0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Dla Pracownika

Wymeldowanie i zameldowanie – czy można to zrobić za jednym razem?

Obowiązek meldunkowy w Polsce dotyczy obywateli polskich oraz cudzoziemców. Sprawdź w jaki sposób można wymeldować się z mieszkania i czy wiąże się to z koniecznością zameldowania. Czy wymeldowanie i zameldowanie można łączyć w jednym czasie?

9 czerwca 2025

Sprawozdawczość

Kto musi przesyłać sprawozdania finansowe do PFRON?

Prowadzenie firmy to także obowiązki sprawozdawcze. Czy wiesz, kiedy należy przesłać sprawozdania finansowe do PFRON? Sprawdź, kogo dotyczy ten obowiązek i jak prawidłowo dopełnić wszystkich formalności. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

9 czerwca 2025

Prawo pracy

Wypowiedzenie, rozwiązanie, wygaśnięcie umowy - na czym polega różnica?

Wypowiedzenie, rozwiązanie, wygaśnięcie umowy - to pojęcia często używane zamiennie. Jednak czy słuszenie? Czym różni się zakończenie umowy w jeden z podanych sposobów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 czerwca 2025

Prawo gospodarcze

Służebność a prawo służebnika do wynajmu lub użyczenia mieszkania

Prawo rzeczowe reguluje kwestie prawa własności, ale i również tzw. ograniczone prawa rzeczowe, do których zaliczana jest służebność. Czym jest służebność? Czy osoba uprawniona ma prawo do wynajęcia lub użyczenia mieszkania? Sprawdź!

5 czerwca 2025

Prawo gospodarcze

Umowa darowizny - czy spółka może jej udzielić?

Umowa darowizny jest sposobem nieodpłatnego przeniesienia własności różnych części majątku. Czy darowizna może zostać zawarta przez osoby prawne? Czy spółki prawa handlowego oraz spółki cywilne mogą zawierać umowy darowizny? Sprawdź w artykule!

5 czerwca 2025

Dla Pracownika

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron a okres wypowiedzenia

Umowę o pracę może rozwiązać każda ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Dopuszczalne jest także rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jakich zasad należy przy tym przestrzegać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 czerwca 2025

Dla Pracownika

Jak udowodnić, że podjęcie pracy w ciąży nie wiąże się z fikcyjnym zatrudnieniem?

Podjęcie fikcyjnego zatrudnienia w ciąży ze względu na przywileje związane z umową o pracę jest często praktykowane przez ciężarne. Rozpoczęcie pracy w ciąży jest szczególnie podejrzane dla ZUS. Jak udowodnić, że podjęcie pracy w ciąży nie jest fikcyjne?

2 czerwca 2025

Dla Pracownika

Ubezpieczenie grupowe w pracowniczym przychodzie

Ubezpieczenie grupowe to rodzaj ubezpieczenia, które obejmuje grupę osób, na przykład pracowników firmy. Zakres ubezpieczenia może obejmować wypadek, chorobę, śmierć lub inwalidztwo. Sprawdź i dowiedz się kto opłaca składki na ubezpieczenie grupowe!

30 maja 2025

Prawo gospodarcze

Dyskryminacja podczas rekrutacji do pracy - jak dochodzić odszkodowania?

Dyskryminacja podczas rekrutacji do pracy w polskim prawie jest ściśle zakazana i dotyczy rekrutacji na każde stanowisko w firmie. Czy kandydat na stanowisko ma prawo dowodzić odszkodowania ze względu wystąpienia dyskryminacji? Sprawdź w artykule!

30 maja 2025

Prawo gospodarcze

Formalne wprowadzenie zadaniowego czasu pracy

Kodeks pracy reguluje różne systemy czasu pracy, do których należy tzw. zadaniowy czas pracy. Czy wprowadzenie zadaniowego czasu pracy pracownikom, którzy są zatrudnieni w innym systemie pracy jest zgodne z przepisami? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

29 maja 2025

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów