0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Okresy niewykonywania pracy wliczane do czasu pracy

Prawo pracy zawiera liczne przepisy odnoszące się do okresów wykonywania pracy, które są wliczane do czasu pracy. Czy okresy niewykonywania pracy są zawsze wliczane do czasu pracy? Kiedy pracownik ma prawo do pensji? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się!

12 maja 2023

Prawo pracy

Szkolenie zleceniobiorcy finansowane przez pracodawcę - czy jest przechodem?

Osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych mogą zostać wysłane na szkolenia finansowane przez podmiot zatrudniający. Czy szkolenie zleceniobiorcy finansowane przez pracodawcę, stanowi przychód pracownika? Przeczytaj i poznaj odpowidź!

11 maja 2023

Ubezpieczenie ZUS

Wypadek niani - co zrobić?

Niania podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu wypadkowemu bez względu na podstawę swojego zatrudnienia. Czy wypadek niani wiąże się z wypłatą zasiłku? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się czy niania otrzyma wynagrodzenia za czas choroby!

9 maja 2023

Prawo gospodarcze

Wynagrodzenie płatnika za pobór podatków

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wynagrodzenie płatnika przysługuje płatnikowi, który terminowo opłaca podatki. Stanowi ono rekompensatę finansową z tytułu wykonywania szeregu czynności mających na celu obliczenie i potrącenie należnego podatku.

28 kwietnia 2023

Prawo gospodarcze

Pełnomocnictwo pocztowe - jakie ma zastosowanie?

Pełnomocnictwo pocztowe to udzielenie zgody na odbieranie przesyłek przez inną, upoważnioną osobę. Może być szczególnie przydatne w przypadku wyjazdu, gdy odbiorca nie jest w stanie sam odebrać nadanych przesyłek. Wyjaśniamy, jak go udzielić!

27 kwietnia 2023

Księgowość firm

Czy obniżenie odsetek od zaległości podatkowych jest możliwe?

Odsetki za zwłokę naliczane są od dnia następującego po dniu upływu terminu płatności. Czy w przypadku płatności podatku możliwe jest obniżenie odsetek od zaległości podatkowych? Jak to wygląda w sytuacji odsetek za zwłokę wobec ZUS-u?

27 kwietnia 2023

Prawo pracy

Umowa o pracę na czas określony w kontekście limitu umów

Przepisy Kodeksu pracy przewidują możliwość zawierania umów o prace na czas określony. Ważne jednak aby przestrzegać limitu ilości takich umów. Sprawdźmy co głosi orzecznictwo w sprawie limitu umów kiedy zawarta jest umowa o pracę na czas określony!

27 kwietnia 2023

Prawo gospodarcze

RegTech – czym jest i jak może obniżyć koszty prowadzenia firmy?

RegTech, czyli technologie regulacyjne. W Polsce jeszcze mało popularne. Co dobrego mogą wnieść do prowadzonej działalności gospodarczej? Czy jesteśmy gotowi na wprowadzenia sztucznej inteligencji w naszych biznesach? Na pytania odpowiadamy w artykule!

26 kwietnia 2023

Prawo spółek

Zasady wynagradzania członków zarządu - najważniejsze informacje

Rada nadzorcza i zarząd to organy występujące w spółkach prawa handlowego. Członkowie tych organów zwykle otrzymują za swoją pracę wynagrodzenie. Czy pełnienie funkcji członka zarządu musi być odpłatne? Jakie są zasady wynagradzania członków zarządu?

25 kwietnia 2023

Prawo gospodarcze

Zielone znaki towarowe - gdzie znajdują zastosowanie?

Znak towarowy to bardzo ważny element każdego przedsiębiorstwa handlowego. Pozwala on na rozróżnienie na rynku towarów oferowanych przez daną firmę od towarów konkurencji. Jednym z dostępnym rodzajów są zielone znaki towarowe. Sprawdź, kiedy je stosować!

24 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów