Artykuły z dnia: 2022-01-17

Artykuły:

Jak ustalić rodzaje środków ochrony indywidualnej?

Każdy pracodawca ma określone obowiązki względem zatrudnionych osób. Jednym z najważniejszych jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Sprawdź jakie rodzaje środków ochrony indywidualnej pracodawca może zastosować!

17 stycznia 2022

Aktywa i pasywa - definicja i rodzaje

Podmioty podlegające pod ustawę o rachunkowości zobowiązane są sporządzać sprawozdanie finansowe. Jednym z najważniejszych części sprawozdania finansowego jest bilans, który dzieli się na aktywa i pasywa. Jak należy rozumieć definicję aktywów i pasywów?

17 stycznia 2022

Strona internetowa firmy - co powinna zawierać?

Strona internetowa firmy to w dzisiejszych czasach wizytówka i podstawa działań marketingowych. Każdy może w dowolny sposób kształtować jej wygląd graficzny, jednak musimy pamiętać o elementach, które stanowią must have, czyli zakładki kontakt, czy o nas

17 stycznia 2022

Kasy fiskalne online - ostateczny termin wdrożenia

Obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych wynika wprost z ustawy o VAT oraz rozporządzeń uzupełniających. Zapowiadane są jednak zmiany przepisów wprowadzające kasy fiskalne online. Kiedy zmiany zostaną wdrożone i kogo będą obowiązywać?

17 stycznia 2022

Udzielenie pełnomocnictwa ogólnego - wzór z omówieniem

Często przez natłok obowiązków przedsiębiorca nie jest w stanie osobiście załatwić pewnych spraw. Jak sporządzić udzielenie pełnomocnictwa? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej dodatkowo pobierz darmowy wzór w formacie DOCX oraz PDF.

17 stycznia 2022

Działalność nierejestrowana - czym jest i co mówi o niej ustawa?

Zgodnie z Konstytucją Biznesu między innymi możliwe jest prowadzenie działalności nierejestrowanej. Na czym polega działalność nierejestrowana? Jak rozliczać ZUS, PIT oraz VAT w momencie jej prowadzenia? Czy należy wystawiać faktury sprzedaży? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Zatrudnienie pracownika a okres wypowiedzenia - czy to możliwe?

Pracownik, który kończy współpracę z jednym pracodawcą najczęściej szuka lub już ma nową ofertę pracy. Czy możliwe jest zatrudnienie w okresie okresu wypowiedzenia? Nowe zatrudnienie a okres wypowiedzenia - dowiedz się więcej na ten temat!

17 stycznia 2022

Ulga na IKZE w rozliczeniu rocznym PIT - co warto wiedzieć?

Ulga na IKZE pozwala na odliczenie od dochodów środków na dobrowolne zabezpieczenie emerytalne podatnika w ramach indywidualnego konta zabezpieczenia emerytalnego. Na jakich zasadach należy ją rozliczać w zeznaniu rocznym? Znajdź, odpowiedź w artykule!

17 stycznia 2022

Zaliczki na podatek dochodowy - jak obliczyć po zmianach!

Czy wiesz, w jaki sposób wyliczać i opłacać zaliczki na podatek dochodowy z tytułu prowadzonej działalności? Czy zgłasza się do urzędu zaliczkę na podatek w wysokości 0 zł? W jaki sposób dokonuje się przelewów do US? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

17 stycznia 2022

Gdzie składać PIT-4R za zatrudnionych pracowników?

Którzy pracodawcy mają obowiązek wystawienia deklaracji PIT-4R oraz który Urząd Skarbowy jest właściwy do przyjęcia deklaracji przedsiębiorcy? Do kiedy należy złożyć deklarację ? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat składania PIT-4R!

17 stycznia 2022

Płaca minimalna w 2022 roku a koszty przedsiębiorcy

Płaca minimalna w 2022 roku wzrośnie o 210 złotych brutto w porównaniu do roku ubiegłego. ile wyniesie całkowity koszt zatrudnienia pracownika przez pracodawcę? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj obowiązujące stawki wynagrodzenia minimalnego!

17 stycznia 2022

Zwolnienie PIT dla rodzin wychowujących wiele dzieci (4+)

Jednym z celów w ramach Polskiego Ładu były zmiany w polityce socjalnej i prorodzinnej. Dzięki czemu zostało ustalone zwolnienie PIT dla rodzin wychowujących wiele dzieci (4+). Jakie są podstawowe założenia tego zwolnienia? Odpowiadamy w artykule!

17 stycznia 2022

Prowadzenie działalności w Polsce przez zagraniczne firmy - zasady działania

Na terytorium Polski mają prawo działać nie tylko firmy zarejestrowane w kraju, ale i te pochodzące zza zagranicy. Zasady działania firrm zagranicznych są odmienne od tych krajowych. Jak wygląda prowadzenie działalności w Polsce przez zagraniczne firmy?

17 stycznia 2022

Łączenie ulgi IP BOX oraz B+R

W skutek zmian wprowadzonych wraz z Polskim Ładem, łączenie ulgi IP BOX oraz B+R stało się możliwe. Zmiana ta będzie korzystana pod względem podatkowym dla wielu innowacyjnych przedsiębiorców. Czym są te ulgi i jakie korzyści niosą? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Ulga konsolidacyjna a podmioty które mogą z niej skorzystać

Ulga konsolidacyjna to nowa preferencja podatkowa, którą wprowadza reforma rządowa Polki Ład. Z ulgi konsolidacyjnej będą mogły skorzystać osoby prywatne. Na jakich zasadach będzie przyznana preferencja? Przeczytaj i sprawdź najważniejsze informacje!

17 stycznia 2022

Składki ZUS członka zarządu - kwestie rozliczeniowe

Czy opłacane są składki ZUS członka zarządu, który otrzymuje wynagrodzenie za udział w posiedzeniu zarządu ale nie jest zatrudniony w oparciu o umowę o pracę czy zlecenie? Co zmieniło się w przypadku takich osób? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów