0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Opłacanie składek na FP i FS za zleceniobiorców

Obowiązek opłacania składek na FP i FS wynika z zapisów odrębnych aktów prawnych. Stopa procentowa tych składek, przyjęta na dany rok kalendarzowy, określona jest w ustawie budżetowej. Czy opłacanie składek na FP i FS za zleceniobiorców jest obowiązkowe?

10 maja 2023

Prawo pracy

Urlop tacierzyński i ojcowski, gdy matka dziecka nie pracuje

Urlop tacierzyński stanowi część urlopu macierzyńskiego, z którego nie korzysta matka dziecka. Należy zatem odnosić do niego przepisy Kodeksu pracy dotyczące macierzyńskiego. Czy urlop tacierzyński jest możliwy jak matka dziecka nie pracuje? Dowiedz się!

9 maja 2023

Prawo pracy

Procedura kontroli trzeźwości pracowników na nowych zasadach - w 10 krokach

Nowe rozwiązania Kodeksu pracy dotyczące badania stanu trzeźwości pracowników w sposób precyzyjny regulują zasady postępowania w tym zakresie. Jak powinna wyglądać procedura kontroli trzeźwości w firmie? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

8 maja 2023

Prawo pracy

Dokumentacja pracownicza - najnowsze zmiany dotyczące zasad prowadzenia

Ostatnie zmiany w przepisach wykonawczych dotyczących prowadzenia przez pracodawcę dokumentacji związanej ze stosunkiem pracy łączą się z nowymi rozwiązaniami prawnymi wprowadzonymi do Kodeksu pracy. Jak wygląda obecnie dokumentacja pracownicza? Sprawdź!

5 maja 2023

Ubezpieczenie ZUS

Sposób wyliczenia renty - sprawdź!

Przepisy emerytalno-rentowe przewidują możliwość uzyskania prawa do renty. Jaka jest jej wysokość? Od czego zależy? Kto ją może otrzymać i na jakich zasadach? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj sposób wyliczenia renty!

4 maja 2023

Prawo pracy

Czy możliwa jest zmiana rozkładu czasu pracy z inicjatywy pracodawcy?

Rozplanowanie godzin pracy dla pracownika stanowi podstawę organizacji czasu pracy. Czy pracodawca może zmienić z dnia na dzień wcześniej ustalony plan pracy? Przeczytaj i dowiedz się kiedy może nastąpić zmiana rozkładu czasu pracy?

28 kwietnia 2023

Prawo pracy

Paski wynagrodzeń – czy pracodawca musi je udostępnić byłym pracownikom?

Wydawanie dokumentów zwanych potocznie „paskami wynagrodzeń” jest dość popularną praktyką w wielu zakładach pracy. Czy pracodawca musi udostępnić paski wynagrodzeń byłym pracownikom? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

27 kwietnia 2023

Prawo pracy

Przekroczenie progu podatkowego - przy jakich zarobkach?

Z wynagrodzenia pracownika pobierane są składki ZUS a także podatek dochodowy. Wielu pracowników zastanawia się przy jakiej kwocie wynagrodzenia ma miejsce przekroczenie progu podatkowego. Wyjaśniamy wątpliwości w naszym artykule. Przeczytaj!

26 kwietnia 2023

Prawo pracy

Badanie na obecność alkoholu lub środków działających podobnie – przepisy wykonawcze

Pracodawcy dzięki nowelizacji Kodeksu pracy zyskali uprawnienia, aby móc przeprowadzić badanie na obecność alkoholu lub innych podobnie działających środków. W poniższym artykule omawiamy przepisy wykonawcze w tym zakresie. Warto się z nim zapoznać!

25 kwietnia 2023

Prawo pracy

Badania profilaktyczne pracowników – najnowsze zmiany

W ostatnim okresie wprowadzono kilka zmian w przepisach prawa pracy dotyczących badań profilaktycznych pracowników. Czy badania profilaktyczne pracowników są obowiązkowe? Poznaj najnowsze zmiany i najważniejsze aspekty prawne w tym zakresie. Sprawdź!

21 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów