0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Bezpłatne praktyki studenckie a porozumienie z uczelnią

Czy bezpłatne praktyki studenckie odbywają się zawsze na podstawie porozumienia pomiędzy uczelnią wyższą a podmiotem oferującym możliwość odbywania praktyki? Czy zawsze student sam może podpisać umowę o praktyki? Przeczytaj w naszym artykule!

7 września 2023

Prawo pracy

Umowa o pracę i kontrakt menedżerski z jedną osobą

Czy umowa o pracę i kontrakt menedżerski z tym samym pracownikiem jest możliwe? Co na ten temat mówią przepisy? Jak rozróżnić zakres zadań w obu umowach? Czy dochodzi do zbiegu tytułu ubezpieczeń? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 września 2023

Środki trwałe

Amortyzacja wydzielonej części biurowej budynku mieszkalnego - warto wiedzieć!

Środki trwałe w tym nieruchomości wykorzystywane do prowadzenia działalności po jakimś czasie się zużywają. Czy w takim przypadku należy dokonać zmiany lokalu? Czym możliwa jest amortyzacja wydzielonej części biurowej budynku mieszkalnego? Dowiedz się!

5 września 2023

Prawo pracy

Wniosek o zmianę rodzaju umowy o pracę - kto może go złożyć?

Umowa o pracę to zgodna wola obu stron umowy o zawarcie stosunku pracy. Oznacza to, że pracowników również ma wpływ na rodzaj umowy. Przepisy nie zabraniają, aby pracownik złożył wniosek o zmianę rodzaju umowy o pracę. Jak to zrobić? Przeczytaj!

4 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Ulga na start a zgłoszenie z błędnym kodem

Ulga na start to ulga dla nowych przedsiębiorców, która w okresie pierwszych 6 miesięcy zwalnia z opłacania składek społecznych. Co jednak jeśli przedsiębiorca dokona błędnego zgłoszenia w ZUS? Czy ulga na start mu przepadnie? Sprawdź!

31 sierpnia 2023

Prawo pracy

Czym jest samozatrudnienie i jakie obowiązki ma samozatrudniony?

Samozatrudnienie to wykonywanie pracy na własną rzecz i we własnym imieniu. Uprawnienia i obowiązki samozatrudnionego są w zasadzie rozłożone równomiernie. Jakie są wady i zalety samozatrudnienia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

31 sierpnia 2023

Prowadzę biuro

Zakaz konkurencji w biurze rachunkowym - czy jest możliwy?

Współpraca z biurem rachunkowym odbywa się w oparciu o prawidłowo sporządzoną umowę. Czy możliwy jest zakaz konkurencji w biurze rachunkowym? Na czym polega umowny zakaz konkurencji i w jakich sytuacjach może mieć zastosowanie? Wyjaśniamy w artykule!

25 sierpnia 2023

Prawo gospodarcze

Przymus adwokacko-radcowski - czy obowiązuje przedsiębiorców?

Przymus adwokacko-radcowski polega na konieczności korzystania z pomocy adwokata lub radcy prawnego w niektórych postępowaniach sądowych. Czy wiesz, kiedy taki przymus może mieć miejsce? Czy obejmuje on również przedsiębiorców? Wyjaśniamy w artykule!

24 sierpnia 2023

Prawo pracy

Ustne rozwiązanie stosunku pracy - czy to możliwe?

Dobrą praktyką jest, aby wypowiedzenie umowy o pracę zostało odpowiednio udokumentowane. Ustne rozwiązanie stosunku pracy przynosi takie same skutki jak zakończenie współpracy poprzez wręczenie jednej ze stron odpowiedniego pisma? Przeczytaj i sprawdź!

24 sierpnia 2023

Prawo pracy

Świadectwo pracy a kilka umów w tym samym zakładzie pracy

Po zakończeniu umowy o prace, pracodawca ma obowiązek przekazać pracownikowi świadectwo pracy. Jak prawidłowo sporządzić ten dokument kiedy w trakcie zatrudnienia pracownik miał kilka umów w jednym zakładzie pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

24 sierpnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów