Artykuły z dnia: 2022-01-18

Artykuły:

Aplikacja e-Paragony a sprzedaż na kasie fiskalnej

Resort finansów poinformował o nowej aplikacji, które celem jest zarządzanie i kontrola nad wydatkami. Z aplikacji e-Paragony będzie mógł skorzystać każdy. Jakie funkcje posiada aplikacja e-Paragony? Sprawdziliśmy! Przeczytaj i poznaj je już dziś!

18 stycznia 2022

Jak powinno wyglądać ewidencjonowanie czasu pracy?

Czy ewidencjonowanie czasu pracy jest obowiązkowe dla każdego pracodawcy? kiedy zatrudniający jest zobowiązany do stworzenia i regularnego aktualizowania danych dotyczących ram czasowych pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

18 stycznia 2022

Nowy Polski Ład a opodatkowanie działalności– co wybrać?

Szykuje się rewolucja w opodatkowaniu działalności. Nowy Polski Ład wprowadza zmiany odnośnie podatków dochodowych. Dużą zmianą jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 000 zł, która będzie stosowana wyłącznie w przypadku skali podatkowej.

18 stycznia 2022

Nowy limit transakcji gotówkowych B2B oraz B2C w Polskim Ładzie

Polski Ład wprowadza wiele zmian, do których przedsiębiorcy muszą się dostosować od 2022 roku. Nowelizacji ulega m.in. ustawa Prawo Przedsiębiorców dotycząca limitu transakcji gotówkowych. Nowy limit transakcji gotówkowych - sprawdź, co się zmienia!

18 stycznia 2022

Wypłata dywidendy dla zagranicznej spółki a certyfikat rezydencji

Certyfikat rezydencji zagranicznych osób prawnych pozwała na prawidłowe rozliczenie dochodu osiąganego przez zagraniczną osobę prawną. Wypłata dywidendy dla zagranicznej spółki jako jeden z tego typu przychodów - ten temat omawiamy w artykule!

18 stycznia 2022

PIT-11 - jak go poprawnie wypełnić?

Początek roku wiąże się z pewnym obowiązkami po stronie przedsiębiorców. W przypadku osób zatrudniających pracowników jednym z takich obowiązków jest wypełnienie formularza PIT-11. Jakie informacje zawiera PIT-11 oraz jak go poprawnie wypełnić? Sprawdź!

18 stycznia 2022

Składki na FP, FS i FGŚP za osoby bezrobotne

Opłacanie składek to jeden z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. Czasami można jednak skorzystać z ulg, dzięki którym jest się zwolnionym z tych opłat. Dotyczy to m.in. składki na FP, FS i FGŚP za osoby bezrobotne. Dowiedz się więcej!

18 stycznia 2022

Ulga na ekspansję – dla kogo jest przeznaczona?

Ulga na ekspansję to jedno z proponowanych rozwiązań dla pobudzenia rozwoju gospodarki, wprowadzone przez Polski Ład. W poniższym artykule są opisane podmioty, przedmioty oraz warunki które są uprawniają do skorzystania z ulgi na ekspansję. Sprawdź!

18 stycznia 2022

Obowiązkowa kasa fiskalna online dla każdego przedsiębiorcy - od kiedy?

Obowiązkowa kasa fiskalna online dotyczy coraz większego grona przedsiębiorców, tym samym kasy online wypierają te tradycyjne. Czy każdy przedsiębiorca będzie zobligowany do stosowania kasy fiskalnej online od 1 stycznia 2023 roku? Odpowiadamy!

18 stycznia 2022

Ulga na prototyp w zeznaniu rocznym

Ulga na prototyp, która weszła w życie z Polskim Ładem, jest przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy uruchamiają produkcję próbną oraz wprowadzają na rynek nowe produkty. Jak powinna zostać ujęta ulga na prototyp w zeznaniu rocznym? Wyjaśniamy!

18 stycznia 2022

Strategie SWOT - co warto wiedzieć przed przeprowadzeniem analizy?

Analiza SWOT to jedno z podstawowych narzędzi stosowanych m.in podczas opracowywania biznesplanów czy tworzenia strategii marketingowych. Pomaga w zidentyfikowaniu mocnych i słabych stron, a także szans i zagrożeń. Strategie SWOT - jak je przeprowadzać?

18 stycznia 2022

Obowiązek naprawienia szkody w postępowaniu karnym

Kodeks karny daje poszkodowanemu możliwość złożenia wniosku o orzeczenie obowiązku naprawienia szkody w wyniku przestępstwa. Jak należy rozumieć obowiązek naprawienia szkody oraz co powinien zawierać wspomniany wniosek? Odpowiadamy w niniejszej artykule!

18 stycznia 2022

Ile wynosi minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2022 roku?

Od początku 2017 roku zaczęły obowiązywać przepisy, które wprowadziły w życie obowiązkową minimalną stawkę godzinową. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kogo obejmuje minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie. Sprawdź kwoty na 2022 rok!

18 stycznia 2022

Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

Bezrobotny może otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, czyli tzw. kuroniówkę, po spełnieniu określonych warunków. Nie przysługuje ona jednak osobie prowadzącej pozarolniczą działalność gospodarczą, gdy ta opłaca preferencyjne składki ZUS. Przeczytaj!

18 stycznia 2022

Ulga na IKZE w rozliczeniu rocznym za 2021 rok!

Ulga na IKZE w PIT może przynieść podatnikom wiele korzyści, jednak nie każdy przedsiębiorca będzie mógł z niej skorzystać. Dodatkowo ulga ta objęta jest określonym limitem. Sprawdź, ile możesz odliczyć w zeznaniu rocznym za 2021 rok!

18 stycznia 2022

Przychody na przełomie roku - jak księgować?

Podatnicy na przełomie roku często mają problem z ustaleniem momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku dochodowym. Za pomocą przykładów spróbujemy wyjaśnić co zrobić jeśli powstają przychody na przełomie roku. Dowiedz się więcej na ten temat!

18 stycznia 2022

Ulga na internet - jak wykazać w zeznaniu rocznym?

W rocznych rozliczeniach podatku dochodowego po spełnieniu określonych warunków podatnicy mogą skorzystać z licznych ulg obniżających dochód podlegający opodatkowaniu. Dowiedz się, ile wynosi oraz komu przysługuje ulga na internet w zeznaniu rocznym!

18 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów