0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Narzędzie WebPing, czyli monitoring dostępności stron internetowych

Wielkość tekstu:

Czy stare przysłowie nie mówi, że czas to pieniądz? Każda godzina bez działania wiąże się ze stratą pieniędzy. Współcześnie dla właścicieli firm, posiadających strony internetowe przysłowie to zyskało jeszcze większe i nawet

bardziej dosłowne znaczenie – każda minuta awarii to utrata zarówno klientów, jak i wizerunku, a co za tym idzie, Twoich możliwości biznesowych. Jeśli klient nawet przez 5 minut nie będzie miał dostępu do Twojej strony internetowej, przejdzie do konkurencji, a Ty stracisz w ciągu tych paru minut mnóstwo pieniędzy. Nie dopuszczalna jest zatem sytuacja, w której Twoja strona nie działa. Jak w takim razie w łatwy sposób monitorować działanie Twojej strony firmowej i jak natychmiastowo dowiedzieć się o jakiejkolwiek jej awarii?

W odpowiedzi przychodzi nam proste w obsłudze a istotne narzędzie do monitoringu stron internetowych o nazwie WebPing, które sprawdza działanie strony w czasie rzeczywistym i to nawet co minutę.

Dlaczego warto korzystać z monitoringu strony internetowej WebPing?

Ty sam możesz się tego dowiedzieć poprzez skorzystanie z konta testowego

Dzięki temu bezpłatnie poznasz wszystkie zalety narzędzia WebPing. Takie rozwiązanie pozwoli Ci przekonać się, czy sposób monitorowania oraz informowania o usterkach odpowiada Twoim oczekiwaniom. Założenie konta jest bardzo proste i intuicyjne. W narzędziu masz możliwość indywidualnie ustawić podstawowe parametry, takie jak:

  •       częstotliwość monitorowania strony
  •       sposób powiadamiania o awarii, czyli e-mail, SMS lub Messenger
  •       lokalizację monitorowania
  •       liczbę lokalizacji

 

Aby mieć obiektywny pogląd na działanie serwisów, można ustawić monitorowanie strony nawet co minutę. System sprawdza dla nas działanie strony internetowej z wybranych w panelu lokalizacji, a następnie informuje o awarii lub chwilowej niedostępności strony. Narzędzie WebPing umożliwia wysyłanie do Ciebie natychmiastowego powiadomienia o problemie poprzez e-mail, SMS, a nawet Messenger. Dodatkową zaletą narzędzia WebPing jest możliwość doboru planu, dopasowanego do ilości monitorowanych usług oraz liczby klientów. W ofercie dostępny jest wiele wariantów. Pakiety różnią się między sobą przede wszystkim częstotliwością monitorowaniailością wysyłanych SMS-ów oraz ilością lokalizacji monitorowania. Dostępne są również dodatkowe usługi. Dzięki temu możesz wybrać wersję idealnie dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.

Statystyki i raporty na temat działania Twojej strony

Podczas monitorowania strony mamy również możliwość poznania statystyk oraz raportów szczegółowych– można je sprawdzać w panelu lub otrzymywać cyklicznie na pocztę e-mail. Znajdują się w nich informacje o procentowej ilości prawidłowych i błędnych odpowiedzi serwera oraz ilości odpowiedzi o wydłużonym czasie. Dzięki raportom widzimy datę i godzinę, w której monitorowanie miało miejsce, dokładnie liczby określające czasy ładowania się strony oraz jej odpowiedzi, a także statusy tych odpowiedzi.

Usługi WebPing — nie tylko monitorowanie awarii

Szybka reakcja na awarię systemu nie tylko wpływa na utrzymanie dobrego wizerunku firmy, ale także pozwala zachować wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Niestety długotrwały problem z dostępnością może mieć wpływ na widoczność w Google, czyli na SEO. A myślę, że jako czytelnicy naszego bloga, wiecie już, jak bardzo to ważne dla firm i ich klientów. Narzędzie sprawdza równieżczy czas ładowania Twojej strony internetowej nie jest wydłużony – długi czas ładowania może mieć istotny wpływ na porzucenie strony i utraty potencjalnego klienta na rzecz firmy, której strona działa szybciej. Czas to pieniądz również dla klienta i użytkownika strony, o czym sam zapewne dobrze wiesz. WebPing dodatkowo pomaga pilnować terminu wygasania domeny i certyfikatu SSL, co pozwala zapobiec przechwyceniu lub wygaśnięciu używanego adresu www.

Podsumowanie

To prawda, że monitoring stron www ma na celu przede wszystkim wykrywanie awarii i przerw w dostępności do sklepu internetowego czy strony internetowej w czasie rzeczywistym, co daje Ci to pewność, że klienci mają do nich nieprzerwany dostęp. Bez tej pewności, w jednej niespodziewanej chwili, o której nawet nie będziesz wiedział, możesz ponieść ogromne straty. Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony, a ochrona sklepu nie jest przecież zatrudniana dlatego, że włamania dokonują się codziennie. Inwestycja w ochronę ma zapobiec ogromnym jednorazowym stratom. Tak samo działa inwestycja w narzędzie WebPing. Inwestujesz, a po pewnym czasie, gdy przyjdzie awaria, inwestycja zwróci się wielokrotnie, bo unikniesz straty od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Do Ciebie jednak należy ostateczna decyzja czy zapobiegniesz tej stracie.

Artykuł partner, tekst zewnętrzny

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów