Artykuły z dnia: 2022-01-03

Artykuły:

Jak zoptymalizować wyszukiwanie marki czy własnej firmy w Google?

Optymalizowanie wyszukiwania marki jest procesem stałym i jest jednym z elementów profesjonalnej usługi SEO, czyli optymalizacji wyszukiwania w Google. Przeczytaj jak zoptymalizować działania w Google aby Twoja firma znalazła się w pierwszych wynikach.

3 stycznia 2022

Pieczątki firmowe – wymogi prawa, a praktyka przedsiębiorców. Jakie dane na pieczątce firmowej są kluczowe?

Pieczątki firmowe są jednym z najważniejszych atrybutów przedsiębiorcy. To za ich pomocą znakowane są faktury, umowy czy oficjalna korespondencja. Stempel pełni funkcję uwierzytelniającą, informacyjną, a także reklamową.

3 stycznia 2022

Narzędzie WebPing, czyli monitoring dostępności stron internetowych

Strona internetowa to dzisiaj podstawowe narzędzie obsługiwania potencjalnych klientów. Ważne jest zatem, aby cały czas działała. Z artykułu dowiesz się jak w łatwy sposób monitorować działanie strony i natychmiast dowiedzieć się o wystąpieniu awarii

3 stycznia 2022

Wynagrodzenie wspólnika prostej spółki akcyjnej - jak ją rozliczyć?

Założenie prostej spółki akcyjnej jest możliwe od niedawna. Jak rozliczane jest wynagrodzenie wspólnika prostej spółki akcyjnej? Czy należy pobrać od niego podatek dochodowy lub naliczyć składki ZUS? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

3 stycznia 2022

Etat i działalność - rozliczenie kwoty zmniejszającej podatek

Choć wiąże się to z wielkimi nakładami pracy, wielu przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie własnej firmy równolegle z pracą na pełen etat. Jak powinno wyglądać rozliczenie kwoty zmniejszającej podatek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

3 stycznia 2022

Klauzula waloryzacyjna w umowie o pracę

Okresowe podwyżki wynagrodzenia zależą od dobrej woli pracodawcy. Klauzula waloryzacyjna w umowie o pracę może zabezpieczyć pracownika np. przed skutkami inflacji. Czy takie rozwiązanie może być korzystne dla pracodawcy? Przeczytaj!

3 stycznia 2022

Płaca minimalna - zamiana stawek a aneksy dla pracowników

Czy, gdy wzrasta płaca minimalna należy podpisywać aneksy z pracownikami zarabiającymi najniższa krajową? Sprawdź!

3 stycznia 2022

Miejsce dostawy przy WSTO - wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość

Przez wewnątrzwspólnotową sprzedaż towarów na odległość (WSTO), określa się sprzedaż wysyłkową towarów na rzecz osób prywatnych z innych krajów UE. Ważne by odpowiednio ustalić miejsce dostawy przy WSTO, a tym samym miejsce opodatkowania. Sprawdź, jak!

3 stycznia 2022

Umowa spółki cywilnej - jakie elementy powinny się w niej znaleźć?

Umowa spółki cywilnej zawierana jest przez wspólników zakładających wspólną działalność. Charakteryzuje się prostotą w zakładaniu i dużą elastycznością w zakresie tworzenia umowy, dlatego jest chętnie wybierana przez przedsiębiorców. Dowiedz się więcej!

3 stycznia 2022

Centralny Rejestr Podmiotów Akcyzowych - zasady funkcjonowania

Centralny Rejestr Podmiotów Akcyzowych przeznaczony jest dla osób, które prowadzą działalność w zakresie wyrobów akcyzowych lub są podmiotem, który nie posiada firmy lecz zużywa wyroby akcyzowe. Sprawdź, kiedy zatem następuje obowiązek rejestracji w CRPA?

3 stycznia 2022

PIT-11 - coroczny obowiązek pracodawcy względem US

Co do zasady każdy pracodawca zatrudniający w roku poprzednim pracownika do końca lutego musi doręczyć mu PIT-11. Czy są sytuacje w których nie sporządza się tej deklaracji? Kto nie musi złożyć tego druku? Dowiedz się więcej na ten temat!

3 stycznia 2022

Karta podatkowa a właściwość urzędu skarbowego

Ustalenie odpowiedniego organu podatkowego jest kluczowe dla kwestii opłacania podatku oraz składania deklaracji. Karta podatkowa a właściwość urzędu skarbowego - szczególne regulacje z uwzględnieniem również kilku zakładów. Szczegóły w artykule!

3 stycznia 2022

Wynagrodzenie członka zarządu - rozliczenie

Wynagrodzenie członka zarządu podlega oskładkowaniu i opodatkowaniu w zależności od formy umowy, jaką zostało uregulowane. Dowiedz się, w jaki sposób zatrudnić członka zarządu i jak obliczyć jego wynagrodzenie. Przeczytaj nasz artykuł!

3 stycznia 2022

Ulga za internet w rozliczeniu zeznania rocznego

Ulga za internet to przywilej podatnika o jaki może on pomniejszyć dochód przy rozliczaniu rocznej deklaracji podatkowej. Dowiedz się, kto i w jakich sytuacjach może skorzystać z tej ulgi. Przeczytaj również, jak uwzględnić ją w zeznaniu podatkowym!

3 stycznia 2022

Zamknięcie roku u ryczałtowca - jakie obowiązki?

Jak powinno wyglądać zamknięcie roku u ryczałtowca? O czym przedsiębiorca rozliczający się na zasadach ryczałtu powinien pamiętać i na co zwrócić uwagę? Nasz artykuł przedstawia odpowiedzi na te pytania. Przeczytaj i dowiedz więcej w tym temacie!

3 stycznia 2022

Zmiana formy opodatkowania za pośrednictwem CEIDG

Przedsiębiorca prowadząc działalność może wybrać najbardziej odpowiadającą mu formę opodatkowania. W trakcie prowadzenia firmy może jednak ją zmienić. Zmiana formy opodatkowania może być dokonana kilkoma sposobami. Sprawdź jakimi, czytając artykuł!

3 stycznia 2022

Prawo do odliczenia ulgi rehabilitacyjnej w praktyce – część I

Podatnik ma prawo do odliczenia ulg od dochodu albo od podatku. Warunkiem jest wcześniejsze nabycie prawa do tych ulg. Prawo do odliczenia ulgi rehabilitacyjnej obejmuje wydatki na leki, jak i koszty dojazdów na leczenie. Przeczytaj i dowiedź się więcej!

3 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów