0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prowadzę biuro

Kontrola podatkowa klienta biura rachunkowego

Kontrola podatkowa może spotkać każdego przedsiębiorcę, nawet, jeżeli wypełniał on prawidłowo swoje obowiązki względem urzędu skarbowego. Czy wiesz, na jaką pomoc w przypadku kontroli podatkowej może liczyć podatnik ze strony biura rachunkowego?

23 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Jak odbywa się zaskarżanie decyzji ZUS-u?

Przedsiębiorca ma prawo do zaskarżenia wydanej wobec niego decyzji ZUS-u. Czy w tym celu musi wnieść odwołanie do sądu? Jak odbywa się zaskarżanie decyzji ZUS-u? O czym należy pamiętać? Przeczytaj i dowiedz się więcej w tym temacie!

14 grudnia 2022

Prawo gospodarcze

Reprezentacja w sądzie w postepowaniu cywilnym lub karnym

Dowiedz się, na czym polega reprezentacja w sądzie w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Czy przedsiębiorca może sam siebie reprezentować czy ma obowiązek ustanowić pełnomocnika? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

9 grudnia 2022

Prawo spółek

Ustne porozumienia stron – kiedy są skuteczne?

Czy wiesz, jakie wyróżnia się formy czynności prawnych? Sprawdź, czy ustne porozumienia stron mają wiążąca moc prawną i w jakich przypadkach mogą być wykorzystywane. Przeczytaj artykuł i poznaj zasady zawierania porozumień w formie ustnej na przykładach!

8 grudnia 2022

Prawo spółek

Księgowość spółki z o.o. oraz prostej spółki akcyjnej

Czy wiesz, na czym poleca księgowość spółki z o.o. oraz prostej spółki akcyjnej? Dowiedz się, jakie są różnice między księgowością tych dwóch rodzajów spółek i jakie są cechy charakterystyczne każdej z nich. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

7 grudnia 2022

Prawo spółek

Ile kosztuje podział spółki z o.o. i jak tego dokonać?

Czy wiesz, jak przeprowadzić podział spółki z o.o. i z jakimi kosztami się to wiąże? Dowiedz się, jak przygotować finansowo swoją firmę przed podziałem i czy wydatki na obsługę prawną i księgowo-podatkową można ująć jako koszty uzyskania przychodów.

6 grudnia 2022

Prawo spółek

Prosta spółka akcyjna - wady i zalety

Czy wiesz, jakie wady i zalety ma prosta spółka akcyjna? Dowiedz się, dla kogo ta forma prowadzenia działalności gospodarczej jest najbardziej optymalna podatkowo i czy od umowa spółki powoduje obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilno-prawnych!

5 grudnia 2022

Prawa i obowiązki

Czy biuro nieruchomości musi posiadać jakiekolwiek licencje?

Biuro nieruchomości świadczy usługi pośrednictwa w obrocie różnego rodzaju nieruchomościami, m.in. gruntami, budynkami, lokalami. Czy w związku z wykonywaną działalnością biuro nieruchomości zobowiązane jest do posiadania jakichkolwiek licencji? Sprawdź!

2 grudnia 2022

Prawo pracy

Zmiana nazwy pracodawcy – czy wymaga modyfikacji dokumentów kadrowych?

Czy zmiana nazwy pracodawcy będzie wymagała modyfikacji całej dokumentacji przedsiębiorstwa? Czy wymagane jest modyfikowanie dokumentów, które istniały przed omawianą zmianą – czy mogą one pozostać w swoim starym brzmieniu? Przeczytaj w naszym artykule!

23 listopada 2022

Prawo pracy

Czym jest samozatrudnienie i jakie obowiązki ma samozatrudniony?

Samozatrudnienie to wykonywanie pracy na własną rzecz i we własnym imieniu. Uprawnienia i obowiązki samozatrudnionego są w zasadzie rozłożone równomiernie. Jakie są wady i zalety samozatrudnienia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów