0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Czy napiwki powinny znaleźć się na liście płac?

Kwestia napiwków co do ich kwalifikacji prawnej względem uznania ich za składnik płacowy jest dość niejasna. Czy zatem napiwki powinny zostać umieszczone na liście płac? Rozpatrzmy taką sytuację na przykładzie wyroku Sądu Najwyższego!

10 stycznia 2023

Obowiązki pracownika

Wydawanie wiz krajowych obywatelom Białorusi i Ukrainy przebywającym w Polsce

Szczególnemu trybowi podlega wydawanie wiz krajowych obywatelom Białorusi i Ukrainy przebywającym w Polsce. Na czym konkretnie polega to prawo? Kto i w jaki sposób może starać się o wizę krajową, a także do kogo należy złożyć wniosek. Przeczytaj więcej!

4 stycznia 2023

Prawo pracy

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego a nadgodziny i dodatek nocny

Jak naliczana jest podstawa wymiaru zasiłku chorobowego? Czy przy jej wyliczaniu należy wziąć pod uwagę wypłacone nadgodziny oraz dodatek nocny? Przeczytaj i dowiedz się jak poprawnie ustalić podstawę wymiaru zasiłku chorobowego!

4 stycznia 2023

Prawo pracy

Nagrody i zapomogi dla żołnierzy niezawodowych – kiedy i jak się o nie ubiegać?

Formą zachęty do wstąpienia w szeregi wojskowe dla osób cywilnych z pewnością są nagrody i zapomogi dla żołnierzy niezawodowych. Kto i kiedy może liczyć na wypłatę nagrody czy zapomogi wyjaśniamy w niniejszym artykule!

3 stycznia 2023

Prawo pracy

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2023 roku – jak wpłynie na inne świadczenia?

W 2023 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie dwa razy - od 1 stycznia i od 1 lipca. Będzie miało to swoje odzwierciedlenie w wysokości innych świadczeń przysługujących pracownikom. Dowiedz się więcej czytając artykuł!

2 stycznia 2023

Prawo pracy

Z jakim wyprzedzeniem pracownik powinien otrzymać grafik pracy?

Grafik pracy przekazywany jest osobom zatrudnionym na podstawie stosunku pracy. Harmonogram czasu pracy należy przekazać swoim pracownikom. Pytanie brzmi: w jakim czasie należy przekazać grafik pracy zatrudnionym? Odpowiadamy w artykule!

29 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Odszkodowania powypadkowe – kiedy przysługują oraz ile obecnie wynoszą?

Odszkodowania powypadkowe należą się osobie, która uległa wypadkowi przy pracy lub zapadła na chorobę zawodową. W jakiej postaci wypłacane są świadczenia? Komu i kiedy należy się takie odszkodowanie, a także ile wynosi i jak je wyliczyć? Dowiedz się!

28 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Ślub z pracownikiem na wychowawczym - formalności względem ZUS

Przedsiębiorca może zawrzeć związek małżeński z własnym pracownikiem, przy czym rodzi to określone konsekwencje. Czy ślub z pracownikiem na wychowawczym ma wpływ na dalsze korzystanie z tego urlopu? Jakich formalności dokonać? Sprawdź!

23 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

FP, FS i FGŚP za zleceniobiorcę pracującego także w innej firmie na etacie

Jak należy postąpić w odniesieniu do składek na tzw. fundusze pozaubezpieczeniowe od zleceniobiorcy zatrudnionego także na etacie u innego pracodawcy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej czy należy opłacać FP i FGŚP za zleceniobiorcę!

21 grudnia 2022

Prawo pracy

Zwolnienie z FP po urlopie wychowawczym a kolejny urlop macierzyński

Za osobę zatrudnioną, która powróciła do pracy po wykorzystaniu jednego z urlopów związanych z rodzicielstwem pracodawca nie ma obowiązku opłacać składek na FP. Czy na zwolnienie z FP po urlopie wychowawczym ma wpływ kolejny urlop macierzyński? Sprawdź!

19 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów