opodatkowania skalą podatkową stosują dwie stawki podatku w zależności od wysokości uzyskanego dochodu. Polski Ład wprowadził zmiany w wysokości stawek podatku. Dowiedz się, jak kształtują się progi podatkowe 2022!

27 czerwca 2022

Skala podatkowa – nowy próg podatkowy i kwota wolna a Polski Ład

Skala podatkowa jest jedną z najchętniej wybieranych form opodatkowania działalności. Polski Ład, który stał się faktem dla podatników wprowadził istotne zmiany w opodatkowaniu skalą podatkową. Sprawdź, jak zmieniła się wysokość I progu oraz kwoty wolnej!

27 czerwca 2022

Jednorazowa amortyzacja czy bezpośrednie zaliczenie wydatku w koszty

W sytuacji, gdy przedsiębiorca zakupił samochód o wartości poniżej 10000 zł, może wydatek ten zaliczyć bezpośrednio w koszty lub amortyzować go. Sprawdź, czy jednorazowa amortyzacja jest korzystniejsza od bezpośredniego zaliczenia wydatku w koszty firmy!

27 czerwca 2022

Sprzedaż z pominięciem kasy - jakie konsekwencje?

Każda sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych powinna być zarejestrowana na kasie fiskalnej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie konsekwencje niesie za sobą sprzedaż z pominięciem kasy!

27 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów